Co zabrać do Chin

1. <strong>Niezbędne elementy ekwipunku turysty</strong> wybierającego się do Chin to: aparat i kamera, środki przeciw owadom, moskitiera nasączona repelentem, środki antyseptyczne.

Pogoda w Chinach

Dzisiaj, 25.2 7°C
1. Niezbędne elementy ekwipunku turysty wybierającego się do Chin to: aparat i kamera, środki przeciw owadom, moskitiera nasączona repelentem, środki antyseptyczne. 2. Wynajęcie samochodu jest możliwe, ale większość firm oferuje jedynie pojazdy razem z kierowcą..Obcokrajowiec nie może wjechać i poruszać się po terytorium Chin własnym samochodem.

3. Bardzo dobrym zwyczajem jest dawanie drobnych upominków, przywiezionych z własnego kraju. Najmilej widziane są takie przedmioty, których nie można kupić w Chinach.

4. Ze względu na zróżnicowany klimat Chin należy pamiętać, aby spakować zarówno rzeczy lekkie i przewiewne, ale również ciepły sweter może się przydać.

5. Noszenie zbyt wyzywających ubrań jest traktowane nieprzychylnie. Warto jest chodzić w strojach zakrywających ramiona i kolana. Szczególnie odwiedzając miejsca kultu religijnego.

6. Walutą jest chiński Yuan (CNY), który dzieli się na 10 jiao, a te z kolei na 10 fen. W praktycznym użyciu znajdują się tylko yuan i fen. W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 50, i 100 CNY, oraz 1, 2, 5 jiao, a także monety o wartościach 1, 2, 5 fen.

7. Płacenie kartą nie jest powszechne, ale w restauracjach, kompleksach hotelowych w większych miastach możemy używać kart: VISA, MasterCard, Diners Club, Federal Card, JCB Card i American Express. Niewiele banków posiada bankomaty, można w nich natomiast realizować czeki podróżne. Aby uniknąć płacenia prowizji za wymianę walut, warto wykupić czeki w dolarach amerykańskich.

8. Posiadanie legitymacji ISIC, czy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych na niewiele się zda podczas zwiedzania Chin.

Opinie o miastach w Chinach

4,2
Pekin Jerzy
bardzo duża ilość atrakcji od placu po wielki mur

Chiny na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY