Dominikana - Przewodnik

Dominikana położona jest na Oceanie Atlantyckim we wschodniej części Karaibów. Jest najbardziej uroczą wyspą archipelagu Wielkich Antyli i drugą co do wielkości wyspą karaibską. Nazwę wyspie nadał Krzysztof Kolumb, którego ślady są tu bardzo widoczne.

Pogoda na Dominikanie

Dzisiaj, 10.12 30°C
Dominikana położona jest na Oceanie Atlantyckim we wschodniej części Karaibów. Jest najbardziej uroczą wyspą archipelagu Wielkich Antyli i drugą co do wielkości wyspą karaibską. Nazwę wyspie nadał Krzysztof Kolumb, którego ślady są tu bardzo widoczne. Wyspa Dominikana podzielona jest na dwie części: wschodnia część to Republika Dominikany, zachodnia to Republika Haiti.
Wysokie temperatury panują tu praktycznie przez cały rok, dzięki czemu wieczne lato sprawia, że Dominikana staję się coraz bardziej popularnym kierunkiem wycieczek last minute.
whala! Bavaro (ex. Alisios Bavaro)

whala! Bavaro (ex. Alisios Bavaro)

Cena za 1 osobę:
3 699 zł
Dominikana jest górzystą wyspą pochodzenia wulkanicznego. Centralną część kraju zajmują tereny górzyste porośnięte tropikalnymi lasami. Wokół wulkanów znajdują się gorące źródła, a wśród nich Boiling Lake, będące drugim co do wielkości gorącym źródłem na świecie. Najwyższym szczytem kraju jest wulkaniczny stożek Morne Diablotin.
Wakacje na Dominikanie to raj dla spragnionych słońca, pełen niekończących się gajów palmowych. Wakacje na Dominikanie urzekają bogactwem oraz różnobarwnością tropikalnej, dziewiczej roślinności. Niezwykle barwne jest także unikalne ptactwo, papugi, flamingi i krokodyle. Znajdują się tu również niespotykane sady bananowe, cytrusowe, plantacje mango, kawy i kakao oraz bajecznie kolorowe i pachnące kwiaty.
Drewniane niebieskie i różowe domki dodają mnóstwa uroku małym karaibskim wioskom. Wyspa zamieszkiwana jest przez bardzo przyjaznych i gościnnych hiszpańskojęzycznych Kreoli, w których życiu ważną rolę odgrywa muzyka, taniec merengue i śmiech.
Whala!Bayahibe

Whala!Bayahibe

Cena za 1 osobę:
3 731 zł
Najpopularniejsze kurorty Dominikany to czarujące i pełne nieokiełznanej przyrody Punta Cana, Playa Dorada z wieloma polami golfowymi, Santo Domingo z uroczą starówką oraz centrum windsurfingu Cabarete. Te główne kierunki wycieczek last minute na Dominikanę przepełnione są luksusowymi hotelami oraz doskonale rozwiniętą i bogatą bazą gastronomiczną, sportową oraz wieloma udogodnieniami i rozrywkami turystycznymi. Do najpopularniejszych sportów należy golf, tenis, nurkowanie oraz żeglarstwo i windsurfing. Dominikana słynie także z gry w domino oraz z walk kogutów.

Wybrzeża karaibskie oraz atlantyckie wyspy tworzone są przez piaszczyste, śnieżnobiałe i rozległe plaże otoczone plamami kokosowymi. Panują tam doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych i zażywania kąpieli słonecznych. Większość hoteli na Dominikanie oferuje bardzo wysoki standard i posiada bogatą ofertę rozrywki.

Opinie o miastach na Dominikanie

4,6
Playa Dorada gosc
wspomnienia II Atrakcje turystyczne: Atrakcji jest mnóstwo, tylko znaleĽć czas. Polecam wyjazd na wyspę, gdzieś 20 km od brzegu, jakby wyrosła z oceanu. Piękne rafy i niezapomniane widoki.
Życie nocne: Bardzo ciekawe animacje, brak dyskoteki.
Jedzenie i restauracje: Możliwość korzystania z restauracji mexykańskiej, włoskiej i grillowej. Tą ostatnią wbrew pozorom bardzo polecam. Brak owoców morza w restauracjach. Jedynie śladowa ilość w restauracji włoskiej.
Pogoda: Najlepiej jechać na początku lub w połowie kwietnia. Wcześniejszy wyjazd może zrobić niespodzianki pogodowe.
Plaża: Plaża śliczna, czysta i długa!!! z prawe strony plaży zupełna dzikość i spokój, natomiast z lewej możliwość spacerów pomiędzy innymi hotelami oraz do Puerto Plata.

Okazje Last Minute: Dominikana

Be Live Collection Canoa

Be Live Collection Canoa 4.5
8 dni 05.09 - 13.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piaszczystą plażę z egzotycznym cieniem palm
  • Rewelacyjną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną
  • Znakomite All Inclusive z szerokim wyborem dań
  • Przestronne i dobrze wyposażone pokoje
8 118 zł / 2 os.
4 059 zł / 1 os.

Be Live Collection Punta Cana

Be Live Collection Punta Cana 3.9
8 dni 19.09 - 27.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
8 120 zł / 2 os.
4 060 zł / 1 os.

IFA Villas Bavaro Beach Resort & Spa

IFA Villas Bavaro Beach Resort & Spa 4.5
8 dni 19.09 - 27.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
8 160 zł / 2 os.
4 080 zł / 1 os.

Dominikana na skróty

Przewodnik: