Brazylia - Przewodnik

<strong>Brazylia </strong>jest najwiekszym panstwem Ameryki Poludniowej oblewanym wodami Atlantyku. Na wakacje do Brazylii mozna wybrac sie o kazdej porze roku. Na terenie calego kraju temperatury powietrza zawsze wynosza ponad 24°C, a najcieplejszym regionem sa okolice Praia do Futuro.
Brazylia jest najwiekszym panstwem Ameryki Poludniowej oblewanym wodami Atlantyku. Na wakacje do Brazylii mozna wybrac sie o kazdej porze roku. Na terenie calego kraju temperatury powietrza zawsze wynosza ponad 24°C, a najcieplejszym regionem sa okolice Praia do Futuro. Brazylia jest krajem slonca, miejscem wielu kontrastów i ogromnego bogactwa niezwyklej przyrody. Atrakcja dla przybywajacych tu na wakacje turystów sa bujne puszcze tropikalne. Ten kraj moze poszczycic sie bogatym swiatem roslin i zwierzat oraz ogromnymi terenami lesnymi, które stanowia 30% obszarów lesnych calego swiata. Brazylia slynie z amazonskiej dzungli - najwiekszymi nieodkrytymi plucami swiata pelnymi dzikich malp, zólwi, aligatorów i jaguarów.

Brazylia znana jest z najwiekszego dorzecza swiata- rzeki Amazonki, na której znajduja sie piekne kaskady i wodospady. Najbardziej imponujacym jest wodospad Iquazu, który niewatpliwie jest najpiekniejszym wodospadem swiata. W zdecydowanej wiekszosci nalezy on jednak do Argentyny.

Do popularnych kierunków wycieczek last minute do Brazylii nalezy Salvador, Rio de Janeiro, Brazylia, Fortaleza, Praia do Futuro z najpiekniejszymi plazami i nowoczesnymi hotelami oraz Angra Dos Reis (Wielka Wyspa) oddalona okolo 150 km na zachód od Rio de Janeiro. Wyspa ta imponuje przede wszystkim puszcza i doskonalymi plazami.
Majestic Rio Palace

Majestic Rio Palace

Cena za 1 osobę:
4 999 zł - 15 %
Czestym miejscem wycieczek jest stolica Brazylia, która z racji tego, iz zostala stworzona od podstaw stosunkowo niedawno, bo w 1956 roku, nie posiada zadnych interesujacych zabytków, a wiekszosc zabudowy tworzona jest przez budynki uzytecznosci publicznej. Najczesciej odwiedzanymi miejscami Brazylii jest jednak Plac Trzech Poteg z jedna z najbardziej interesujacych budowli miasta w znacznej czesci lezaca pod ziemia- Katedra Metropolitarna oraz Palac Switów nad jeziorem Paranoa.
Copa Sul

Copa Sul

Cena za 1 osobę:
5 199 zł - 14 %
Atrakcja bardzo chetnie odwiedzanego Praia do Futuro jest zabytkowe Mercado Central, katedra oraz przede wszystkim piekne plaze z bardzo czystymi wodami. Niewatpliwym atutem Brazylii, tak licznie przyciagajacym tu na wakacje turystów, jest malowniczo polozone, jedno z najpiekniejszych miast na swiecie- Rio de Janeiro. To co warto zobaczyc w Rio bedac tu na wakacjach to skaliste wzgórze Glowa Cukru, na które mozna wjechac kolejka linowa i podziwiac cudowna panorame miasta i zatoki. Piekne widoki rozposcieraja sie równiez ze wzgórza Garbus, nad którym króluje znana figura Chrystusa Zbawiciela z rozpostartymi ramionami. Ponadto warto zobaczyc klasztor sw. Antoniego, Klasztor Sao Beno, Parque Nacional da Tijuca z tropikalna puszcza, plac Floriano, plac Tridentes otoczony teatrami oraz palac cesarski. Ponadto Rio posiada piekne plaze, w tym bardzo popularna Copacabana mieszczaca sie w typowo turystycznej dzielnicy Rio. To co tak licznie przyciaga turystów na wakacje to przede wszystkim kolorowy i huczny karnawal, którego wizytówka stal sie barwny korowód ulicami miasta i samba. Oprócz Rio de Janeiro innym miastem slynacym z najwiekszych na swiecie karnawalów ulicznych jest Salvador.

Wybrzeze Brazylii jest bardzo atrakcyjne glównie za sprawa piaszczystych plaz malowniczo polozonych nad brzegami cieplego i czystego oceanu i zacienionymi palmami. Najatrakcyjniejsze plaze Brazylii to glównie Praia do Futuro, Praia de Iracema i Praia do Meireles oraz Copacabana w Rio de Janeiro. Wszystkie sa bardzo dlugie i doskonale zagospodarowane. Na plazach odbywaja sie róznego rodzaju imprezy rozrywkowe, licznie przyciagajace turystów przybylych tu na wakacje. Wybrzeza bogate sa równiez w dobrze wyposazone hotele gotowe na przyjecie nawet bardzo wymagajacych klientów.

Opinie o miastach w Brazylii

4,0
Fortaleza mgawinska
ciekawa miejscowość chociaż oddalona o ładnych kilka kilometrów od prada das fonces Ogólnie: polecam jeżeli ktoś lubi poznawać ludzi i ich sposób życia w danym regionie gdzie się znajduje podczas urlopu
Atrakcje turystyczne: nie ma zbyt dużego wyboru atrakcji oprócz jazdy na samochodzikach w stylu kładów oraz zwiedzania pięknego labiryntu wyżłobionego w kanionie
Komunikacja: zawsze wsród miejscowych można wynająć mały kład lub taksówkę
Pogoda: marzec-kwiecień

Okazje Last Minute: Brazylia

Rio Othon Palace

Rio Othon Palace
6 dni 07.10 - 13.10 inne terminy Berlin Tegel BB - Śniadania Ecco Travel
11 224 zł / 2 os.
5 599 zł / 1 os.
6 849 zł / 1 os. - 18 %

Astoria Copacabana

Astoria Copacabana
7 dni 27.11 - 04.12 inne terminy Kraków BB - Śniadania Ecco Travel
11 658 zł / 2 os.
5 829 zł / 1 os.

Brazylia na skróty