Puerto Plata - Przewodnik

<p>W północnej części Dominikany znajduje się miejscowości <strong>Puerto Plata</strong>, będąca prawdziwym rajem dla osób przybywających na tę przepiękną wyspę na wakacje. Znajdują się tu długie, piaszczyste, białe plaże, otoczone przez lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Cała prowincja Puerto Plata zaspokoi potrzeby nie tylko tych osób, które pragną błogiego wypoczynku na plaży, ale i zapalonych miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Pogoda w Puerto Plata

Dzisiaj, 24.4 28°C

W północnej części Dominikany znajduje się miejscowości Puerto Plata, będąca prawdziwym rajem dla osób przybywających na tę przepiękną wyspę na wakacje. Znajdują się tu długie, piaszczyste, białe plaże, otoczone przez lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Cała prowincja Puerto Plata zaspokoi potrzeby nie tylko tych osób, które pragną błogiego wypoczynku na plaży, ale i zapalonych miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Puerto Plata jest największym miastem i portem północnej Dominikany oraz popularnym wśród turystów kurortem, z urokliwą wiktoriańską zabudową oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Na wakacje w Puerto Plata najczęściej turyści wybierają dzielnice hotelowe Playa Dorada i Costa Dorada, tworzące doskonałe zaplecze wypoczynkowe.

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada

Cena za 1 osobę:
6 009 zł - 34 %
W Puerto Plata zapewnia tropikalną roślinność, niemalże przez cały rok przepiękną pogodę, malownicze zatoczki zwieńczone lasami namorzynowymi lub klifem, a także ekskluzywne hotele i kompleksy wypoczynkowe z polami golfowymi i bogatym zapleczem sportowym.
W zachodniej części Puerto Plata zobaczyć można ślady pierwszych osadników Nowego Świata - osady La Isabeli, które przypominają o europejskich początkach Hispanoli, z XV wieku z czasów, kiedy do wybrzeży Dominikany dotarł Krzysztof Kolumb. W mieście można wybrać się do Muzeum Bursztynu, gdzie wystawione są unikalne błękitne bursztyny. Przy nadmorskim bulwarze Puerto Plata, wznosi się Fort św. Filipa. Deptak jest otoczony zewsząd kawiarenkami i restauracjami. Nad miastem góruje szczyt Pico Isabel de Tores, gdzie mieści się restauracja ze wspaniałym widokiem na całą okolicę.

Plaża Playa Dorada w Puerto Plata jest szeroka, zadbana, pokryta miękkim, złotym piaskiem. Z kolei na zachód od Puenta Plaza znajduje się Playa Punta Rucia, z rafą koralową i jaśniejszym piaskiem. Tam można zakosztować wszelkich uroków nurkowania.
W Pobliżu Puento Plata mieszczą się dwie mniejsze miejscowości wypoczynkowe - Sosua, z jedną z najpiękniejszych plaż na północnym wybrzeżu Dominikany, gdzie organizowany jest jesienią festiwal jazzowy oraz San Juan, malownicza, spokojna miejscowość z wakacyjną atmosferą. 
 


Opinie : w Puerto Plata

5,0
Cabarete justyna
Byłam,widziałam,wystawiam opinię:) Ogólnie: nie mogę wystawić innej opini jak najwyższej oceny bo jestem zachwycona!
Atrakcje turystyczne: atrakcje turystyczne wspaniałe,niestety każda za dodatkową opłatą.
Aktywny wypoczynek: do wyboru do koloru
Życie nocne: w hotelu i poza w zależności od upodobań
Jedzenie i restauracje: tutaj muszę powiedzieć,że kuchnia postawiła bardzo wysoką poprzeczkę kucharzą.Wszystko smaczne i starannie wykonane.Zawsze bardzo świeże!
Zdrowie i bezpieczeństwo: duże poczucie bezpieczeństwa.hotel dobrze strzeżony i choć nie odczuwalny to teren zamknięty
Pogoda: ja byłam w listopadzie i raz tylko padało poł dnia w ciągu 2 tygodni pobytu.pozatym pogoda była cudowna.bardzo,bardzo ciepło alenie duszno i nie jakos gorąco nie do wytrzymania.polecam
Plaża: plaża cudowna,jak z bajki!!!!!!
Stoki narciarskie: nic nie wiem na akurat ten temat

Okazje Last Minute: Puerto Plata

Iberostar Costa Dorada

Iberostar Costa Dorada
7 dni 26.04 - 03.05 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malownicze położenie pomiędzy morzem a górami
  • Bujny, tropikalny ogród
  • Pyszne i urozmaicone wyżywienie
  • Dużo udogodnień dla aktywnych
last
minute
12 114 zł / 2 os.
6 057 zł / 1 os.
6 641 zł / 1 os. - 9 %

Dominikana na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY