Ulcinj - Przewodnik

<p>Ulcinj to jedno z najbardziej znanych miast nad Morzem Adriatyckim w <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/czarnogora/" target="_self">Czarnogórze</a>. Jest kurortem wypoczynkowym najdalej wysunietym na poludnie kraju, polozonym na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/czarnogora/riwiera-czarnogorska/" target="_self">Riwierze Czarnogórskiej</a>. Moze poszczycic sie bogata historia - jest to najstarsze miasto tego balkanskiego panstwa.

Ulcinj to jedno z najbardziej znanych miast nad Morzem Adriatyckim w Czarnogórze. Jest kurortem wypoczynkowym najdalej wysunietym na poludnie kraju, polozonym na Riwierze Czarnogórskiej. Moze poszczycic sie bogata historia - jest to najstarsze miasto tego balkanskiego panstwa.

Historia Ulcinj siega czasów starozytnych – najprawdopodobniej miasto zostalo zalozone w V wieku p.n.e. przez Ilirów.  Pózniej przechodzilo w rece Cesarstwa Rzymskiego, a po jego upadku - stalo sie czescia Bizancjum. W XI wieku Ulcinj wchodzilo w sklad panstwa Zety, a od 1423 roku Republiki Weneckiej. Od 1571 roku do II polowy XIX wieku miasto pozostawalo we wladaniu Imperium Osmanskiego.

Z uwagi na bogata i burzliwa historie, Ulcinj ma wiele wiekowych zabytków, wsród których najwazniejszym jest Stare Miasto otoczone zabytkowymi murami. Warto wybrac sie na spacer po kretych, waskich uliczkach i trafic do klimatycznych restauracji i kafejek, jakie istnieja w tym miejscu. Stare Miasto w Ulcinj nosi nazwe Kalaja. Mozna tu zobaczyc takze opuszczona twierdze.

Villa Primafila

Villa Primafila

Cena za 1 osobę:
1 651 zł
Turysci przyjezdzajacy do Ulcinj na wakacje moga korzystac z licznych piaszczystych plaz, które zyskaly miano najpiekniejszych w calej Czarnogórze. W centrum miasta znajduje sie najpopularniejsza, a wiec i najbardziej zatloczona w sezonie letnim Mala plaža (Mala Plaza), liczaca 700 metrów dlugosci. Najdluzsza piaszczysta plaza w Ulcinj jest Velika plaža (Wielka plaza), rozciagajaca sie na 13 km dlugosci. Naturysci równiez znajda tu odpowiednie dla siebie miejsce - piaszczysta, 3-kilometrowa plaze Ada.
Mala Plaza

Mala Plaza

Cena za 1 osobę:
1 734 zł
Turysci szukajacy w Ulcinj uroków nocnego zycia jak najbardziej beda mogli ich zakosztowac w licznych barach i klubach przy nadmorskiej promenadzie.

Ulcinj jest miastem polozonym na styku dwóch kultur - Czarnogóry i Albanii. Mozna wiec wybrac sie na krótka wycieczke do Albanii i podziwiac tamtejsze zabytki.


Okazje Last Minute: Ulcinj

7 dni 19.09 - 26.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Regobis
1 799 zł/os.
cena za 2 os.: 3 598 zł
7 dni 19.09 - 26.09 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Regobis
1 799 zł/os.
cena za 2 os.: 3 598 zł
7 dni 06.05 - 13.05 Inne terminy Warszawa All Inclusive Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie tuż przy długiej na 14 km plaży
  • Smaczne posiłki z lokalnymi przysmakami
  • Przemiłą i pomocną obsługę
  • Bogaty program animacyjny
1 914 zł/os.
cena za 2 os.: 3 829 zł

Czarnogóra na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY