Jamajka - Przewodnik

Jamajka to trzecia co do wielkości wyspa Morza Karaibskiego należąca do archipelagu Wielkich Antyli. Ta <strong>niezwykła wyspa słońca</strong>, na której sezon trwa cały rok, położona jest na południe od Kuby. Jest bardzo popularnym kierunkiem wycieczek last minute turystów z całego świata spragnionych emocjonujących przeżyć.

Pogoda na Jamajce

Dzisiaj, 28.9 31°C
Jamajka to trzecia co do wielkości wyspa Morza Karaibskiego należąca do archipelagu Wielkich Antyli. Ta niezwykła wyspa słońca, na której sezon trwa cały rok, położona jest na południe od Kuby. Jest bardzo popularnym kierunkiem wycieczek last minute turystów z całego świata spragnionych emocjonujących przeżyć. Najczęstszymi kierunkami wakacji na Jamajce są Ocho Rios, Rio Bueno, zaciszne Runaway Bay, pełna życia i muzyki stolica wyspy- Kingston, Negril czy malownicze Port Antonio. W Negril znajduje się chyba najpiękniejsza, a na pewno najdłuższa plaża Jamajki, na której panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych. Dawny klimat wyspy można poznać wybierając się na spacer do jednej z dzielnic Negril- West End, która położona jest na skałach. Prawdziwą mekką dla tak licznie przybywających tu turystów jest tętniące życiem Ocho Rios, w pobliżu którego znajdują się piękne wodospady Dunn?s River Falls. Jamajka to rajska wyspa o czarujących krajobrazach. Przyciąga na wakacje pięknymi widokami, egzotyczną i barwną florą i fauną oraz ciekawą kulturą.
Czarnoskórzy mieszkańcy wyspy są bardzo pogodnym i rozrywkowym narodem. Charakteryzują się zamiłowaniem do dredów, marihuany, muzyki reggae oraz wiarą w reinkarnację.
Dla przybywających tu na wakacje turystów atrakcją są Błękitne Góry i niezliczone jaskinie, a wśród nich Runaway Cave, Twin Sisters na wybrzeżu Hellshire oraz ciągnące się na długości 3 km groty i pieczary Windsor Cave w rejonie Cockpit. Wybrzeże Jamajki to raj dla turystów. Do kąpieli słonecznych zachęcają piękne, białe plaże, na których można zaznać cienia pod rozłożystymi liśćmi palm kokosowych. Za najlepsze i najczystsze plaże uznano tropikalne plaże w Montego Bay i Negril. Oprócz tego, że są bardzo malownicze zostały także odznaczone Białą Flagą w nagrodę za czystość i doskonałą jakość wody morskiej i samej plaży.
Wybrzeże usłane jest ponadto luksusowymi hotelami o wysokim standardzie usług i z szeroką ofertą sportów wodnych. W pobliżu hoteli i plaż znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu wodnego oraz oryginalnych restauracji i barów.

Zobacz również:

Opinie o miastach na Jamajce

5,0
Negril Stefania
Miasteczko widziałam jedynie z za szyb autobusu, ale widziałam dużo turystów, wszystko wyglądało na bezpieczne.

Jamajka na skróty

Miejsca: