Co zabrać do Finlandii

Turystom indywidualnym z pewnoscia przyda sie <strong>namiot</strong>. Hotele w Finlandii sa raczej drogie (glównie przeznaczone dla biznesmenów), a system pól namiotowych jest bardzo rozwiniety. Mozna równiez rozbic namiot w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, pamietajac jednak o ochronie srodowiska naturalnego.<br/> <br/><strong>Warto</strong> na pewno spakowac dobra latarke, masc na ukaszenia komarów, antyseptyczny krem (niezbedny na dalekiej pólnocy) i plaszcz przeciwdeszczowy.

Pogoda w Finlandii

Dzisiaj, 27.5 15°C
Turystom indywidualnym z pewnoscia przyda sie namiot. Hotele w Finlandii sa raczej drogie (glównie przeznaczone dla biznesmenów), a system pól namiotowych jest bardzo rozwiniety. Mozna równiez rozbic namiot w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, pamietajac jednak o ochronie srodowiska naturalnego.

Warto na pewno spakowac dobra latarke, masc na ukaszenia komarów, antyseptyczny krem (niezbedny na dalekiej pólnocy) i plaszcz przeciwdeszczowy. W wiekszosci punktów uslugowych mozna placic karta, siec bankomatów jest równiez dobrze rozbudowana, z wyjatkiem pólnocnej czesci kraju. Czeki podróznicze moga byc wymieniane w wiekszosci banków. Oplata wynosi zwykle 2,5 EUR (kilka osób razem wymieniajacych czeki placi wspólna prowizje).

Popularne w Finlandii supermarkety to: K-Kaupat, Sokos, i Pukeva. Za bochenek chleba zaplacimy ok 1,7 EUR, litr mleka ok 1,2 EUR, a paczka herbatników ok 2,4 EUR. Za kawe zaplacimy ok 1-2 EUR.

Studentom w obnizeniu kosztów pobytu i zwiedzania z pewnoscia pomoze posiadanie karty ISIC - w wielu miejscach mozna uzyskac znizki od 5-15%.


Finlandia na skróty

Miejsca:
Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY