Malediwy - Przewodnik

<strong>Malediwy </strong>to południowo- azjatyckie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim na południowy- zachód od Półwyspu Indyjskiego. W skład archipelagu wchodzi kilkadziesiąt koralowych <strong>atoli</strong>, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, spośród których zamieszkałych jest jedynie około 200.<br/> Temperatury powietrza w zasadzie w każdym miesiącu osiągają niemal 30°C, dlatego Malediwy są doskonałym miejscem na wakacje last minute o każdej porze roku. Malediwy są jednak najczęściej odwiedzane w okresie świąteczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywających płetwonurków.

Pogoda na Malediwach

Dzisiaj, 10.12 28°C
Malediwy to południowo- azjatyckie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim na południowy- zachód od Półwyspu Indyjskiego. W skład archipelagu wchodzi kilkadziesiąt koralowych atoli, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, spośród których zamieszkałych jest jedynie około 200.
Temperatury powietrza w zasadzie w każdym miesiącu osiągają niemal 30°C, dlatego Malediwy są doskonałym miejscem na wakacje last minute o każdej porze roku. Malediwy są jednak najczęściej odwiedzane w okresie świąteczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywających płetwonurków. Wyspy Malediwów są niewielkie, płaskie i lekko wynurzone ponad powierzchnię wody, dlatego są zagrożone zalaniem. Tworzą egzotyczny zakątek świata oblewany niezwykle czystą i turkusowa wodą, w której skrywają się pełne wielobarwnych ryb bajecznie kolorowe rafy koralowe, będące rajem dla miłośników nurkowania. Z pewnością urzekną każdego turystę. Malediwy porośnięte są bujną tropikalną roślinnością, wśród której przeważają palmy i drzewa chlebowe.
Fun Island

Fun Island

Cena za 1 osobę:
5 333 zł
Do najczęściej wybieranych celów wakacji należą atole: Ari z dziewiczą przyrodą i uroczymi plażami, Lhaviyani, Rasdu z ogromnymi możliwościami i ułatwieniami dla nurków oraz Północny Atol Male. Miejskim ośrodkiem Malediwów jest ich stolica- Male, będąca zarazem najmniejszą stolicą świata. Niewątpliwą atrakcją są tu bardzo liczne meczety i kręte uliczki.
Innym popularnym kierunkiem wycieczek na Malediwy jest Seenu. Ponadto turyści za cel swoich wycieczek wybierają często także małe wyspy Fuamulaku- położone dokładnie na równiku i Kudahuvadhoo, na której można podziwiać ruiny buddyjskich świątyń.

Nie bez powodu Malediwy nazywane są przez przybywających tu na wakacje turystów rajem na ziemi. Lagunowe plaże pokryte śnieżno- białym, gorącym piaskiem, ocieniane palmami kokosowymi i oblewane czystymi, ciepłymi wodami oceanu dostarczają doskonałych warunków do odpoczynku.
Sun Island Resort & Spa (Ari Atol)

Sun Island Resort & Spa (Ari Atol)

Cena za 1 osobę:
5 504 zł
Egzotyczna przyroda, urocze plaże oraz sprzyjający gorący klimat decydują o atrakcyjności Malediwów i licznie przyciągają na wakacje miłośników niezapomnianych widoków. Oryginalne hotele, często położone na niezamieszkałych wyspach, gwarantują piękne widoki i oryginalny sposób wypoczynku.

Doskonałym pomysłem na poznanie dwóch odmiennych egzotycznych stron świata jest połączenie wakacji na Malediwach z wakacjami na Sri Lance.

Opinie o miastach na Malediwach

5,0
Male Atol AGNIESZKA
WYSPA NA KTÓREJ ZNAJDUJĄ SIĘ DOMKI JEST MALUTKA W 20 MIN SPACERKIEM MOŻNA OBEJŚC CAŁĄ ,KAŻDY DOMEK MA WIDOK NA OCEAN,SPOKÓJ CISZA I OBCOWANIE Z PRZYRODĄ,SIEDZISZ NA PLAŻY PATRZYSZ A TAM .....DELFINY WYSKAKUJĄ Z WODY JAKBY NA ZAMÓWIENIE MAŁE REKINY PRZEPŁYWAŁY KOŁO NAS,TRZEBA BYŁO UWAŻAC ŻEBY NA PŁASZCZKĘ NIE NADEPNĄC WCHODZĄC DO WODY ,CAŁE MNÓSTWO KOLOROWYCH RYBEK WIELOKROTNIE PRZECIERAŁAM OCZY I KAZAŁAM SIĘ SZCZYPAC MOJEMU MĘŻOWI BO NIE WIERZYŁAM ŻE JA TAM JESTEM TO TAK JAK BYM OGLĄDAŁA W TELEWIZJI NATIONAL GEOGRAFIK,MOŻNA POPŁYNĄ ŁODZIĄ DO MALE TO JAKIEŚ 40 MIN I POZWIEDZAC NAPRAWDO WARTO POLECAM WSZYSTKIM,HOTEL REWELACJA CZYSTO,DWA RAZY DZIENNIE SPRZĄTAJĄ AŻ DO PRZESADY,JEDZENIE BARDZO DOBRE I RÓŻNORODNE OBSŁUGA ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA I BARDZO MIŁA,BARDZO FAJNA ATMOSFERA,CO WIECZÓR ZESPÓŁ GRAŁ ROMANTYCZNĄ MUZYKĘ ,SPEKTAKULARNE DOKARMIANIE REKINÓW,PODSUMOWUJĄC HOTEL TO NIE TYLKO BUDYNEK ALE RÓWNIEŻ I LUDZIE KTÓRZY TAM PRACUJĄ,A W TYM HOTELU SĄ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWI.BUZIAKI DLA SARANGI

Okazje Last Minute: Malediwy

The Barefoot Eco

The Barefoot Eco
6 dni 19.04 - 25.04 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
11 438 zł / 2 os.
5 719 zł / 1 os.

Fihalhohi Island Resort

Fihalhohi Island Resort 2.3
8 dni 28.05 - 05.06 inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Exim Tours
11 530 zł / 2 os.
5 765 zł / 1 os.

Paradise Island

Paradise Island 4.6
8 dni 28.05 - 05.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bajeczną, piaszczystą plażę z bezpłatnym serwisem
  • Pyszną i różnorodną kuchnię
  • Romantyczną atmosferę i dyskretną obsługę
  • Urozmaiconą ofertę sportową
11 590 zł / 2 os.
5 795 zł / 1 os.

Malediwy na skróty