Puerto Plata - Przewodnik

<p>W północnej części Dominikany znajduje się miejscowości <strong>Puerto Plata</strong>, będąca prawdziwym rajem dla osób przybywających na tę przepiękną wyspę na wakacje. Znajdują się tu długie, piaszczyste, białe plaże, otoczone przez lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Cała prowincja Puerto Plata zaspokoi potrzeby nie tylko tych osób, które pragną błogiego wypoczynku na plaży, ale i zapalonych miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Pogoda w Puerto Plata

Dzisiaj, 26.6 30°C

W północnej części Dominikany znajduje się miejscowości Puerto Plata, będąca prawdziwym rajem dla osób przybywających na tę przepiękną wyspę na wakacje. Znajdują się tu długie, piaszczyste, białe plaże, otoczone przez lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Cała prowincja Puerto Plata zaspokoi potrzeby nie tylko tych osób, które pragną błogiego wypoczynku na plaży, ale i zapalonych miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Puerto Plata jest największym miastem i portem północnej Dominikany oraz popularnym wśród turystów kurortem, z urokliwą wiktoriańską zabudową oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Na wakacje w Puerto Plata najczęściej turyści wybierają dzielnice hotelowe Playa Dorada i Costa Dorada, tworzące doskonałe zaplecze wypoczynkowe.

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada

Cena za 1 osobę:
4 839 zł - 39 %
W Puerto Plata zapewnia tropikalną roślinność, niemalże przez cały rok przepiękną pogodę, malownicze zatoczki zwieńczone lasami namorzynowymi lub klifem, a także ekskluzywne hotele i kompleksy wypoczynkowe z polami golfowymi i bogatym zapleczem sportowym.
W zachodniej części Puerto Plata zobaczyć można ślady pierwszych osadników Nowego Świata - osady La Isabeli, które przypominają o europejskich początkach Hispanoli, z XV wieku z czasów, kiedy do wybrzeży Dominikany dotarł Krzysztof Kolumb. W mieście można wybrać się do Muzeum Bursztynu, gdzie wystawione są unikalne błękitne bursztyny. Przy nadmorskim bulwarze Puerto Plata, wznosi się Fort św. Filipa. Deptak jest otoczony zewsząd kawiarenkami i restauracjami. Nad miastem góruje szczyt Pico Isabel de Tores, gdzie mieści się restauracja ze wspaniałym widokiem na całą okolicę.

Plaża Playa Dorada w Puerto Plata jest szeroka, zadbana, pokryta miękkim, złotym piaskiem. Z kolei na zachód od Puenta Plaza znajduje się Playa Punta Rucia, z rafą koralową i jaśniejszym piaskiem. Tam można zakosztować wszelkich uroków nurkowania.
W Pobliżu Puento Plata mieszczą się dwie mniejsze miejscowości wypoczynkowe - Sosua, z jedną z najpiękniejszych plaż na północnym wybrzeżu Dominikany, gdzie organizowany jest jesienią festiwal jazzowy oraz San Juan, malownicza, spokojna miejscowość z wakacyjną atmosferą. 
 


Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : w Puerto Plata

4,0
Cabarete agulekp
MIEJSCE ....GDZIE NA CHWILKĘ ZATRZYMAŁA SIĘ CYWILIZACJA Ogólnie: Myślę, iż 5 pkt to za mało. Ten urlop to spełnienie marzeń o innym świecie, o dziewiczych terenach. Pojechac tam by zobaczyć jak żyją tamtejsi ludzie, w jak pięknej scenerii zbudowali swe domy. Jak nie ważne tak naprawdę jest ile mamy pieniędzy - lecz jakimi jesteśmy ludĽmi. TO takie ogólne wnioski z wyprawy na Dominikanę. WYcieczka na Haiti wiele mi uświadomiła - myślę, że każdy z nam powinien coś takiego przeżyc. POLECAM !!!!!!!!
Atrakcje turystyczne: WIELE CIEKAWYCH WYCIECZEK: na półwysep Samana, na wiele okolicznych wysp - przepięknych wysp, na Haiti, i wiele wiele innych
Aktywny wypoczynek: siatkówka plażowa, siatkówka wodna, nurkowanie, wyprawy łodzią i wiele innych
Życie nocne: życie nocne raczje ubogie w tej miejscowości by nie powiedzieć, że nie ma go wogóle, by się zabawić trzeba dojechać busem.
Komunikacja: miejska + taksówki
Jedzenie i restauracje: w zasadzie brak . Trzeba wszędzie dojechac
Zdrowie i bezpieczeństwo: duży nacisk na bezpieczeństwo turystów, mnóstwo ochrony. W zasadzie nie można się oddalić samemu w miejsce gdzie jest niebezpiecznie - gdyż momentalnie jest się o tym informowanym.
Pogoda: Byliśmy na Dominikanie w pażdzierniku - pogoda idelana, wysokie temeratury a przy tym niewielu jeszcze turystów- naprawdę można odpocząć
Plaża: czysta, urocza....wręcz boska !!!!

Okazje Last Minute: Puerto Plata

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada
7 dni 26.09 - 03.10 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malownicze położenie pomiędzy morzem a górami
  • Bujny, tropikalny ogród
  • Pyszne i urozmaicone wyżywienie
  • Dużo udogodnień dla aktywnych
11 594 zł / 2 os.
5 797 zł / 1 os.

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada
7 dni 05.09 - 12.09 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malownicze położenie pomiędzy morzem a górami
  • Bujny, tropikalny ogród
  • Pyszne i urozmaicone wyżywienie
  • Dużo udogodnień dla aktywnych
12 182 zł / 2 os.
6 091 zł / 1 os.

Dominikana na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY