Wiedeń - wakacje

Wiedeń to pełna splendoru i ciekawych atrakcji stolica Austrii, która oferuje odwiedzającym liczne muzea, pałace i zabytki. Zachwycą one niewątpliwie miłośników architektury i sztuki. Poza tym w metropolii tej czekają także świetne restauracje, a na najmłodszych (jak również na tych trochę starszych) takie cuda jak Prater, czy znajdujący się w nim Wiedeński Diabelski Młyn. To miasto pełne przepychu, warto zarezerwować sobie tutaj więcej czasu, by móc je rzeczywiście poznać i dać się zachwycić. 

Co warto zwiedzić będąc w Wiedniu na wakacjach?

Wiedeń posiada w sobie tak wiele atrakcji, że trudno się zdecydować, co do tego, która z nich powinna być odwiedzona jako pierwsza. Niewątpliwie jednak to Innere Stadt, czyli Śródmieście zachęca do tego, by tutaj rozpocząć swoją przygodę. To historyczne centrum miasta bowiem posiada w sobie bardzo wiele zabytków, które nie bez powodu wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Niezwykle charakterystycznym miejscem znajdującym się w centrum jest chociażby Katedra św. Szczepana. Ta gotycka świątynia pozwala na podróż w czasie, a także zobaczenie Wiednia z wysokości. Będąc tutaj warto przede wszystkim zwiedzić katakumby, do czego potrzebny jest przewodnik, wjechać windą na Wieżę Północną, na której czeka niezwykły dzwon Pummerin, a także odwiedzić Wieżę Południową - tutaj już trzeba posiłkować się schodami. 

W czasie poznawania Wiednia koniecznie należy zobaczyć kompleks pałacowy Hofburg. Miejsce to zachwyca połączeniem kilku stylów, w tym klasycyzmu oraz baroku, a także ilością rzeczy do zobaczenia. To tutaj czeka słynna Austriacka Biblioteka Narodowa, jak również skarbiec cesarski z artefaktami władzy oraz takie muzea jak Muzeum Globusów, czy Muzeum Papirusów. Poza tym można tutaj także odwiedzić Palmiarnię oraz Motylarnię, jak widać atrakcjom nie ma końca. 

Wiedeń to idealny kierunek dla miłośników secesji. Czeka tutaj bowiem, w najstarszej części metropolii, Zegar Ankeruhr, który jest niezwykłym skarbem tego okresu. Powstał on na przełomie lat 1911-1914 i można w nim podziwiać ruchome figury, których występ na prawdę warto zobaczyć, a odbywa się on każdego dnia równo o godzinie 12:00.

Wiedeń to także Belweder, czyli dawny pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Kompleks ten otoczony jest przez ambasady wielu państw i zachwyca znajdującym się w jego wnętrzu muzeum sztuki. Podzielony jest on na dwie części: Górny i Dolny Belweder, pomiędzy którymi znajdują się barokowe ogrody. 

Oprócz zabytków stolica Austrii zachwyca także atrakcjami dla miłośników rozrywki w każdym wieku. Będąc tutaj na wakacjach warto wybrać się do Wiener Prater, który jest ogromnym parkiem miejskim z zabytkowymi kolejkami górskimi oraz słynnym Wiedeńskim Diabelskim Młynem. Ten ostatni powstał w 1897 roku i daje możliwość podziwiania miasta z wysokości około 60 metrów. 

Będąc w Wiedniu na wczasach trudno nie wspomnieć o słynnym Pałacu Schönbrunn, który znajduje się w dzielnicy Hietzing i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Było to miejsce, w którym latem przebywała tu słynna cesarzowa Sisi oraz cesarz Franciszek Józef. Obecnie bezpłatnie można podziwiać teren ogrodów, który potrafi zachwycić swoim pięknem niemal każdego.

Wiedeń - Najlepiej ocenione hotele

Wiedeń - Najczęściej kupowane hotele

Wiedeń – hotele z najlepszymi opiniami

Markéta K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 10.5. - 13.5.2023 Oceniono: Maj 2023

A&O Wien Hauptbahnhof Austria, Wiedeń

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Martina

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 29.6. - 2.7.2022 Oceniono: Lipiec 2022

NH Danube City Austria, Wiedeń

Doskonała lokalizacja Czyste i wygodne zakwaterowanie Urozmaicone śniadanie

Doskonała lokalizacja Czyste i wygodne zakwaterowanie Urozmaicone śniadanie

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Wygodne łóżka Luksusowy widok na Dunaj i całe miasto Doceniamy wodę, kawę i herbatę w pokoju

Wyżywienie
Doskonałe śniadanie

Obsługa w hotelu
Miły personel

Plaża
Jej

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Wiedeń – Hotele z opiniami

Wiedeń - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Wiedeń - mapa

Pogoda w Wiedniu - kiedy najlepszy czas na wyjazd?

Wiedeń posiada bardzo przyjemny kontynentalny, oceaniczny klimat, nawet w zimnym okresie jest tutaj nieco cieplej niż na przykład w Polsce. Lata bywają tu naprawdę gorące, a zimy pełne chłodu i śniegu. I chociaż można tutaj wspaniale bawić się o każdej porze roku to jednak najlepszym okresem na zwiedzanie okaże się niewątpliwie wiosna, lato, a także początek jesieni. Temperatury są tu wtedy bardzo przyjemne, można liczyć na dużo słońca i cieszyć się wszystkimi atrakcjami, jakie czekają w stolicy Austrii. 

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 28 °C w nocy 19 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 23 °C w nocy 16 °C

 • Sobota 19 °C w nocy 15 °C

 • Niedziela 20 °C w nocy 15 °C

 • Poniedziałek 23 °C w nocy 13 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 4 °C

 • Luty Lut 6 °C

 • Marzec Mar 10 °C

 • Kwiecień Kwi 16 °C

 • Maj Maj 21 °C

 • Czerwiec Cze 25 °C

 • Lipiec Lip 27 °C

 • Sierpień Sie 27 °C

 • Wrzesień Wrz 21 °C

 • Październik Paź 15 °C

 • Listopad Lis 9 °C

 • Grudzień Gru 4 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje