Co zabrać do Izraela

1. Niezbędnym elementem bagażu każdego turysty powinny być: <strong>aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy</strong> chroniące przed słońcem.

Pogoda w Izraelu

Dzisiaj, 29.3 21°C
1. Niezbędnym elementem bagażu każdego turysty powinny być: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed słońcem. 2. W Izraelu niestosowne jest zbyt swobodne ubieranie się. Należy zakrywać nogi, ramiona, dekolt. Odnosi się to zarówno do zwiedzania obiektów sakralnych, jak również zwykłego poruszania się po ulicy. W synagogach należy mieć nakrycie głowy, ale zazwyczaj nie ma problemów z wypożyczeniem tzw. jarmułki przy wejściu.

3. Mimo że temperatury w Izraelu są dość wysokie, to wieczory potrafią być chłodne i posiadanie ciepłego swetra jest wskazane.

4. Aby wynająć samochód należy mieć skończone 21 lat, oraz posiadać Międzynarodowe Prawo Jazdy.

5. Walutą jest szekel (NIS). W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 20, 50, 100 i 200 NIS.

6. Karty kredytowe honoruje się tylko w większych restauracjach, sklepach i hotelach. Sieć bankomatów jest dość znacznie rozbudowana - jest to drogi sposób wymiany pieniędzy ze względu na wysokie prowizje. Najpopularniejsze karty to: VISA, MasterCard. Nie ma problemów z realizacją czeków podróżnych. Najbardziej opłaca się zaopatrzyć w czeki American Express, Citycorp, Thomas Cook, Bank of America i Barclays. Należy uważać na dość wysokie prowizje bankowe, przy operacjach wymiany walut, czy realizacji czeków podróżnych. Przy wymianie gotówki najlepiej korzystać z usług kantorów i wyspecjalizowanych punktów wymiany.

7. Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami. Płacąc w walutach obcych unika się podatku VAT. Warto używać ich przy zakupie biletów lotniczych, na promy, a także przy regulowaniu opłat za nocleg.

8. Zwiedzając Izrael należy przygotować się na dość spore wydatki. Za nocleg w schronisku zapłacimy ok. 7-10 USD. W hotelu kwota może wzrosnąć do 50 USD. Dzienne wydatki na żywność powinny zamknąć się w kwocie 8-13 USD. Bilety wstępu do muzeów i galerii są drogie, należy się liczyć z wydatkiem rzędu 4-5 USD.

9. W obniżeniu kosztów zwiedzania Izraela może pomóc studencka legitymacja ISIC, lub członkostwo w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych.

Opinie o miastach w Izraelu

4,0
Ejlat Monika
Ejlat jest miastem typowo kurortowym. W pobliżu mnóstwo barów, sklepów i restauracji. Idealna baza wypadowa bądź wypoczynkowa. Ejlat słynie z wysokich temperatur, rzadko można spotkać tu chmury.

Izrael na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY