Indie - Przewodnik

Indie położone są na Półwyspie Indyjskim w południowej części Azji. Należy do nich także archipelag <strong>Lakkadiwów</strong> położony na Morzu Arabskim oraz archipelagi Zatoki Bengalskiej- <strong>Andamany</strong> i <strong>Nikobary</strong>. Indie oblewane są także wodami Oceanu Indyjskiego.<br/> Na wycieczkę last minute do Indii warto wybrać się w zasadzie o każdej porze roku, gdyż temperatury powietrza zawsze są wysokie, jednak najdogodniejszymi miesiącami na wakacje w tym imponującym kraju jest okres pomiędzy październikiem a marcem.

Pogoda w Indiach

Dzisiaj, 23.7 40°C
Indie położone są na Półwyspie Indyjskim w południowej części Azji. Należy do nich także archipelag Lakkadiwów położony na Morzu Arabskim oraz archipelagi Zatoki Bengalskiej- Andamany i Nikobary. Indie oblewane są także wodami Oceanu Indyjskiego.
Na wycieczkę last minute do Indii warto wybrać się w zasadzie o każdej porze roku, gdyż temperatury powietrza zawsze są wysokie, jednak najdogodniejszymi miesiącami na wakacje w tym imponującym kraju jest okres pomiędzy październikiem a marcem. Indie to świat mieniących się niezliczonymi kolorami mistycznych posagów Buddy, cudów natury, hinduizmu, przepięknych pałaców, świętej wody Gangesu oraz fakirów i mnichów. To jeden z najbardziej różnorodnych państw świata, pełen tajemnic i zagadek. Poszczególne części kraju są odmienne kulturowo i krajobrazowo i oferują przybywającym tu na wakacje turystom wszystko, co potrzebne jest do wypoczynku.
Regiony Indii różnią się miedzy sobą także bogatym światem zwierzęcym i roślinnym, który chroniony jest bardzo licznymi parkami narodowymi i rezerwatami przyrody.
Na niezwykłą atrakcyjność Indii oprócz bogactwa i unikalności kulturowej wpłynęły także majestatyczne pasma górskie Himalajów i Karakorum oraz jedyne w swoim rodzaju wybrzeża Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego.

Sztuka Indii jest jedna z najstarszych, najbogatszych i najbardziej imponujących na świecie. Piękno doskonale komponuje się ze zmysłowością oraz motywami religijnymi. Godny uwagi jest również orientalny taniec hinduski oraz architektura. Indie licznie przyciągają na wakacje turystów z całego świata również dzięki setkom imponujących pałaców i starożytnych świątyń hinduskich. Królewskie miasta pełne są uroku i dostarczają niezapomnianych wrażeń.
Znamienna dla Indii atrakcja turystyczna jest jeden z siedmiu cudów świata Taj Mahal w Agrze- najwspanialszy pomnik miłości na świecie oraz święte Varanasi.

Najpopularniejszym regionem turystyki wypoczynkowej Indii jest położona na zachodnim wybrzeżu Goa, będąca najmniejszym stanem Indii. Goa zachwyca malowniczymi i często dziewiczymi plażami, uroczymi wioskami wyrosłymi pośród pól ryżowych, kościołami i hinduskimi świątyniami oraz oryginalnymi zabytkami. Goa nie jest jeszcze zdominowana przez masowa turystykę, dlatego jest to miejsce doskonale na spędzenie spokojnych, ale fantastycznych i emocjonujących wakacji.
Najbardziej kolorowym zakątkiem na wakacje w Indiach jest Radzasthan, pełen bajecznych pałaców maharadżów oraz urzekających ogrodów i jezior.
Niezwykle często odwiedzane jest Delhi podzielone na Nowe i Stare Delhi. Stolica Indii oraz częstym kierunkiem wycieczek last minute jest New Delhi ukwiecone parkami i porośniętymi urzekająca roślinnością ulicami, po których spacerują święte krowy. Najważniejsze zabytki tego miasta to Grobowiec Humajuna oraz zespól budowli Kutab Minar z dominująca ponad 70 metrową wieżą.
Stare Delhi częściowo otoczone jest murami Szachdzahanabad, a przybywający tu na wycieczki turyści podziwiają przede wszystkim interesujące zabytki kultury hindusko- islamskiej z mnóstwem świątyń i strzelistych meczetów. Najpopularniejszą budowlą Starego Delhi jest zbudowany z czerwonego piaskowca Czerwony Fort, w którym co wieczór odbywają się pokazy światła i dźwięku opowiadające historie Indii. Obowiązkowym punktem wycieczek jest największy meczet indyjski- Wielki Meczet.
Ponadto znaczącym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się takie miasta jak; Bombaj, Kalkuta, Madras, Bangalore, Hajdarabad, Ahmadabad.
W Bombaju warto zobaczyć luk triumfalny, nazywany Wrotami Indii, Wiszące Ogrody, Wieże Milczenia oraz Katedrę swa. Tomasza. W gwarnym Bombaju znajduje się wiele bazarów, kolorowych sklepików oraz restauracji, szczególnie w rejonie Colaba.
Bardzo ważnym miejscem pielgrzymkowym jest Kalkuta- jedno z ostatnich miast Indii, w którym możemy spotkać riksze ciągnięte przez ludzi. To miejsce znane jest przede wszystkim ze Świątyni Kali oraz Domu Matki Teresy. Warto zwiedzić także Ochterion Monument, Majdan i Katedrę swa. Pawła z interesującymi witrażami.

Turyści chętnie wybierają się na indyjskie bazary, gdzie można kupić słynne kolorowe, wzorzyste tkaniny indyjskie.
Rozrywka w Indiach nie jest jeszcze doskonale rozwinięta. Co prawda liczne są restauracje i bary, w których można zasmakować typowych indyjskich potraw, ale dyskoteki znajdują się przede wszystkim w większych hotelach, a dostęp do nich maja z reguły tylko zamieszkujący tam goście.

Atrakcyjne wybrzeże Indii otoczone jest wodami trzech różnych zbiorników. Zachęca do wypoczynku złotymi plażami i niepowtarzalnymi krajobrazami. Najpiękniejsze i najpopularniejsze plaże Indii znajdują się w rejonie Goa i są to przede wszystkim takie plaże jak Baga, Anjuna, Candolim i Vagator.

Zobacz również:

Opinie o miastach w Indiach

4,7
Goa gosc
Oczywiście pozytywna

Indie na skróty