Ari Atol na wakacje

Ari Atol to archipelag na Malediwach, który posiada w sobie aż 74 urokliwe wyspy. To przepiękne miejsce, pełne słońca, wspaniałych widoków oraz rozległych plaż. Ludzie mieszkający tu wciąż zapewniają sobie byt dzięki łowieniu ryb, a domy tworzą według tradycyjnych metod. Można tu poczuć jakby czas się zatrzymał. Jednocześnie rozbudowana baza noclegowa gwarantuje znalezienie wspaniałego hotelu, który ma wysoki standard, a i atrakcji tutaj nie brakuje. Wszak Malediwy kojarzą się z rajem na ziemi, mnóstwo tu bowiem plaż niczym z pocztówek, słońca i pięknej natury.

Co warto zobaczyć w Ari Atol na Malediwach?

Nie sposób opisać wszystkiego, co czeka w Atolu Ari, bowiem kilkadziesiąt wysp razem daje naprawdę ogrom możliwości. Nie ma tu wielu dróg, jednak na jednej z wysp można spacerować bez końca, mowa tu o Orimas Thiela. Można się gubić, szukać nowych wrażeń i odpoczywać. W zależności od tego, na co ma się akurat ochotę. Co ciekawe można tu również podziwiać wiele gatunków zwierząt, jak i ogrom niesamowitych cudów natury. Jaskinie, wąwozy, kaniony oraz jary zapraszają do tego, by pozostać tutaj dłużej i cieszyć się pięknem przyrody.

Zachwycającą wyspą na pewno okaże się także Velidhu, zwłaszcza dla miłośników nurkowania. Na turystów bowiem czekają tutaj niezwykłe rafy koralowe, mnóstwo różnorodnych gatunków ryb, w tym rekiny szare oraz rekiny białe, a także cudownie czysta woda. To raj dla koneserów piękna i niewątpliwie jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. To tropikalna kryjówka dla wszystkich, którzy pragną odpocząć od codzienności, a jednocześnie spędzić czas aktywnie zachwycając się pięknem natury, urokiem tutejszych plaż i korzystając ze wspaniałej pogody.

Niesamowita jest również wyspa Maamigili. Można tu zatrzymać się w jednym z pensjonatów, skosztować wyspiarskiej kuchni oraz nurkować podziwiając cuda podwodnego świata. To także siedziba rekina wielorybiego, bo właśnie tutaj można go zaobserwować. Taka okazja sprawia, że odwiedzenie tej wyspy na długo zostaje w pamięci.

Będąc w Ari Atol warto także wybrać się na wycieczki fakultatywne, by zobaczyć okoliczne magiczne zakątki. Niezwykle popularnym miejscem jest Hanifaru Bay. To zatoka, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO od 2011. To niewątpliwie jedno z najbardziej fascynujących safari nurkowych, bowiem można tu dostrzec nawet 200 gatunków różnorakich stworzeń.

Warto także dodać, że region Ari Atol to raj dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W ośrodkach hotelowych czeka możliwość grania w takie sporty jak koszykówka, siatkówka, czy tenis, a także relaks w jacuzzi i saunie. To jednak dopiero początek. Nierzadko można skorzystać tutaj z zajęć jogi, kursu gotowania, czy atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Każdy znajdzie więc tu coś dla siebie.

Jeśli chodzi o atrakcje czekające na wyspach Ari Atol to zazwyczaj są to przejażdżki na nartach wodnych, spadochronach, czy skuterach, a także możliwość uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Nie można też zapomnieć o tutejszej kuchni, czy rajskich plażach, które kuszą swoim urokiem i wspaniałą temperaturą wody oraz powietrza.

Ari Atol - Najlepiej ocenione hotele

Ari Atol - Najczęściej kupowane hotele

Ari Atol – hotele z najlepszymi opiniami

Pavel D.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 19.1. - 25.1.2024 Oceniono: Styczeń 2024

Ellaidhoo Maldives by Cinnamon Ocena: 4/5 Malediwy, Ari Atol

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kristína K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 15.1. - 23.1.2024 Oceniono: Styczeń 2024

Kuramathi Island Resort Ocena: 4/5 Malediwy, Ari Atol

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ari Atol – Hotele z opiniami

Ari Atol - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda na Ari Atol - kiedy na wczasy?

Ari Atol znajduje się pod wpływem klimatu tropikalnego, więc jest tutaj przede wszystkim wilgotno i gorąco. Występują tu dwie pory roku - mokra i sucha. Ta pierwsza to okres od maja do listopada, a druga - od grudnia do marca. Przejściowym miesiącem jest kwiecień. Można wtedy spodziewać się do 30 stopni Celsjusza.

Najwięcej słońca czeka w Ari Atol w lutym. W ciągu dnia można liczyć aż na dziesięć godzin światła i ciepła. Najcieplej zaś jest w kwietniu. Jeśli jednak chodzi o temperaturę wody, to najwyższa jest zarówno w kwietniu, jak i w maju. Od maja do lipca dni trwają tutaj po ponad 12 godzin, a jeśli chodzi o opady to najwięcej ich czeka w październiku. To nawet połowa miesiąca deszczu.

Na Ari Atol najlepiej wybrać się w porze suchej. Dla tych, którzy kochają wysokie temperatury i mnóstwo słońca idealnym miesiącem będzie kwiecień, chociaż już wcześniej można liczyć na dobrą pogodę.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 31 °C w nocy 28 °C

 • Temperatura wody 28 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 31 °C w nocy 28 °C

 • Sobota 31 °C w nocy 28 °C

 • Niedziela 31 °C w nocy 28 °C

 • Poniedziałek 31 °C w nocy 28 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 31 °C woda 28 °C

 • Luty Lut 31 °C woda 28 °C

 • Marzec Mar 31 °C woda 29 °C

 • Kwiecień Kwi 32 °C woda 30 °C

 • Maj Maj 31 °C woda 30 °C

 • Czerwiec Cze 31 °C woda 29 °C

 • Lipiec Lip 31 °C woda 29 °C

 • Sierpień Sie 30 °C woda 29 °C

 • Wrzesień Wrz 30 °C woda 29 °C

 • Październik Paź 30 °C woda 29 °C

 • Listopad Lis 30 °C woda 29 °C

 • Grudzień Gru 30 °C woda 28 °C

Przydatne informacje