Brazylia na wakacje

Brazylijska egzotyka i gorący klimat rozbrzmiewa w rytmie samby. Szalony karnawał w Rio, egzotyczne plaże, tropiki i latynoamerykański optymizm zagwarantują Ci wprost magiczne wakacje. Brazylia to wybuchowa mieszanka, której nie sposób się oprzeć.

Najlepsze kierunki w Brazylii

Atrakcje egzotycznej Brazylii

Radosne podejście do życia mieszkańców oraz zaskakująca kultura łącząca w sobie wpływy afrykańskie i europejskie czynią z Brazylii miejsce absolutnie wyjątkowe. Turystów na tanie wczasy w brazylijskich hotelach przyciągają słynne plaże: Co­pa­ca­ba­na i Ipa­ne­ma, bajkowy wodospad Iguacu, klimatyczne miasteczka zbudowane w stylu kolonialnym czy prawdziwa wizytówka kraju, a więc tętniące życiem metropolie: Sao Paulo i Rio de Janeiro. Znajduje się tam wiele prawdziwych skarbów, które organizacja UNESCO okrzyknęła mianem dziedzictwa kulturowego. Wśród nich jest Parati - miasto słynne z produkcji caipirinhi.

Brazylia może poszczycić się wyjątkową na skalę światową roślinnością i dzika przyrodą. Zalicza się do niej szerokie połacie Puszczy Amazońskiej i tamtejszych lasów, stanowiących zielone płuca świata. Spotkamy tam małpy, aligatory czy jaguary w ich naturalnym środowisku.

Brazylia - gdzie na wakacje?

Kultura Brazylii jest niezwykle różnorodna, kształtowana przez wpływy portugalskie, indiańskie i afrykańskie. Esencją historycznego dobytku jest Sao Paulo z zabytkową starówką, kolegium jezuitów i Placem Katedralnym z XVI wieku. Legendą owiane jest również miasto Recife zwane "brazylijską Wenecją", ze względu na mnogość kanałów wodnych. Znajdują się tam XVIII-wieczna katedra i pałac gubernatorski, bazylika i holenderski fort Buraco.

Stolica kraju Brasilia, została wpisana na listę zabytków UNESCO. Miasto zostało zbudowane od zera, jego budynki są zaprojektowane tak, by imitować kształty znajdujące się w przyrodzie. Duże wrażenie robi np. gmach parlamentu (Congresso Nacional) przypominający wagę.

Nowoczesnością charakteryzuje się również poprzednia stolica kraju, boskie Rio. Znajdziemy tam imponującą bibliotekę narodową, parki, muzea i największy stadion świata: Maracana.

Oprócz imponujących miast i zapierającego dech w piersiach dorzecza Amazonki, Brazylia słynie z przepięknych plaż, dla których warto wybrać się tutaj na wakacje. Jedną z nich jest Jericoacoara. Biało-złoty piasek, szmaragdowe akweny wodne, to raj dla surferów i amatorów innych sportów wodnych, dlatego infrastruktura turystyczna jest tu bardzo dobrze zorganizowana.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Mapa Brazylii

Pogoda w Brazylii, kiedy się wybrać na wakacje, porady

Większa część kraju leży w strefie klimatów równikowych oraz podrównikowych. W strefie równikowej występują obfite opady (do 4000 mm rocznie) a średnia temperatura wynosi 24 stopnie. Na południu dominuje klimat zwrotnikowy, w okolicy Amazonki: równikowy. Klimat podzwrotnikowy obejmuje regiony Rio Grande do Sul, Santa Catarina oraz region wokół miasta São Paulo. Opady występują rzadko, a pogoda jest jak najbardziej wakacyjna. Na wakacje do Brazylii najlepiej wybrać się w czasie trwania polskiej zimy. Wtedy są również korzystne oferty hoteli na tanie wczasy last minute.

Choć początkowo Brazylijczycy wstydzili się afrykańskiego rodowodu, teraz promują tę część swojej historii, stawiając nacisk na oryginalność i egzotykę. Afrykańskie korzenie ma popularna samba czy połączenie tańca i sztuk walki: capoeira. Nie odrzuca się też kultury indiańskiej. Jej ślady można znaleźć w brazylijskich tańcach, muzyce i legendach, a także w kuchni, w postaci słynnych napojów mate czy guarany.

Fani nurkowania, na wczasach W Brazylii, powinni wybrać się na Praia do Forte – plażę, w pobliżu której znajduje się rafa koralowa oraz naturalne baseny z rybami tropikalnymi. Największą atrakcją jest trwający 5 dni i nocy karnawał. Można wtedy zobaczyć parady samby, tematyczne kostiumy i maski, oraz tańczyć w rytmie latynoskich brzmień.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Rio De Janeiro

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 30 °C woda 26 °C

 • Luty Lut 29 °C woda 26 °C

 • Marzec Mar 29 °C woda 27 °C

 • Kwiecień Kwi 26 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 25 °C

 • Czerwiec Cze 23 °C woda 23 °C

 • Lipiec Lip 23 °C woda 22 °C

 • Sierpień Sie 24 °C woda 22 °C

 • Wrzesień Wrz 26 °C woda 22 °C

 • Październik Paź 27 °C woda 22 °C

 • Listopad Lis 28 °C woda 24 °C

 • Grudzień Gru 30 °C woda 25 °C

Przydatne informacje