Montego Bay - Przewodnik

<p>Jednym z miast, które tam sie znajduje i slynie ze swoich turystycznych atutów jest <strong>Montego Bay</strong>, polozone w pólnocno-zachodniej czesci wyspy, nad Morzem Karaibskim. To najwiekszy osrodek turystyczny kraju, w którym na stale mieszka okolo 80 tys. osób. To czwarte co do wielkosci miasto na Jamajce.

Pogoda w Montego Bay

Dzisiaj, 12.12 28°C

Jednym z miast, które tam sie znajduje i slynie ze swoich turystycznych atutów jest Montego Bay, polozone w pólnocno-zachodniej czesci wyspy, nad Morzem Karaibskim. To najwiekszy osrodek turystyczny kraju, w którym na stale mieszka okolo 80 tys. osób. To czwarte co do wielkosci miasto na Jamajce.

Montego Bay na wakacje przyciaga turystów przepieknymi plazami, otoczonymi lazurowym blekitem morza i palmami. Na pewno jest to doskonale miejsce do blogiego wypoczynku i opalania sie, ale nie tylko. Mozna tu takze spedzac aktywnie czas, zwlaszcza na snorkelingu i nurkowaniu.

Sunscape Splash Montego Bay

Sunscape Splash Montego Bay

Cena za 1 osobę:
6 905 zł
W Montego Bay znajduje sie przepiekna plaza Doctor`s Cave. Warto wybrac sie równiez na dwie inne piaszczyste plaze w okolicy: Negril Cliffs i Half Moon Beach. Dla milosników kontemplowania natury znajda sie tu sciezki spacerowe, przy których bedzie mozna podziwiac kwitnace drzewa, zielone laki i widok na plaze oraz morze. Atrakcja turystyczna jest ogród botaniczny Shaw Park, obejmujacy ponad 10 tys. hektarów tropikalnej roslinnosci. Miejscowosc Montego Bay slynie z mineralnych zródel oraz pieknych, piaszczystych plaz i raf koralowych.
Holiday Inn Resort (Montego Bay)

Holiday Inn Resort (Montego Bay)

Cena za 1 osobę:
7 260 zł
Dla aktywnych turystów przeznaczone sa rejsy jachtami czy rafting. Z Montego Bay mozna wybrac sie na krajoznawcze wycieczki m.in. odwiedzic wierzcholki Cocpit County lub Falmouth. W rejonie Cocpit znajduje sie Jaskinia Windsor, która liczy sobie wraz z innymi grotami i pieczarami ponad 3 kilometry dlugosci. Warto odwiedzic ponadto slynna plantacje Rose Hall Great House z gregorianska rezydencja.

Do Montego Bay turysci docieraja na wakacje dzieki lotnisku obslugujacemu ruch miedzynarodowy, które znajduje sie nieopodal centrum miasta. 
 


Opinie : w Montego Bay

4,0
Montego Bay Kamila
Ciekawe miasto, miniatura Kingston :-) Samo centrum tłoczne i głośne, widać tylko lokalnych. Turyści widoczni jedynie na ulicy turystycznej (na której swoją drogą nie ma nic ciekawego).

Okazje Last Minute: Montego Bay

7 dni 23.09 - 30.09 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
8 022 zł/os.
cena za 2 os.: 16 044 zł
7 dni 11.06 - 18.06 Inne terminy Warszawa All Inclusive Ecco Travel
8 430 zł/os.
cena za 2 os.: 16 886 zł
7 dni 25.03 - 01.04 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Urozmaiconą ofertę kulinarną
  • Bogatą ofertę rekreacyjno-sportową
  • Ofertę dostosowaną dla rodzin z dziećmi
  • Zadbane, czyste i przestronne pokoje
8 579 zł/os.
cena za 2 os.: 17 158 zł

Jamajka na skróty

Miejsca: