Indie - wakacje

Barwne Indie skrywają w swoich granicach wiele tajemnic. Jak na symbol buddyzmu przystało, można tam doświadczyć duchowego odprężenia i prawdziwie wypocząć podczas wakacji. Zarówno wśród joginów, jak i na obrośniętym palmami Goa podczas wakacyjnego plażowania.

Najlepsze kierunki w Indiach

Najlepiej ocenione hotele w Indiach

Niezwykłe Indie na wczasy - ciekawe miejsca

Indie są różnorodnym i pełnym kontrastów krajem. To ogromne terytorium skrywa w sobie nowoczesne Delhi, kino Bollywood prosto z  Bombaju oraz Dżajpur - różową stolicę Radżastanu. To w Indiach znajduje się jeden ze współczesnych cudów świata, monumentalny Tadż Mahal, nad ziemią górują zjawiskowe Himalaje, a na prowincji rozciągają się herbaciane pola Darjeeling.

Zapachy z targowisk, monumentalne świątynie i dzika przyroda w sąsiedztwie wielkich metropolii - Indie czarują wczasowiczów i pobudzają wszystkie zmysły. Można tu spacerować po dżungi, kąpać się w oceanie i zdobywać górskie szczyty. Uciekając od miejskiego zgiełku, można tanio odwiedzić jeden z hoteli w bajecznych plażowych kurortach wśród tropikalnych ogrodów i nad szmaragdową wodą. Oferują one masę atrakcji. Wybrzeże Goa odwiedzali niegdyś hipisi. Nic tylko założyć sari, zatańczyć w rytmie Bollywood i cieszyć się wakacyjną egzotyką.

Indie - gdzie i co zobaczyć?

Fani plażowania podczas wakacji powinni udać się na Goa lub wybrzeże Malabarskie. Znajdują się tam słynne kurorty z hotelami o wysokim standardzie i szeroką ofertą usług all inclusive. Wybrzeże składa się z ponad 100 wyjątkowych plaż. Chcącym odpocząć od zgiełku proponujemy wybrać się na południe Goa. Tamtejsza plaża Palolem, została uwieczniona w filmie "Tożsamość Bourne'a". Miejsce gęsto porośnięte palmami kokosowymi górującymi nad krystalicznie czystą wodą, zachwyciło scenarzystów.

Największym kurortem wczasowym jest Colva, słynie z beach barów, orientalnych straganów i sklepów z pamiątkami. Oprócz rajskich, piaszczystych plaż, Indie kryją w sobie wiele historycznych, wyjątkowych zabytków. Wiele z nich znajduje się w Starym Delhi, jednym z najstarszych miast świata. Można tam znaleźć Jama Masjid - najstarszy meczet w Indiach, który pochodzi z XVI wieku. Nad miastem górują cztery wieże i dwa minarety.

Pełne atrakcji jest też Nowe Delhi (obecna stolica Indii). To tam znajdziemy znany grobowiec Humajuna, w którym pochowany jest XVI-wieczny, mongolski cesarz. Imponująco prezentuje się też Czerwony Fort. Jeden z największych cudów świata: budowla Tadż Mahal pochodząca z XVII wieku, znajduje się w mieście Agra.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Gdzie leżą Indie - mapa

Pogoda w Indiach, kiedy wybrać się na wakacje?

Indie najlepiej odwiedzić w czasie polskiej jesieni i zimy. W okresie od czerwca do sierpnia występują tam obfite opady. Temperatura przez większość roku przekracza 30 stopni. Tanie wakacje na północy Indii najlepiej zarezerwować w okresie od listopada do lutego. Warto w tym celu sprawdzić atrakcyjne oferty biura podróży Rainbow.

Do wjazdu do Indii niezbędna jest wiza turystyczna, którą wyrabia się w ambasadzie. Jest ważna do 6 miesięcy. Aby ją uzyskać należy pokazać dowód kupna biletu lotniczego w obie strony i mieć ważny paszport przez conajmniej kolejne 12 miesięcy. Po kraju najlepiej poruszać się pociągiem.

Idealnym pomysłem na pamiątkę z wakacji jest biżuteria, aromatyczne przyprawy i wyroby z drzewa sandałowego. Trzeba pamiętać, że hindusi uwielbiają się targować, zwłaszcza z turystami. Warto więc negocjować cenę rzeczy, która nam się podoba. Osoby o wrażliwym podniebieniu powinny uważać - mieszkańcy Indii uwelbiają ostre jedzenie. Z uwagi na kwestie religijne nie jada się tam wieprzowiny.

Indie słyną z festiwalu kolorów "Holi", który co roku przyciąga do kraju miliony turystów. Tego dnia Hindusi świętują nadejście wiosny i zwycięstwo dobra nad złem. Głownym punktem programu jest obsypywanie się nawzajem kolorowym proszkiem i oblewanie wodą. To oznaka szczęścia i pomyślności.

Goa

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 32 °C

 • Luty Lut 32 °C

 • Marzec Mar 32 °C

 • Kwiecień Kwi 33 °C

 • Maj Maj 33 °C

 • Czerwiec Cze 30 °C

 • Lipiec Lip 29 °C

 • Sierpień Sie 29 °C

 • Wrzesień Wrz 30 °C

 • Październik Paź 32 °C

 • Listopad Lis 33 °C

 • Grudzień Gru 32 °C

Przydatne informacje