Zdrowie w Chinach

Pogoda w Chinach

Dzisiaj, 4.12 8°C
Żadne szczepienia ochronne nie są wymagane, z wyjątkiem przyjazdu do Chin z kraju, w którym panuje epidemia żółtej febry (pobyt do 7 dni). Wówczas należy posiadać międzynarodowe świadectwo szczepień.

Bardzo ważne jest, aby również zaszczepić się przeciw cholerze, durowi brzusznemu, polio, tężcowi i błonicy, zapaleniu wątroby typu A, B i E, a także przyjmować środki antymalaryczne.

Inne groźne choroby spotykane w Chinach to: leiszmanioza, tyfus, gorączka tropikalna. Należy pamiętać, że opieka medyczna w Chinach stoi na bardzo niskim poziomie, a dostępność do większości leków występujących w krajach rozwiniętych jest znikoma.

Dlatego bardzo ważne jest, aby posiadać własną, dobrze zaopatrzoną apteczkę. Osoby przewlekle chore powinny zrobić większy zapas przyjmowanych przez siebie lekarstw.

Opinie o miastach w Chinach

4,3
Pekin Zbyszek
Piękne rozwijające się miasto. Robi wrażenie rozmach architektoniczny. Bardzo przyjazne metro, bez problemów dojedzie się do wybranego celu. Polecam wszystkim zwłaszcza przepiękne świątynie i oczywiście Wielki Mur - to naprawdę warto zobaczyć.

Chiny na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY