Mombasa - Zdjęcia

Mombasa

Pogoda w Mombasie

Dzisiaj, 18.4 35°C
Sprawdź średnie temperatury »
Mombasa 7 dni, Last Minute już od 5671 zł

Szukasz wakacji
w Kenii?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Opinie : w Mombasie

Mombasa
Utsu : (2008-12-07) napisał

Egzotyczne uniesienie Ogólnie: Piękne widoki, zachwycająca przyroda i nareszcie gorąco.
Atrakcje turystyczne: Największą atrakcją turystyczną jest samo miasto, z wielobarwną mozaiką kulturową (w mieście znajdują się dzielnice muzułmańskie, chrześcijańskie oraz buddyjskie), falującym tłumem ludzi, którzy niespiesznie podążają, w sobie tylko znanych, kierunkach. W każdym przewodniku, znajduje się wzmianka o kłach, będących wizytówką miasta, jednak najbardziej reprezentatywni, zarówno dla miast, jak i samej Kenii są właśnie ludzie. Europejczyk zawsze się zastanowi, jak to możliwe, że maja na wszystko czas i są tacy szczęśliwi.
Aktywny wypoczynek: Głównie wycieczki fakultatywne. Oferta jest bardzo szeroka, poczynając od krótkich eskapad na rafy, kończąc na safari (nawet 3 dniowym). Według nas, najbardziej godna polecenia jest wyspa Wasini, na wyprawie można doświadczyć czym jest prawdziwa zabawa z delfinami, obiad podany na stole obsypanym kwiatami- egzotyczne potrawy są rozkoszą dla podniebienia, przyjazna interakcja z ludĽmi z wioski (warto mieć przy sobie spory zapas słodyczy dla miejscowych dzieci).
Życie nocne: Dyskoteki, szczególnie te na plaży, z muzyką afrykańską są miłą odmiennością od amerykańskiego popu.
Komunikacja: Po Mombasie kursuje wiele środków lokomocji. Począwszy od rowerów (jazda w charakterze pasażera), przez miejscowe busy zwane Matatu- prawdziwy folklor, na taksówkach kończąc. Co ciekawe, brak sygnalizacji drogowej i jakichkolwiek znaków, nie powoduje chaosu. Istnieje prosta zasada: raz Ty zajedziesz komuś drogę, raz ktoś Tobie. Ruch oczywiście lewostronny (pozostałość kolonialna).
Jedzenie i restauracje: Każdy znajdzie dla siebie coś co lubi, no i oczywiście króluje świeża ryba (najlepsza w knajpach na plaży) i owoce, zarówno te morskie jak i egzotyczne...
Zdrowie i bezpieczeństwo: Przed wyjazdem należy KONIECZNIE się zaszczepić przeciwko chorobom tropikalnym, w szczególności przeciwko szerzącej się malarii.
Pogoda: Najlepsze warunki pogodowe trwają od listopada do lutego (afrykańska wiosna i lato). Wszystko budzi się do życia, pachnie i odurza barwami i zapachem.
Plaża: Plaża jest niebiańska, po prostu. Wygląda dokładnie tak, jak piękne zdjęcia z przewodników. Biały piasek, niczym mąka, wysokie palmy kokosowe...
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij