Male Atol - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malediwy/male-atol/" target="_blank"><strong>Male Atol</strong></a> zalicza sie do Archipelagu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malediwy/" target="_blank">Malediwów</a> i rozciaga sie w centralnej czesci kraju. To jedna z kluczowych czesci tego wyspiarskiego panstwa, poniewaz na jego terenie znajduje sie stolica - Male, od której Atol wzial swoja nazwe.

Pogoda w Male Atol

Dzisiaj, 17.7 29°C

Male Atol zalicza sie do Archipelagu Malediwów i rozciaga sie w centralnej czesci kraju. To jedna z kluczowych czesci tego wyspiarskiego panstwa, poniewaz na jego terenie znajduje sie stolica - Male, od której Atol wzial swoja nazwe.

Polozenie Male Atol
Malediwy to grupa róznego rodzaju wysp, pochodzenia koralowego. Atol Male, gdzie znajduje sie stolica Malediwów - Male, dzieli sie na Pólnocny Atol Male i Poludniowy Atol Male. Laguna Atoli jest zjawiskowym, rajskim miejscem, gdzie mozna do woli oddawac sie urokom sportów wodnych, glównie nurkowania i snorkelingu. Rafa koralowa w Pólnocnym Atolu Male jest polozona nieopodal brzegu (okolo 50 m).

Pólnocny Atol Male nalezy z kolei do najczesciej i najchetniej odwiedzanych miejsc na calych Malediwach, byc moze dlatego, ze znajduje sie tu miedzynarodowe lotnisko i duza liczba kurortów oraz luksusowych hoteli.

Paradise Island

Paradise Island

Cena za 1 osobę:
4 809 zł - 32 %
Atrakcje Pólnocnego Atolu Male
W regionie Pólnocny Atol Male polozona jest przede wszystkim stolica Malediwów - Male, zbudowana na gruzach dawnej twierdzy morskiej. Warto tu zobaczyc  mury dawnej twierdzy, które w niektórych miejscach zostaly zachowane do dzis, dlatego stanowia istotna atrakcje turystyczna. Bedac tu, warto wybrac sie na historyczny rynek w stolicy, gdzie stoja dawne budynki handlowe - niektóre pochodzace jeszcze z XVII wieku.
Arena Beach

Arena Beach

Cena za 1 osobę:
5 017 zł
Do najwazniejszych zabytków Pólnocnego Atolu Male zalicza sie takze Palac Prezydencki, Muzeum Narodowe czy miejscowe Targi Rybne i owocowe - wszystko w stolicy. Atrakcje stanowi meczet The Grand Friday Musque, dominanta miasta, jak i calych Malediwów.

Atrakcje Poludniowego Atolu Male
Poludniowy Atol Male moze zaoferowac turystom przepiekne wyspy, oddzielone od Pólnocnego Atolu Male niewielkim kanalem. Takze i tu mozna uprawiac liczne sporty wodne, zwlaszcza ze region ten slynie z resortu nurkowania Emboodhu Finolhu. To wyspa liczaca zaledwie 770 m dlugosci i kilkunastu metrów szerokosci, lezaca w najwiekszej lagunie Malediwów. Przyjezdzajac tam, mozna odniesc wrazenie, ze to wlasnie tutaj musial istniec przed wiekami raj. Plaze z bialym, drobnym piaskiem i najbardziej luksusowe hotele tylko utwierdzaja nas w tym przekonaniu.


Opinie : w Male Atol

4,5
Nord Male Atol ELTOM55
Pięknie

Okazje Last Minute: Male Atol

Fun Island Resort Spa

Fun Island Resort Spa
6 dni 23.10 - 29.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Ecco Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Romantyczną plażę z białym piaskiem
  • Bardzo dobre warunki do nurkowania
  • Eleganckie centrum SPA z bogatą ofertą zabiegów
  • Bezpłatny dostęp do Wi-Fi w wybranych strefach
10 124 zł / 2 os.
5 049 zł / 1 os.
5 679 zł / 1 os. - 11 %

Fun Island Resort Spa

Fun Island Resort Spa
7 dni 04.12 - 11.12 inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Best Reisen

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Romantyczną plażę z białym piaskiem
  • Bardzo dobre warunki do nurkowania
  • Eleganckie centrum SPA z bogatą ofertą zabiegów
  • Bezpłatny dostęp do Wi-Fi w wybranych strefach
10 664 zł / 2 os.
5 332 zł / 1 os.
5 938 zł / 1 os. - 10 %

Embudu Village

Embudu Village 4.0
8 dni 29.09 - 07.10 inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Exim Tours
10 692 zł / 2 os.
5 346 zł / 1 os.
6 033 zł / 1 os. - 11 %

Malediwy na skróty