Czarnogóra - Przewodnik

<p><strong>Czarnogóra </strong>ulokowana jest<strong> na wybrzezu Morza Adriatyckieg</strong>o w poludniowej Europie. Jej sasiadami sa Serbia, Bosnia, Hercegowina, Kosowo, Chorwacja oraz Albania. To perelka pelna skarbów, a juz sam widok surowych gór, które jakby wyrastaja z morskich glebin robi wrazenie. Kraj ten scala w sobie zalety Balkanów i jednoczesnie sprawia, ze chce sie tu wracac i wciaz na nowo poznawac rózne jego twarze.

Pogoda w Czarnogórze

Dzisiaj, 17.2 38°C

Czarnogóra ulokowana jest na wybrzezu Morza Adriatyckiego w poludniowej Europie. Jej sasiadami sa Serbia, Bosnia, Hercegowina, Kosowo, Chorwacja oraz Albania. To perelka pelna skarbów, a juz sam widok surowych gór, które jakby wyrastaja z morskich glebin robi wrazenie. Kraj ten scala w sobie zalety Balkanów i jednoczesnie sprawia, ze chce sie tu wracac i wciaz na nowo poznawac rózne jego twarze.

Panstwo to znajduje sie w rejonie trzech róznych stref klimatycznych - nad Adriatykiem znajduje sie strefa sródziemnomorska, na pólnocy oraz wschodzie kontynentalna, a wsród wysokich szczytów strefa górska. Do Czarnogóry najlepiej wybrac sie wiosna - od maja az do czerwca, miesiace te bowiem gwarantuja idealne temperatury powietrza i wody, latem bowiem panuje tu prawdziwy upal, który nie dla kazdego moze byc przyjemny.

Czarnogóra - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic

Czarnogóra dzieli sie na 21 gmin, a stolica na dwie gminy miejskie - Tuzi oraz Golubovci. Najistotniejszymi regionami turystycznymi w kraju sa natomiast Boka Katorska, Svetu Stefan, Durmitor, kanion rzeki Tary, a takze miasteczka takie jak Herceg Novi, Perast oraz Budva. W Boka Katorska miesci sie zas pelne zabytków i niezwykle popularne miasto Kotor.
Mediteran Igalo

Mediteran Igalo

Cena za 1 osobę:
1 679 zł
To nieduze panstwo ulokowane w samym sercu Balkanów kusi turystów szukajacych spokojnych wakacji przede wszystkim niezwyklymi plazami Riwiery Czarnogórskiej, które smialo moga konkurowac z najpiekniejszymi w calej Europie. Niektóre z nich nadal zachwycaja swa dzikoscia, poniewaz nadal nie zostaly odkryte przez masowa turystyke. Basniowe zatoczki zapraszaja, by sie zrelaksowac, a wspaniala ciepla woda, by zanurzyc sie w jej bezmiarze i zapomniec o wszystkich troskach.
Maxi Pensjonat

Maxi Pensjonat

Cena za 1 osobę:
1 699 zł
Podczas wycieczek warto odwiedzic takie plaze jak Jaz ulokowane 3 kilometry od Budvy, Valdanos czy Ada Bojano, która stanowi zarazem raj dla naturystów. Cudownych miejsc pelnych miekkiego piasku jest oczywiscie znacznie wiecej, co sprawia, ze kazdy moze odnalezc zakatek idealnie dopasowany do jego potrzeb.

Oprócz leniuchowania Czarnogóra na wakacje oferuje bogata oferta sportów wodnych. Na plazach mozna wypozyczac sprzet do windsurfingu, kitesurfingu czy rowery wodne. Wspaniale jest takze pograc w siatkówke lub dac sie poniesc magii, która kryje sie w podwodnej krainie, bowiem kraj ten oferuje wiele zakatków wrecz idealnie nadajacych sie do nurkowania.

Okazje Last Minute: Czarnogóra

7 dni 27.08 - 03.09 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
1 736 zł/os.
cena za 2 os.: 3 472 zł
7 dni 06.09 - 13.09 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Regobis
1 749 zł/os.
cena za 2 os.: 3 498 zł
7 dni 13.09 - 20.09 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Regobis
1 859 zł/os.
cena za 2 os.: 3 718 zł

Czarnogóra na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY