Co zabrać do Indii

1.<strong>Zimy</strong> w Indiach mogą być mroźne nie tylko w północnych regionach kraju, dlatego też wybierając się do tego kraju w okresie zimowym nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży.

Pogoda w Indiach

Dzisiaj, 17.7 41°C
1.Zimy w Indiach mogą być mroźne nie tylko w północnych regionach kraju, dlatego też wybierając się do tego kraju w okresie zimowym nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży. 2.Niezbędne elementy ekwipunku turysty wybierającego się do Indii to: aparat i kamera, środki przeciw owadom, moskitiera nasączona repelentem, środki antyseptyczne.

3.Walutą Indii jest rupia indyjska (INR). W obiegu są banknoty o nominałach: 5, 10, 20, 50, 100, 500 (INR) oraz monety o wartości: 1, 2, 5 INR i 10, 25, 50 paisów.

4.W Indiach istnieje obowiązek meldunkowy, jednakże nie jest on rygorystycznie przestrzegany.

5.Wymagane jest Międzynarodowe Prawo Jazdy. Ruch w Indiach jest lewostronny, a stan większości dróg fatalny.

6.Niestety sieć bankomatów w Indiach jest jeszcze
słabo rozwinięta. Znajdują się one tylko w większych miastach tj. Kalkuta czy Delhi.

7.W większych miastach oraz ośrodkach turystycznych karty kredytowe, zwłaszcza te bardziej znane jak Visa czy MasterCard, są akceptowane.

Opinie o miastach w Indiach

4,4
Goa BARBARA
PLAŻA CUDOWNA ,SZEROKA,BARDZO MAŁO ZALUDNIONA,. WYJŚCIE Z HOTELU WPROST NA ULICE W MIEJSCOWOŚCI PEŁNEJ SKLEPIKÓW, RESTAURACJI,MIEJSCOWYCH ZAKŁADÓW KRAWIECKICH GDZIE W CIĄGU 3 DNI SZYJĄ GARNITUR NA MIARĘ ZA 100$.

Indie na skróty