Bezpieczeństwo w Chinach

1. Woda <strong>nie nadaje się do picia</strong> pod żadną postacią. Należy wyłącznie spożywać wodę <strong>butelkowaną</strong> - nawet do mycia zębów.

Pogoda w Chinach

Dzisiaj, 25.2 7°C
1. Woda nie nadaje się do picia pod żadną postacią. Należy wyłącznie spożywać wodę butelkowaną - nawet do mycia zębów. 2. Ze względu na możliwość zarażenia się bilharcjozą, nie wolno się kąpać ani myć w stojących wodach i wolno płynących rzekach.

3. Przed spożyciem posiłku należy pamiętać, że bardzo wiele infekcji przenoszonych jest w pożywieniu. Nie stołujmy się w miejscach o wątpliwej czystości, a zawsze przed jedzeniem należy dokładnie umyć ręce. Wszystkie posiłki powinny być świeżo przygotowane - nie wolno spożywać odgrzewanych dań.

4. W bezpośrednich kontaktach z tubylcami nie należy wypowiadać się na tematy polityczne i religijne. W dyskusjach trzeba zawsze używać pełnej nazwy państwa ''''Chińska Republika Ludowa'''', zawsze należy jako pierwsze podawać nazwisko, a dopiero potem imię.

5. Jeśli podczas rozmowy coś nas rozzłości, nie wolno nam tego okazywać. Należy zachować spokój, w przeciwnym razie może to być źle odczytane.

6. Należy pamiętać, aby nie zmieniać ustalonego planu podróży bez konsultacji i pozwolenia władz - może nas to narazić na kłopoty.

7. W zatłoczonych miejscach należy uważać na złodziei. Turyści są bardzo łatwo rozpoznawalni, a dzięki temu stanowią doskonały obiekt zainteresowań kieszonkowców. Nie należy pozostawiać bagażu bez opieki, nawet na moment. Pieniądze lepiej jest nosić w mniejszych ilościach.

8. Jeśli wybieramy się na trekking - warto korzystać z usług renomowanych biur zajmujących się tym typem turystyki. Negocjacje z władzami chińskimi, dotyczące wycieczek do Tybetu są trudne i niejednokrotnie wymagają zapłacenia dość sporych łapówek.

9. Zabronione jest fotografowanie lotnisk, obiektów rządowych, wojskowych, mostów.

10. Nie należy dziwić się tłumom towarzyszącym turystom, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Są oni traktowani, jak bardzo egzotyczne okazy, ubarwiające szare życie chińskich chłopów.


Opinie o miastach w Chinach

4,7
Pekin Anna
Super miasto, pełne życia - nowocześność przeplata się z starożytnością. Świątynie i nowoczesne budynki obok siebie a jednocześnie nie "gryzą się". Parki przepiekne, klimaty taoistyczne i lamistyczne na każdym kroku. Dzielnice każda inna codziennie można zwiedzać inne rzeczy a wszysko blisko siebie. Cenowo zbliżone do nas - spokojnie można jechać samemu - bezpiecznie - ludzie grzeczni i pomocni - większość zna postawy angielskiego ale i na migi można się porozumiewiać :) Pekin to miasto dla każdego

Chiny na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY