Male Atol - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malediwy/male-atol/" target="_blank"><strong>Male Atol</strong></a> zalicza sie do Archipelagu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malediwy/" target="_blank">Malediwów</a> i rozciaga sie w centralnej czesci kraju. To jedna z kluczowych czesci tego wyspiarskiego panstwa, poniewaz na jego terenie znajduje sie stolica - Male, od której Atol wzial swoja nazwe.

Pogoda w Male Atol

Dzisiaj, 13.10 29°C

Male Atol zalicza sie do Archipelagu Malediwów i rozciaga sie w centralnej czesci kraju. To jedna z kluczowych czesci tego wyspiarskiego panstwa, poniewaz na jego terenie znajduje sie stolica - Male, od której Atol wzial swoja nazwe.

Polozenie Male Atol
Malediwy to grupa róznego rodzaju wysp, pochodzenia koralowego. Atol Male, gdzie znajduje sie stolica Malediwów - Male, dzieli sie na Pólnocny Atol Male i Poludniowy Atol Male. Laguna Atoli jest zjawiskowym, rajskim miejscem, gdzie mozna do woli oddawac sie urokom sportów wodnych, glównie nurkowania i snorkelingu. Rafa koralowa w Pólnocnym Atolu Male jest polozona nieopodal brzegu (okolo 50 m).

Thulhagiri Island Resort

Thulhagiri Island Resort

Cena za 1 osobę:
5 152 zł
Pólnocny Atol Male nalezy z kolei do najczesciej i najchetniej odwiedzanych miejsc na calych Malediwach, byc moze dlatego, ze znajduje sie tu miedzynarodowe lotnisko i duza liczba kurortów oraz luksusowych hoteli.

Atrakcje Pólnocnego Atolu Male
W regionie Pólnocny Atol Male polozona jest przede wszystkim stolica Malediwów - Male, zbudowana na gruzach dawnej twierdzy morskiej. Warto tu zobaczyc  mury dawnej twierdzy, które w niektórych miejscach zostaly zachowane do dzis, dlatego stanowia istotna atrakcje turystyczna. Bedac tu, warto wybrac sie na historyczny rynek w stolicy, gdzie stoja dawne budynki handlowe - niektóre pochodzace jeszcze z XVII wieku.
Arena Beach

Arena Beach

Cena za 1 osobę:
5 221 zł
Do najwazniejszych zabytków Pólnocnego Atolu Male zalicza sie takze Palac Prezydencki, Muzeum Narodowe czy miejscowe Targi Rybne i owocowe - wszystko w stolicy. Atrakcje stanowi meczet The Grand Friday Musque, dominanta miasta, jak i calych Malediwów.

Atrakcje Poludniowego Atolu Male
Poludniowy Atol Male moze zaoferowac turystom przepiekne wyspy, oddzielone od Pólnocnego Atolu Male niewielkim kanalem. Takze i tu mozna uprawiac liczne sporty wodne, zwlaszcza ze region ten slynie z resortu nurkowania Emboodhu Finolhu. To wyspa liczaca zaledwie 770 m dlugosci i kilkunastu metrów szerokosci, lezaca w najwiekszej lagunie Malediwów. Przyjezdzajac tam, mozna odniesc wrazenie, ze to wlasnie tutaj musial istniec przed wiekami raj. Plaze z bialym, drobnym piaskiem i najbardziej luksusowe hotele tylko utwierdzaja nas w tym przekonaniu.


Opinie : w Male Atol

4,6
Lankanfinolhu Island Dorota
Piękna wyspa położona niedaleko Male (ok 15 min łodzią). Czyste, białe obszerne plaże. Czysta, ciepła woda. Na wyspie jest wszystko to co niezbędne do wypoczynku.

Okazje Last Minute: Male Atol

7 dni 16.10 - 23.10 Inne terminy Warszawa All inclusive soft Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bajeczną, piaszczystą plażę z bezpłatnym serwisem
  • Pyszną i różnorodną kuchnię
  • Romantyczną atmosferę i dyskretną obsługę
  • Urozmaiconą ofertę sportową
6 999 zł/os.
5 249 zł/os.
cena za 2 os.: 10 498 zł
7 dni 14.04 - 21.04 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki TUI
5 360 zł/os.
cena za 2 os.: 10 720 zł
8 dni 06.05 - 14.05 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki TUI
5 455 zł/os.
cena za 2 os.: 10 910 zł

Malediwy na skróty