Puerto Plata - Przewodnik

<p>W północnej części Dominikany znajduje się miejscowości <strong>Puerto Plata</strong>, będąca prawdziwym rajem dla osób przybywających na tę przepiękną wyspę na wakacje. Znajdują się tu długie, piaszczyste, białe plaże, otoczone przez lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Cała prowincja Puerto Plata zaspokoi potrzeby nie tylko tych osób, które pragną błogiego wypoczynku na plaży, ale i zapalonych miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Pogoda w Puerto Plata

Dzisiaj, 11.12 26°C

W północnej części Dominikany znajduje się miejscowości Puerto Plata, będąca prawdziwym rajem dla osób przybywających na tę przepiękną wyspę na wakacje. Znajdują się tu długie, piaszczyste, białe plaże, otoczone przez lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Cała prowincja Puerto Plata zaspokoi potrzeby nie tylko tych osób, które pragną błogiego wypoczynku na plaży, ale i zapalonych miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Puerto Plata jest największym miastem i portem północnej Dominikany oraz popularnym wśród turystów kurortem, z urokliwą wiktoriańską zabudową oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Na wakacje w Puerto Plata najczęściej turyści wybierają dzielnice hotelowe Playa Dorada i Costa Dorada, tworzące doskonałe zaplecze wypoczynkowe.

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada

Cena za 1 osobę:
6 365 zł
W Puerto Plata zapewnia tropikalną roślinność, niemalże przez cały rok przepiękną pogodę, malownicze zatoczki zwieńczone lasami namorzynowymi lub klifem, a także ekskluzywne hotele i kompleksy wypoczynkowe z polami golfowymi i bogatym zapleczem sportowym.
W zachodniej części Puerto Plata zobaczyć można ślady pierwszych osadników Nowego Świata - osady La Isabeli, które przypominają o europejskich początkach Hispanoli, z XV wieku z czasów, kiedy do wybrzeży Dominikany dotarł Krzysztof Kolumb. W mieście można wybrać się do Muzeum Bursztynu, gdzie wystawione są unikalne błękitne bursztyny. Przy nadmorskim bulwarze Puerto Plata, wznosi się Fort św. Filipa. Deptak jest otoczony zewsząd kawiarenkami i restauracjami. Nad miastem góruje szczyt Pico Isabel de Tores, gdzie mieści się restauracja ze wspaniałym widokiem na całą okolicę.

Plaża Playa Dorada w Puerto Plata jest szeroka, zadbana, pokryta miękkim, złotym piaskiem. Z kolei na zachód od Puenta Plaza znajduje się Playa Punta Rucia, z rafą koralową i jaśniejszym piaskiem. Tam można zakosztować wszelkich uroków nurkowania.
W Pobliżu Puento Plata mieszczą się dwie mniejsze miejscowości wypoczynkowe - Sosua, z jedną z najpiękniejszych plaż na północnym wybrzeżu Dominikany, gdzie organizowany jest jesienią festiwal jazzowy oraz San Juan, malownicza, spokojna miejscowość z wakacyjną atmosferą. 
 


Opinie : w Puerto Plata

5,0
Sosua kingabpl
Sosua- a cóż można chciec więcej Ogólnie: Bardzo ciekawa miejscowość, entuzjazm, pozytywne nastawienie tubylców są w stanie wprowadzić w znakomity humor nawt najwiekszego ponuraka.
Atrakcje turystyczne: W miejscowości jest mozliwość zakupu wycieczek fakultatywnych, wypozyczenia samochodu na okoliczne wyprawy.
Aktywny wypoczynek: Przejażdzki konne, rowerowe, atrakcje wodne jak najberdziej w zasiegu ręki.
Życie nocne: Super. Jeśli masz zamiar dobrze się bawić jedĽ do Sosua a tam na pewno sobie poradzisz!!!!
Jedzenie i restauracje: Ja nie korzystałam z restauracji w miejscowości ponieważ Hotel zapewniał kwestię wyżywienia w maksymalnej ilości.
Pogoda: Rewelacja. Kiedy w naszym kraju będzie taka pogoda. Bardzo ciepło ale zawsze żeśko i o to chodzi. Wymarzona pogoda dla tych, którzy chcą miło spedzić urlop.

Okazje Last Minute: Puerto Plata

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada
6 dni 19.04 - 25.04 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malownicze położenie pomiędzy morzem a górami
  • Bujny, tropikalny ogród
  • Pyszne i urozmaicone wyżywienie
  • Dużo udogodnień dla aktywnych
12 838 zł / 2 os.
6 419 zł / 1 os.

Dominikana na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY