Malediwy - Przewodnik

<strong>Malediwy </strong>to poludniowo- azjatyckie panstwo wyspiarskie polozone na Oceanie Indyjskim na poludniowy- zachód od Pólwyspu Indyjskiego. W sklad archipelagu wchodzi kilkadziesiat koralowych <strong>atoli</strong>, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, sposród których zamieszkalych jest jedynie okolo 200.<br/> Temperatury powietrza w zasadzie w kazdym miesiacu osiagaja niemal 30°C, dlatego Malediwy sa doskonalym miejscem na wakacje last minute o kazdej porze roku. Malediwy sa jednak najczesciej odwiedzane w okresie swiateczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywajacych pletwonurków.

Pogoda na Malediwach

Dzisiaj, 6.6 29°C
Malediwy to poludniowo- azjatyckie panstwo wyspiarskie polozone na Oceanie Indyjskim na poludniowy- zachód od Pólwyspu Indyjskiego. W sklad archipelagu wchodzi kilkadziesiat koralowych atoli, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, sposród których zamieszkalych jest jedynie okolo 200.
Temperatury powietrza w zasadzie w kazdym miesiacu osiagaja niemal 30°C, dlatego Malediwy sa doskonalym miejscem na wakacje last minute o kazdej porze roku. Malediwy sa jednak najczesciej odwiedzane w okresie swiateczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywajacych pletwonurków. Wyspy Malediwów sa niewielkie, plaskie i lekko wynurzone ponad powierzchnie wody, dlatego sa zagrozone zalaniem. Tworza egzotyczny zakatek swiata oblewany niezwykle czysta i turkusowa woda, w której skrywaja sie pelne wielobarwnych ryb bajecznie kolorowe rafy koralowe, bedace rajem dla milosników nurkowania. Z pewnoscia urzekna kazdego turyste. Malediwy porosniete sa bujna tropikalna roslinnoscia, wsród której przewazaja palmy i drzewa chlebowe.
Biyadhoo Island Resort

Biyadhoo Island Resort

Cena za 1 osobę:
4 801 zł
Do najczesciej wybieranych celów wakacji naleza atole: Ari z dziewicza przyroda i uroczymi plazami, Lhaviyani, Rasdu z ogromnymi mozliwosciami i ulatwieniami dla nurków oraz Pólnocny Atol Male. Miejskim osrodkiem Malediwów jest ich stolica- Male, bedaca zarazem najmniejsza stolica swiata. Niewatpliwa atrakcja sa tu bardzo liczne meczety i krete uliczki.
Innym popularnym kierunkiem wycieczek na Malediwy jest Seenu. Ponadto turysci za cel swoich wycieczek wybieraja czesto takze male wyspy Fuamulaku- polozone dokladnie na równiku i Kudahuvadhoo, na której mozna podziwiac ruiny buddyjskich swiatyn.

Nie bez powodu Malediwy nazywane sa przez przybywajacych tu na wakacje turystów rajem na ziemi. Lagunowe plaze pokryte sniezno- bialym, goracym piaskiem, ocieniane palmami kokosowymi i oblewane czystymi, cieplymi wodami oceanu dostarczaja doskonalych warunków do odpoczynku.
Sun Island Resort & Spa (Ari Atol)

Sun Island Resort & Spa (Ari Atol)

Cena za 1 osobę:
5 048 zł
Egzotyczna przyroda, urocze plaze oraz sprzyjajacy goracy klimat decyduja o atrakcyjnosci Malediwów i licznie przyciagaja na wakacje milosników niezapomnianych widoków. Oryginalne hotele, czesto polozone na niezamieszkalych wyspach, gwarantuja piekne widoki i oryginalny sposób wypoczynku.

Doskonalym pomyslem na poznanie dwóch odmiennych egzotycznych stron swiata jest polaczenie wakacji na Malediwach z wakacjami na Sri Lance.

Opinie o miastach na Malediwach

5,0
Rasdhoo Atoll agajagata
Chwila wyciszenia dla zapracowanych Ogólnie: Niesamowicie piękna wyspa ,bardzo dużo różnorodnej roślinności
Atrakcje turystyczne: Atrakcją jest sama wyspa i laguna ciągnąca się setkami metrów w zależności od odpływu lub przypływu.Na niedalekiej wyspie tubylców sklepiki.
Aktywny wypoczynek: Nurkowanie ,sporty wodne ,możliwość wypożyczenia rowerów .
Życie nocne: Sa różnego rodzaju bary i kluby gdzie można posłuchać muzyki i potańczyć,choć nie ma wielu chętnych.
Komunikacja: Na pieszo i bez butów wszędzie dojdziesz
Jedzenie i restauracje: Duży wybór wykwintnego jedzenia do śniadania obiadu i kolacji, a także przekąski w barach.
Pogoda: Luty ,marzec
Plaża: Wyspa to cała plaża

Okazje Last Minute: Malediwy

7 dni 08.10 - 15.10 Inne terminy Kraków FB - Pełne wyżywienie TUI
5 098 zł/os.
cena za 2 os.: 10 196 zł
7 dni 08.10 - 15.10 Inne terminy Kraków BB - Śniadania TUI
5 319 zł/os.
cena za 2 os.: 10 638 zł
6 dni 19.05 - 25.05 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Romantyczną plażę z białym piaskiem
  • Bardzo dobre warunki do nurkowania
  • Eleganckie centrum SPA z bogatą ofertą zabiegów
  • Bezpłatny dostęp do Wi-Fi w wybranych strefach
5 399 zł/os.
cena za 2 os.: 10 798 zł

Malediwy na skróty

Miejsca: