Temperatury i pogoda na Malediwach

Pogoda na Malediwach

Dzisiaj, 20.07 29 °C
Jutro, 21.07 29 °C
Pojutrze, 22.07 29 °C

Wyspy Azji Południowej, znane ze swojego tropikalnego klimatu, oferują przez cały rok ciepłą i przyjemną pogodę na Malediwach, co czyni je idealnym miejscem dla miłośników słońca. Miejsce to doświadcza dwóch głównych pór roku: suchej i wilgotnej. Pora sucha, trwająca od listopada do kwietnia, charakteryzuje się mniej intensywnymi opadami i większą ilością słonecznych dni. Pora wilgotna, od maja do października, przynosi częstsze i intensywniejsze deszcze, jednak wciąż jest wiele słonecznych okresów. Średnia temperatura na Malediwach waha się między 30°C a 32°C, zapewniając idealne warunki do wypoczynku na plaży i uprawiania sportów wodnych.

Kiedy najlepiej jechać na Malediwy?

Najlepszym okresem na podróżowanie do tego regionu jest pora sucha, która trwa od listopada do kwietnia. W tym czasie pogoda na Malediwach jest najbardziej stabilna, z małą ilością opadów i dużą ilością słonecznych godzin w ciągu dnia. Woda jest wtedy nagrzana do przyjemnego poziomu 27-29°C, stwarzając idealne warunki do eksplorowania raf koralowych oraz uprawiania innych sportów, zwłaszcza w listopadzie. Co ciekawe, wraz z nadejściem kalendarzowej zimy, tłumy na wyspie się nie zmniejszają i nadal można cieszyć się wysokimi temperaturami na Malediwach i dobrą aurą.

Najcieplejsze miesiące na Malediwach

Najwyższe temperatury na Malediwach odnotowuje się w okresie między lutym a czerwcem. Termometry pokazują wtedy średnie wartości w granicach 31-33°C, a słońce obecne jest na niebie od 7 do 9 godzin dziennie. W tym okresie panują idealne warunki do kąpieli. Należy pamiętać, że ze względu na stosunkowo wysoką wilgotność powietrza, ciepło może wydawać nam się jeszcze intensywniejsze, dlatego pakując się na wyjazd, musimy pamiętać o odpowiednio przewiewnej garderobie. Na szczęście wieczorami otula nas morska bryza, która przynosi chwilowe ukojenie od gorąca.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Malediwach?

Najcieplejsza woda na Malediwach występuje w kwietniu i w maju (29°C), choć w pozostałych miesiącach różnica wynosi 1, max. 2 stopnie, więc dobrymi warunkami do kąpieli możemy cieszyć się tutaj praktycznie przez cały rok. Tak wysoka temperatura wody w tym okresie jest rezultatem kumulacji ciepła w sezonie suchym i nawet pojawiające się opady deszczu w kwietniu i w maju nie są w stanie jej obniżyć. Te dwa miesiące to idealny czas dla miłośników kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych, a połączenie tego ze świetną pogodą na Malediwach jest gwarantem udanego wypoczynku.

Pogoda na Malediwach w styczniu

Styczeń, przypadający na okres pory suchej, jest jednym z przyjemniejszych miesięcy w tym regionie pod względem pogody na Malediwach. W ciągu dnia temperatura wynosi średnio 30°C, stwarzając idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu i relaksu na plaży. Nocą jest niewiele chłodniej, bo nawet po zmroku termometry pokazują wartości w okolicy 23 kresek, co zapewni nam komfortowy sen. W styczniu możemy cieszyć się 8 godzinami słonecznymi w ciągu dnia, czyniąc go jednym z najbardziej słonecznych okresów w regionie. Woda z przyjemnymi 27°C zachęca do kąpieli i nurkowania.

Malediwy w styczniu - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w lutym

Luty to kontynuacja przyjemnych warunków pogodowych na wyspach. Średnie temperatury na Malediwach wynoszą 31°C w ciągu dnia i wielu turystów wykorzystuje ten czas na spacery po okolicy lub relaks na plaży. Noce również oferują bardzo przyjemne warunki, a powietrze nagrzane do poziomu 24°C pozwala odetchnąć od intensywnego ciepła w dzień. Słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 9 godzin, a więc mamy dużo czasu na łapanie jego przyjemnych promieni. Woda z temperaturą 27°C jest idealna do nurkowania, snorkelingu i pływania. Opady w tym miesiącu praktycznie nie występują.

Malediwy w lutym - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w marcu

W marcu pogoda na wyspach, choć wciąż bardzo przyjemna, zaczyna się powoli zmieniać ze względu na zbliżające się nadejście pory mokrej. Temperatury na Malediwach wynoszą średnio 32°C w dzień i 26°C w nocy, co stwarza idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu nawet po zmroku. Woda jest jeszcze cieplejsza (28°C), zachęcając do długich kąpieli. Marzec oferuje mniej więcej 8 słonecznych godzin w ciągu dnia, jednak zwiększa się prawdopodobieństwo krótkich, choć intensywnych opadów deszczu, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca.

Malediwy w marcu - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w kwietniu

Kwiecień to okres, kiedy przejście od pory suchej do wilgotnej staje się bardziej zauważalne. Temperatury na Malediwach w tym okresie są jednymi z wyższych, jakie odnotowuje się w tym regionie. Termometry pokazują średnio 32°C w dzień i 27°C w nocy, a więc na dobre warunki możemy liczyć nawet wieczorami. 7 słonecznych godzin warto wykorzystać na aktywności na świeżym powietrzu. Kąpiele w wodzie, której temperatura wynosi 29°C, są komfortowe dla osób w każdym wieku, a plaże są pełne turystów spragnionych dobrej morskiej zabawy. Kwiecień może przynieść nieco więcej opadów deszczu, jednak na szczęście są one dosyć krótkotrwałe.

Pogoda na Malediwach w maju

Maj oznacza oficjalne nadejście pory wilgotnej, niosąc zmiany w warunkach pogodowych w tym regionie. Dzienna temperatura na Malediwach wynosi średnio 33°C, jednak ze względu na dużą wilgotność powietrza odczuwalne ciepło może być nieco wyższe. Nocami termometry pokazują wartości w okolicy 27 kresek i wielu turystów właśnie wtedy wyrusza na eksplorowanie okolicy. Woda utrzymuje przyjemne 29°C, a ilość słonecznych godzin wynosi 6. W tym miesiącu częstsze stają się opady deszczu, w formie krótkich, ale intensywnych ulew, co może wpłynąć na planowanie aktywności na świeżym powietrzu.

Malediwy w maju - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w czerwcu

Czerwiec to okres, kiedy pogoda zdominowana jest przez wpływy pory wilgotnej, co wpływa na ogólne warunki klimatyczne. W ciągu dnia średnia temperatura na Malediwach wynosi 31°C, a w nocy spada do poziomu 26°C, a więc aktywności na świeżym powietrzu są możliwe praktycznie przez całą dobę. Woda w czerwcu również jest bardzo przyjemna i na wyspy przyjeżdża wielu miłośników kąpieli morskich oraz innych aktywności np. snorkelingu, nurkowania itp. Ilość słonecznych godzin wynosi 7, a opady deszczu są częstsze i przybierają formę krótkotrwałych, choć intensywnych ulew, co jest typowe dla tego okresu na Malediwach.

Malediwy w czerwcu - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w lipcu

Lipiec to jeden z najbardziej wilgotnych miesięcy w roku w tym regionie, który przypada na sam środek pory deszczowej. W ciągu dnia temperatury na Malediwach oscylują w granicy 30°C, a nocami spadają do poziomu 25°C. Termometry zanurzone w wodzie pokazują przyjemne 28°C, co kusi wielu miłośników kąpieli oraz uprawiania różnych sportów. Średnia liczba słonecznych godzin w dzień wynosi w lipcu 4, a więc zauważalna jest tendencja spadkowa względem poprzednich miesięcy. Opady deszczu w tym miesiącu są najintensywniejsze, choć stosunkowo krótkie, przeplatane z okresowymi przejaśnieniami.

Malediwy w lipcu - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w sierpniu

Sierpień to kolejny miesiąc należący do pory deszczowej i warto mieć to na uwadze, planując swoją wycieczkę na wyspy w tym okresie. Temperatury na Malediwach wynoszą średnio 30°C w ciągu dnia, a nocą mniej więcej 25°C. Ze względu na stosunkowo wysoką wilgotność powietrza, ciepło może być jeszcze bardziej odczuwalne. W dzień słońce raczy nas swoimi promieniami przez plus minus 5 godzin dziennie i często jest przeganiane przez intensywne, choć krótkotrwałe opady deszczu. Temperatura wody wynosi 27°C i na plażach wciąż można spotkać turystów, którym niestraszna jest mniej stabilna pogoda.

Malediwy w sierpniu - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach we wrześniu

Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym region poddaje się wpływowi pory deszczowej. Temperatury na Malediwach w ciągu dnia są nadal wysokie i zazwyczaj oscylują w granicy 30°C. Nocami jest niewiele chłodniej, bo nawet wtedy termometry pokazują wartości w okolicy 25 kresek. Woda ze swoimi 27°C zachęca do kąpieli, nurkowania i uprawiania innych sportów. Ilość godzin słonecznych w dzień w tym miesiącu wynosi 6, ze względu na częstsze zachmurzenie i intensywne, choć krótkotrwałe, opady deszczu. Należy pamiętać o niestabilnej pogodzie we wrześniu, planując wszelkie aktywności na świeżym powietrzu.

Malediwy we wrześniu - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w październiku

Październik, choć nadal przypada na okres pory deszczowej, charakteryzuje się nieco mniejszą ilością opadów deszczu niż w poprzednich miesiącach. Temperatury na Malediwach wynoszą średnio 31°C w dzień oraz 25°C w nocy, co zapewnia dobre warunki do zwiedzania okolicy oraz eksplorowania pięknych plaż. Woda jest nieco cieplejsza niż we wrześniu, a komfortowe 28°C kusi miłośników kąpieli. Ilość słonecznych godzin wynosi 6, co zapewnia wystarczająco dużo czasu na aktywności na świeżym powietrzu i cieszenie się dobrym klimatem regionu.

Malediwy w październiku - sprawdź oferty

Pogoda na Malediwach w listopadzie

Listopad to miesiąc przejściowy, kiedy to pogoda zaczyna zmieniać się z pory deszczowej na suchą. Temperatury na Malediwach, jak praktycznie w ciągu całego roku, wynoszą średnio 31°C w dzień i 25°C w nocy, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi w dobrych warunkach klimatycznych. Woda nagrzana do poziomu 28°C jest główną atrakcją, a turyści czerpią ogromną radość z możliwości kąpieli oraz eksplorowania pięknych raf koralowych. W listopadzie możemy liczyć na mniej więcej 6 słonecznych godzin, jednak słońce jest bardziej intensywne ze względu na lżejsze i rzadsze opady deszczu, co wskazuje na koniec pory mokrej.

Pogoda na Malediwach w grudniu

Grudzień na Malediwach to otwarcie pory suchej w pełni, co sprawia, że odtąd w dzień możemy cieszyć się 7 słonecznymi godzinami, niezmąconymi przez intensywne opady deszczu. Temperatury na Malediwach wynoszą średnio 30°C w dzień i 24°C w nocy, stwarzając idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu praktycznie przez całą dobę. Termometry zanurzone w wodzie pokazują przyjemne 27°C, a mimo kalendarzowej zimy w Polsce, plaże na wyspach pełne są turystów zażywających morskich kąpieli. Grudzień jest idealnym miesiącem dla osób, które szukają tropikalnej ucieczki od chłodu.

Malediwy w grudniu - sprawdź oferty

Średnie temperatury w Malediwach

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 30 luty 31 marzec 32 kwiecien 32 maj 33 czerwiec 31 lipiec 30 sierpień 30 wrzesień 30 październik 31 listopad 31 grudzień 30
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 24 marzec 26 kwiecien 27 maj 27 czerwiec 26 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 25 październik 25 listopad 25 grudzień 24
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 28 kwiecien 29 maj 29 czerwiec 28 lipiec 28 sierpień 27 wrzesień 27 październik 28 listopad 28 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 9 marzec 8 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 4 lipiec 4 sierpień 5 wrzesień 6 październik 6 listopad 6 grudzień 7

Pogoda w Male Atol

Dzisiaj, 20.07 29 °C
Jutro, 21.07 29 °C
Pojutrze, 22.07 29 °C

Średnie temperatury - Male Atol

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 30 luty 30 marzec 31 kwiecien 32 maj 32 czerwiec 32 lipiec 31 sierpień 31 wrzesień 31 październik 31 listopad 31 grudzień 30
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 28 kwiecien 29 maj 29 czerwiec 29 lipiec 28 sierpień 28 wrzesień 28 październik 28 listopad 28 grudzień 28
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 29 kwiecien 30 maj 30 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 29 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 8 marzec 8 kwiecien 9 maj 7 czerwiec 8 lipiec 8 sierpień 8 wrzesień 8 październik 8 listopad 7 grudzień 7