Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Dominikana - kiedy jechać, polecane atrakcje

Dominikana to przede wszystkim barwy morza, rajskie, przepiękne plaże, atmosfera relaksu, odprężenia i przyjemności. Natura w tej części świata jest tak wielokolorowa, pełna finezyjnych kształtów i tak zachwycająca, że od samego widoku podnosi się poziom szczęścia. To tutaj można podziwiać tęczowe barwy kolibrów, flamingi dostojnie przemieszczające się po wodzie, szare pelikany oraz niesamowite wodospady i górskie szczyty. A to dopiero początek atrakcji w kraju, który idealnie nadaje się na wakacje last minute, choć można też je wcześniej zaplanować i wybrać się z gotową listą miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. 

Wakacje na Dominikanie

Wakacje na Dominikanie

Kiedy najlepiej wybrać się na Dominikanę?

Zastanawiając się nad tym, kiedy najlepiej jechać na Dominikanę, należy wziąć pod uwagę to, na czym odwiedzającym zależy najbardziej, bowiem miejsce to jest niewątpliwie idealnym kierunkiem całorocznym na wymarzone wczasy. Pewne miesiące jednak są bardziej odpowiednie do relaksu bez tłumów, a inne zachęcają dlatego, że to czas urlopów i świąt. Jeśli chodzi o wyjazdy można je podzielić na te w sezonie i poza sezonem. Pogoda bowiem jest bardzo podobna w całym roku. Poza sezonem jest nawet nieco cieplej. Najwięcej słońca można się spodziewać tutaj od lipca do września,  a najmniej w styczniu i lutym, wciąż jest temperatury sięgają tutaj ponad 27 stopni Celsjusza. 

Wysokie ceny na Dominikanie występują oczywiście w trakcie Świąt Bożego Narodzenia oraz wakacji. Poza tym czasem można liczyć na więcej spokoju i niższe ceny. Na Dominikanie można wyróżnić porę deszczową i suchą, ale nie ma to dużego przełożenia na pogodę, bowiem jeśli pada to nie dłużej niż godzinę i wciąż jest naprawdę ciepło. Różnicę można odczuć jedynie w górach, czy też w centrum kraju. 

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

Dominikana zachwyca ilością miejsc do odkrycia. Można tutaj zarówno zwiedzać, jak i odpoczywać na jednej z niezwykłych, rajskich plaż. Jedną z niezaprzeczalnych atrakcji jest wyspa Saona. Często bywa ona porównywana do edenu na ziemi, a stanowi karaibską część Dominikany. Można tu zrelaksować się pod jedną z palm kokosowych, cieszyć się słońcem i jasnym, miękkim piaskiem oraz godzinami wpatrywać się w niezwykły turkus tutejszych wód. 

Santo Domingo

Santo Domingo

Niewątpliwie niezwykłym miastem na Dominikanie jest Santo Domingo, a w nim przyciąga przede wszystkim historyczne centrum. Wiele tutaj barwnej architektury, kwiatów oraz interesujących budynków w stylu kolonialnym. Co ciekawe można tutaj odnaleźć także zabytki, które powstały z koralowca. Czas w tym mieście płynie zupełnie inaczej, zwłaszcza, że prócz zwiedzania można tutaj popatrzeć w niebo, czy skorzystać z kąpieli na przepięknej karaibskiej plaży.

Trzeba też zajrzeć do Zona Colonial, w którym można zobaczyć niezapomniane Museo Alcazar de Diego Colón pełne niesamowitych dzieł średniowiecznej oraz renesansowej sztuki. W Santo Domingo czeka też park Kolumbia ze słynnym pomnikiem Krzysztofa Kolumba, który znajduje się w samym centrum placu. Można tutaj również zwiedzić świątynię, którą jest Basilica Cathedral of Santa Maria la Menor. 

Dla miłośników natury

Podróżnicy, którzy kochają naturę koniecznie powinni odwiedzić park narodowy Los Haitises. Powstał on w 1976 roku, a zachwyca przede wszystkim jaskiniami indian Taino ulokowanymi na wapiennych wyspach, czy lasami namorzynowymi. Mnóstwo tutaj gatunków ptaków i ssaków, a także wyjątkowych roślin. Będąc na półwyspie Samana, na którym można znaleźć park, trzeba też zobaczyć Wodospad El Limon, do którego wiedzie niesamowita droga. Jest nią las tropikalny, sam wodospad natomiast robi tak duże wrażenie, że nie sposób o nim zapomnieć. Dodatkowo na podróżników czekają tu Jaskinie Fun Fun oraz możliwość zobaczenia delfinów.  

Pięknym miejscem na Dominikanie jest niewątpliwie wyspa Catalina, to ejden wśród tropikalnych atrakcji. O jej wspaniałości przesądza rezerwat mangrowców oraz boska plaża z fragmentami rafy koralowej - La Palmilla. Można tutaj snorklować w naturalnych basenach znajdujących się wokół wyspy albo po prostu cieszyć się widokami jak z pocztówek. Dominikana to także plantacja kakaowca, dlatego koniecznie trzeba się tutaj napić tego pysznego naparu, do którego dodaje się często kory cynamonowca. Największa firmą zajmującą się uprawą tej wspaniałej rośliny jest Rizek Chocolate i właśnie tutaj można zobaczyć, gdzie zaczyna się przyjemność delektowaniem się kakao. 

Boca Chica

Boca Chica

Dla imprezowiczów

Wakacje na Dominikanie to przede wszystkim okazja relaksu na tutejszym wybrzeżu. Ci, którzy kochają muzykę i taneczne szaleństwa do białego rana na pewno odnajdą się w Boca Chica, miejscu zwanym lokalną Ibizą, bo mnóstwo tutaj klubów, barów oraz restauracji. Muzyka, dobre jedzenie, ciekawy klimat - to wszystko sprawia, że można się tutaj naprawdę dobrze bawić. 

Zwiedzając Dominikanę nie wolno pominąć Rezerwatu Damajagua, który kryje w sobie aż dwadzieścia siedem magicznych wodospadów. Zostały one naturalnie wyżłobione, a to dzięki temu, że powstał tutaj rów tektoniczny. Co ciekawe na odwiedzających czeka tutaj taka atrakcja jak zjeżdżanie wodospadami aż do samych lagun, dzięki temu, że znajduje się tu kompleks wielu zjeżdżalni powstałych prawie w całości naturalnie. Dodatkowym atutem tego miejsca są zapierające dech w piersiach widoki.

Miejsce na niezwyły urlop...

Dominikana stanowi niezwykłe miejsce na udane wczasy. Ogromna ilość barw, słońca, gatunków zwierząt i roślin, a także dzikich i przepięknych plaż sprawia, że chce się tutaj zostać na dłużej, a na pewno można tu głęboko wypocząć. Poza tym przyciąga tutejsza kultura oraz ogrom atrakcji turystycznych oraz możliwości spędzania wolnego czasu. 

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.