Montego Bay - Przewodnik

<p>Jednym z miast, które tam się znajduje i słynie ze swoich turystycznych atutów jest <strong>Montego Bay</strong>, położone w północno-zachodniej części wyspy, nad Morzem Karaibskim. To największy ośrodek turystyczny kraju, w którym na stałe mieszka około 80 tys. osób. To czwarte co do wielkości miasto na Jamajce.

Pogoda w Montego Bay

Dzisiaj, 25.5 31°C

Jednym z miast, które tam się znajduje i słynie ze swoich turystycznych atutów jest Montego Bay, położone w północno-zachodniej części wyspy, nad Morzem Karaibskim. To największy ośrodek turystyczny kraju, w którym na stałe mieszka około 80 tys. osób. To czwarte co do wielkości miasto na Jamajce.

Montego Bay na wakacje przyciąga turystów przepięknymi plażami, otoczonymi lazurowym błękitem morza i palmami. Na pewno jest to doskonałe miejsce do błogiego wypoczynku i opalania się, ale nie tylko. Można tu także spędzać aktywnie czas, zwłaszcza na snorkelingu i nurkowaniu.

Holiday Inn Resort (Montego Bay)

Holiday Inn Resort (Montego Bay)

Cena za 1 osobę:
4 984 zł
W Montego Bay znajduje się przepiękna plaża Doctor`s Cave. Warto wybrać się również na dwie inne piaszczyste plaże w okolicy: Negril Cliffs i Half Moon Beach. Dla miłośników kontemplowania natury znajdą się tu ścieżki spacerowe, przy których będzie można podziwiać kwitnące drzewa, zielone łąki i widok na plażę oraz morze. Atrakcją turystyczną jest ogród botaniczny Shaw Park, obejmujący ponad 10 tys. hektarów tropikalnej roślinności. Miejscowość Montego Bay słynie z mineralnych źródeł oraz pięknych, piaszczystych plaż i raf koralowych.
Royal Decameron Montego Beach

Royal Decameron Montego Beach

Cena za 1 osobę:
5 129 zł
Dla aktywnych turystów przeznaczone są rejsy jachtami czy rafting. Z Montego Bay można wybrać się na krajoznawcze wycieczki m.in. odwiedzić wierzchołki Cocpit County lub Falmouth. W rejonie Cocpit znajduje się Jaskinia Windsor, która liczy sobie wraz z innymi grotami i pieczarami ponad 3 kilometry długości. Warto odwiedzić ponadto słynną plantację Rose Hall Great House z gregoriańską rezydencją.

Do Montego Bay turyści docierają na wakacje dzięki lotnisku obsługującemu ruch międzynarodowy, które znajduje się nieopodal centrum miasta. 
 


Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Montego Bay

Riu Montego Bay

Riu Montego Bay
7 dni 05.12 - 12.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska
10 888 zł / 2 os.
5 444 zł / 1 os.

Riu Reggae

Riu Reggae
7 dni 05.12 - 12.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska
11 360 zł / 2 os.
5 680 zł / 1 os.

Royal Decameron Montego Beach

Royal Decameron Montego Beach 4.3
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Rainbow
12 899 zł / 2 os.
6 449 zł / 1 os.
6 835 zł / 1 os. - 6 %

Jamajka na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY