Gospodarka Irlandii

Irlandia nalezy do <strong>najslabiej uprzemyslowionych</strong> panstw Unii Europejskiej. Wazna czesc gospodarki stanowi <strong>rolnictwo</strong>, które jest stosunkowo wysoko zmechanizowane i nastawione glównie na <strong>hodowle</strong> bydla i owiec.

Pogoda w Irlandii

Dzisiaj, 31.3 7°C
Irlandia nalezy do najslabiej uprzemyslowionych panstw Unii Europejskiej. Wazna czesc gospodarki stanowi rolnictwo, które jest stosunkowo wysoko zmechanizowane i nastawione glównie na hodowle bydla i owiec. Uprawia sie glównie zboza (jeczmien, pszenice, owies), buraki cukrowe, ziemniaki, warzywa. Popularne jest równiez sadownictwo. Istotna role w gospodarce Irlandii odgrywa rybolówstwo, które dostarcza okolo 280 tys. ton ryb rocznie (makrele, sledzie) oraz krabów i homarów.

Bogactw mineralnych jest niewiele a ich wydobycie ogranicza sie przede wszystkim do gazu ziemnego, cynku, olowiu, srebra i torfu. Energetyka w 75% opiera sie glównie na wykorzystaniu potencjalu hydroenergetycznego torfu oraz na importowanym weglu i ropie naftowej.

W przemysle przetwórczym najwieksze znaczenie ma, przemysl spozywczy i maszynowy. Irlandia jest duzym europejskim producentem masla, serów, konserw miesnych i rybnych.

Istotne znaczenie w bilansie platniczym kraju ma turystyka, której rozwój umozliwia róznorodnosc krajobrazów, czystosc srodowiska i dorobek kulturowy.

Opinie o miastach w Irlandii

4,5
Dublin konrad
Dublin - stolica Ogólnie: Bardzo ładne założenia architektoniczne, bogata historia, wiele różnych atrakcji.
Atrakcje turystyczne: Darmowe muzea narodowe, zabytki, architektura, parki miejskie, puby, restauracje
Aktywny wypoczynek: wiele różnych form aktywnego wypocznku, otoczone różnorodnymi terenami rekreacyjnymi: wybrzeże z Howth, góry Willow
Życie nocne: Każdy znajdzie coś dla siebie. tysiące pubów, restauracji. Drogo.
Komunikacja: Dobre połączenia autobusami(również piętrowe), niedawno wybudowaną kolejką łączącą kilkoma liniami centrum z przedmieściammi.Lotnisko międzynarodowe, dużo tanich linii lotniczych.
Jedzenie i restauracje: Kuchnie całego świata, tysiące restauracji.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Niektóre dzielnice są niebezpieczne.
Pogoda: Często pada, wilgotno, pochmurno. niewielka ilość godzin słonecznych.
Plaża: Na przedmieściach.Polączenie kolejką.Piaszczysta,zimna woda.
Stoki narciarskie: brak

Irlandia na skróty

Miejsca:
Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY