Jamajka - Przewodnik

Jamajka to trzecia co do wielkosci wyspa Morza Karaibskiego nalezaca do archipelagu Wielkich Antyli. Ta <strong>niezwykla wyspa slonca</strong>, na której sezon trwa caly rok, polozona jest na poludnie od Kuby. Jest bardzo popularnym kierunkiem wycieczek last minute turystów z calego swiata spragnionych emocjonujacych przezyc.

Pogoda na Jamajce

Dzisiaj, 26.2 28°C
Jamajka to trzecia co do wielkosci wyspa Morza Karaibskiego nalezaca do archipelagu Wielkich Antyli. Ta niezwykla wyspa slonca, na której sezon trwa caly rok, polozona jest na poludnie od Kuby. Jest bardzo popularnym kierunkiem wycieczek last minute turystów z calego swiata spragnionych emocjonujacych przezyc. Najczestszymi kierunkami wakacji na Jamajce sa Ocho Rios, Rio Bueno, zaciszne Runaway Bay, pelna zycia i muzyki stolica wyspy- Kingston, Negril czy malownicze Port Antonio. W Negril znajduje sie chyba najpiekniejsza, a na pewno najdluzsza plaza Jamajki, na której panuja doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych. Dawny klimat wyspy mozna poznac wybierajac sie na spacer do jednej z dzielnic Negril- West End, która polozona jest na skalach. Prawdziwa mekka dla tak licznie przybywajacych tu turystów jest tetniace zyciem Ocho Rios, w poblizu którego znajduja sie piekne wodospady Dunn?s River Falls.
Sunscape Splash Montego Bay

Sunscape Splash Montego Bay

Cena za 1 osobę:
5 440 zł
Jamajka to rajska wyspa o czarujacych krajobrazach. Przyciaga na wakacje pieknymi widokami, egzotyczna i barwna flora i fauna oraz ciekawa kultura.
Czarnoskórzy mieszkancy wyspy sa bardzo pogodnym i rozrywkowym narodem. Charakteryzuja sie zamilowaniem do dredów, marihuany, muzyki reggae oraz wiara w reinkarnacje.
Dla przybywajacych tu na wakacje turystów atrakcja sa Blekitne Góry i niezliczone jaskinie, a wsród nich Runaway Cave, Twin Sisters na wybrzezu Hellshire oraz ciagnace sie na dlugosci 3 km groty i pieczary Windsor Cave w rejonie Cockpit.

Wybrzeze Jamajki to raj dla turystów. Do kapieli slonecznych zachecaja piekne, biale plaze, na których mozna zaznac cienia pod rozlozystymi liscmi palm kokosowych. Za najlepsze i najczystsze plaze uznano tropikalne plaze w Montego Bay i Negril. Oprócz tego, ze sa bardzo malownicze zostaly takze odznaczone Biala Flaga w nagrode za czystosc i doskonala jakosc wody morskiej i samej plazy.
Wybrzeze uslane jest ponadto luksusowymi hotelami o wysokim standardzie uslug i z szeroka oferta sportów wodnych. W poblizu hoteli i plaz znajduje sie wiele wypozyczalni sprzetu wodnego oraz oryginalnych restauracji i barów.

Opinie o miastach na Jamajce

4,0
Montego Bay Kamila
Ciekawe miasto, miniatura Kingston :-) Samo centrum tłoczne i głośne, widać tylko lokalnych. Turyści widoczni jedynie na ulicy turystycznej (na której swoją drogą nie ma nic ciekawego).

Okazje Last Minute: Jamajka

7 dni 17.06 - 24.06 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malowniczą piaszczystą plażę porośniętą palmami
  • Bardzo dobre zaplecze sportowo-rekreacyjne
  • Znakomitą obsługę z uśmiechem obsługującą gości
  • Smaczną i urozmaiconą kuchnię
5 552 zł/os.
cena za 2 os.: 11 104 zł
7 dni 17.06 - 24.06 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
5 868 zł/os.
cena za 2 os.: 11 736 zł
7 dni 17.06 - 24.06 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
5 959 zł/os.
cena za 2 os.: 11 918 zł
7 dni 17.06 - 24.06 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
6 022 zł/os.
cena za 2 os.: 12 044 zł

Jamajka na skróty

Miejsca:
Przewodnik: