Malediwy - Przewodnik

<strong>Malediwy </strong>to poludniowo- azjatyckie panstwo wyspiarskie polozone na Oceanie Indyjskim na poludniowy- zachód od Pólwyspu Indyjskiego. W sklad archipelagu wchodzi kilkadziesiat koralowych <strong>atoli</strong>, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, sposród których zamieszkalych jest jedynie okolo 200.<br/> Temperatury powietrza w zasadzie w kazdym miesiacu osiagaja niemal 30°C, dlatego Malediwy sa doskonalym miejscem na wakacje last minute o kazdej porze roku. Malediwy sa jednak najczesciej odwiedzane w okresie swiateczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywajacych pletwonurków.

Pogoda na Malediwach

Dzisiaj, 15.10 29°C
Malediwy to poludniowo- azjatyckie panstwo wyspiarskie polozone na Oceanie Indyjskim na poludniowy- zachód od Pólwyspu Indyjskiego. W sklad archipelagu wchodzi kilkadziesiat koralowych atoli, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, sposród których zamieszkalych jest jedynie okolo 200.
Temperatury powietrza w zasadzie w kazdym miesiacu osiagaja niemal 30°C, dlatego Malediwy sa doskonalym miejscem na wakacje last minute o kazdej porze roku. Malediwy sa jednak najczesciej odwiedzane w okresie swiateczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywajacych pletwonurków. Wyspy Malediwów sa niewielkie, plaskie i lekko wynurzone ponad powierzchnie wody, dlatego sa zagrozone zalaniem. Tworza egzotyczny zakatek swiata oblewany niezwykle czysta i turkusowa woda, w której skrywaja sie pelne wielobarwnych ryb bajecznie kolorowe rafy koralowe, bedace rajem dla milosników nurkowania. Z pewnoscia urzekna kazdego turyste. Malediwy porosniete sa bujna tropikalna roslinnoscia, wsród której przewazaja palmy i drzewa chlebowe.

Do najczesciej wybieranych celów wakacji naleza atole: Ari z dziewicza przyroda i uroczymi plazami, Lhaviyani, Rasdu z ogromnymi mozliwosciami i ulatwieniami dla nurków oraz Pólnocny Atol Male. Miejskim osrodkiem Malediwów jest ich stolica- Male, bedaca zarazem najmniejsza stolica swiata. Niewatpliwa atrakcja sa tu bardzo liczne meczety i krete uliczki.
Innym popularnym kierunkiem wycieczek na Malediwy jest Seenu. Ponadto turysci za cel swoich wycieczek wybieraja czesto takze male wyspy Fuamulaku- polozone dokladnie na równiku i Kudahuvadhoo, na której mozna podziwiac ruiny buddyjskich swiatyn.
Holiday Island Resort

Holiday Island Resort

Cena za 1 osobę:
4 589 zł - 33 %
Nie bez powodu Malediwy nazywane sa przez przybywajacych tu na wakacje turystów rajem na ziemi. Lagunowe plaze pokryte sniezno- bialym, goracym piaskiem, ocieniane palmami kokosowymi i oblewane czystymi, cieplymi wodami oceanu dostarczaja doskonalych warunków do odpoczynku.
Arena Beach

Arena Beach

Cena za 1 osobę:
5 401 zł
Egzotyczna przyroda, urocze plaze oraz sprzyjajacy goracy klimat decyduja o atrakcyjnosci Malediwów i licznie przyciagaja na wakacje milosników niezapomnianych widoków. Oryginalne hotele, czesto polozone na niezamieszkalych wyspach, gwarantuja piekne widoki i oryginalny sposób wypoczynku.

Doskonalym pomyslem na poznanie dwóch odmiennych egzotycznych stron swiata jest polaczenie wakacji na Malediwach z wakacjami na Sri Lance.

Opinie o miastach na Malediwach

4,6
Lankanfinolhu Island Dorota
Piękna wyspa położona niedaleko Male (ok 15 min łodzią). Czyste, białe obszerne plaże. Czysta, ciepła woda. Na wyspie jest wszystko to co niezbędne do wypoczynku.

Okazje Last Minute: Malediwy

7 dni 20.05 - 27.05 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki Best Reisen
5 518 zł/os.
cena za 2 os.: 11 036 zł
7 dni 20.05 - 27.05 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki Best Reisen Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zjawiskową, piaszczystą plażę i błękit oceanu
  • Urozmaicone posiłki w 5 restauracjach do wyboru
  • Zadbane i dobrze wyposażone pokoje
  • Liczne udogodnienia dla aktywnych
5 552 zł/os.
cena za 2 os.: 11 104 zł
7 dni 22.10 - 29.10 Inne terminy Kraków FB - Pełne wyżywienie Exim Tours
7 591 zł/os.
5 600 zł/os.
cena za 2 os.: 11 200 zł

Malediwy na skróty

Miejsca: