Oman - Przewodnik


Oman położony jest na Półwyspie Arabskim i oblewany jest ciepłymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omańskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiędzy październikiem a marcem. Oman jest miejscem pełnym niesamowitych krajobrazów i zakątkiem niezwykle zagadkowym.
Najpopularniejszych kierunkiem wycieczek turystów do Omanu jest Muskat- miejscowość turystyczna będąca jednocześnie stolicą tego kraju.
To co jest bardzo charakterystyczne dla tego miejsca to przede wszystkim Wielki Meczet, niezliczone twierdze i forty, w tym najbardziej urokliwy, wpisany na listę Światowego Dziedzictwo UNESCO fort w Bahla oraz Fort Mirani. Liczne meczety, sułtańskie pałace, barwne bazary oraz tradycja kultury islamskiej są niezwykle interesujące dla przybywających tu na wakacje turystów.
Większość terenu Omanu zajmują nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pełna zielonych oaz bezkresna pustynia, która oferuje spędzającym tu wakacje turystom atrakcyjne pustynne safari. Najpopularniejszą pustynią jest pustynia Ar-Rub al-Chali w zachodniej części Omanu.
Małe beduińskie wioski nadmorskie oraz miasteczka położone w głębi kraju tętnią swoim własnym życiem, a niezwykle uroczy mieszkańcy są bardzo gościnni i z chęcią oddają się takim przyjemnością jak taniec i śpiew.
Malownicze wybrzeże Omanu jest bardzo urozmaicone. Piaszczyste plaże doskonale komponują się ze skałami wybrzeża i malowniczymi pasmami górskimi.
Luksusowe hotele wyróżniają się szeroką ofertą sportów wodnych oraz dużym wyborem alkoholi, do których dostęp na terenie całego kraju jest nieco ograniczony.
Źródło: wydawnictwo Pascal


Okazje Last Minute: Oman

 • Hotel  


  Długość: 6 dni
  Termin: 22.04 - 28.04
  Wylot z: Warszawa
  Wyżywienie: BB - Śniadania
  Organizator: Neckermann
  Cena za 1 osobę:
  6921 zł
  Cena za 1 osobę dorosłą
  13842 zł
  Cena za 2 osoby dorosłe
 • Hotel  


  Długość: 6 dni
  Termin: 22.04 - 28.04
  Wylot z: Warszawa
  Wyżywienie: BB - Śniadania
  Organizator: Neckermann
  Cena za 1 osobę:
  9610 zł
  Cena za 1 osobę dorosłą
  19220 zł
  Cena za 2 osoby dorosłe

Oman na skróty

Pogoda w Omanie

Dzisiaj, 19.4 34°C
Sprawdź średnie temperatury »
Oman 7 dni, Last Minute już od 4779 zł

Szukasz wakacji
w Omanie?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij