Montego Bay - Przewodnik

<p>Jednym z miast, które tam się znajduje i słynie ze swoich turystycznych atutów jest <strong>Montego Bay</strong>, położone w północno-zachodniej części wyspy, nad Morzem Karaibskim. To największy ośrodek turystyczny kraju, w którym na stałe mieszka około 80 tys. osób. To czwarte co do wielkości miasto na Jamajce.

Pogoda w Montego Bay

Dzisiaj, 26.6 29°C

Jednym z miast, które tam się znajduje i słynie ze swoich turystycznych atutów jest Montego Bay, położone w północno-zachodniej części wyspy, nad Morzem Karaibskim. To największy ośrodek turystyczny kraju, w którym na stałe mieszka około 80 tys. osób. To czwarte co do wielkości miasto na Jamajce.

Montego Bay na wakacje przyciąga turystów przepięknymi plażami, otoczonymi lazurowym błękitem morza i palmami. Na pewno jest to doskonałe miejsce do błogiego wypoczynku i opalania się, ale nie tylko. Można tu także spędzać aktywnie czas, zwłaszcza na snorkelingu i nurkowaniu.

Royal Decameron Montego Beach

Royal Decameron Montego Beach

Cena za 1 osobę:
6 489 zł - 16 %
W Montego Bay znajduje się przepiękna plaża Doctor`s Cave. Warto wybrać się również na dwie inne piaszczyste plaże w okolicy: Negril Cliffs i Half Moon Beach. Dla miłośników kontemplowania natury znajdą się tu ścieżki spacerowe, przy których będzie można podziwiać kwitnące drzewa, zielone łąki i widok na plażę oraz morze. Atrakcją turystyczną jest ogród botaniczny Shaw Park, obejmujący ponad 10 tys. hektarów tropikalnej roślinności. Miejscowość Montego Bay słynie z mineralnych źródeł oraz pięknych, piaszczystych plaż i raf koralowych.
Sea Garden Beach Resort

Sea Garden Beach Resort

Cena za 1 osobę:
6 633 zł - 17 %
Dla aktywnych turystów przeznaczone są rejsy jachtami czy rafting. Z Montego Bay można wybrać się na krajoznawcze wycieczki m.in. odwiedzić wierzchołki Cocpit County lub Falmouth. W rejonie Cocpit znajduje się Jaskinia Windsor, która liczy sobie wraz z innymi grotami i pieczarami ponad 3 kilometry długości. Warto odwiedzić ponadto słynną plantację Rose Hall Great House z gregoriańską rezydencją.

Do Montego Bay turyści docierają na wakacje dzięki lotnisku obsługującemu ruch międzynarodowy, które znajduje się nieopodal centrum miasta. 
 


Opinie : w Montego Bay

4,0
Montego Bay Kamila
Ciekawe miasto, miniatura Kingston :-) Samo centrum tłoczne i głośne, widać tylko lokalnych. Turyści widoczni jedynie na ulicy turystycznej (na której swoją drogą nie ma nic ciekawego).

Okazje Last Minute: Montego Bay

Sunscape Splash Montego Bay

Sunscape Splash Montego Bay
7 dni 18.09 - 25.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Best Reisen
13 466 zł / 2 os.
6 733 zł / 1 os.
7 962 zł / 1 os. - 15 %

Iberostar Rose Hall Beach

Iberostar Rose Hall Beach
7 dni 18.09 - 25.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Best Reisen
13 488 zł / 2 os.
6 741 zł / 1 os.
8 280 zł / 1 os. - 19 %

Sunscape Cove Montego Bay

Sunscape Cove Montego Bay
7 dni 18.09 - 25.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Best Reisen
14 672 zł / 2 os.
7 336 zł / 1 os.
8 565 zł / 1 os. - 14 %

Jamajka na skróty

Miejsca: