Co zabrać do Belgii

1. Ze względu na <strong>małą powierzchnię kraju</strong>, bardzo popularnym sposobem poruszania się jest <strong>rower</strong>. Jeśli więc wybieramy się do Belgii samochodem warto zabrać go ze sobą. Nie ma również problemów z <strong>wypożyczeniem</strong> roweru - głównie na <strong>stacjach kolejowych</strong>.

Pogoda w Belgii

Dzisiaj, 26.4 11°C
1. Ze względu na małą powierzchnię kraju, bardzo popularnym sposobem poruszania się jest rower. Jeśli więc wybieramy się do Belgii samochodem warto zabrać go ze sobą. Nie ma również problemów z wypożyczeniem roweru - głównie na stacjach kolejowych. 2. Belgia ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć kolejową. Jest to najwygodniejszy sposób poruszania się kraju. Oferowane są tańsze kilkudniowe bilety dla turystów.

Korzystnym jest zakup Benelux Tourrail Card - umożliwiająca do podróżowania w ciągu 5 dni na wszystkich liniach holenderskich, belgijskich i luksemburskich, a także w luksemburskich autobusach.

Warto również zapoznać się z ofertą organizacji oferujących tańsze bilety kolejowe na trasach międzynarodowych (najpopularniejsze to BIJ, Wasteels, Inter-Rail oraz Rail Europe Senior Card)

3. Studenci powinni zaopatrzyć się w legitymację ISIC - upoważnia ona do wielu zniżek przy zakupie biletów kolejowych, autobusowych, wstępu do muzeów czy teatrów.

4. Jeśli zamierzamy nocować w schroniskach - przyda się legitymacja Międzynarodowego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

5. Warto zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, parasol, ale również okulary przeciwsłoneczne mogą okazać się pomocne.

6. W Belgii nie ma obowiązku legitymowania się międzynarodowym prawem jazdy. Polskie prawa jazdy (zarówno starego, jak i nowego wzoru) zachowują ważność do daty określonej w dokumencie. Nie można mieć praw jazdy wydanych przez więcej niż jeden kraj członkowski UE.

7. Bardzo powszechne jest płacenie kartą. W wielu sklepach i punktach usługowych honorowane są karty VISA, MasterCard i EuroCard. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana - można je spotkać praktycznie w każdej miejscowości.

8. Czeki podróżne i Euroczeki są również bardzo popularnym środkiem płatniczym. Najchętniej i najszybciej wymieniane są czeki: American Express, Visa lub Thomas Cook.

9. Belgia słynie z produkcji wyśmienitych czekoladek. Za 500 g tych słodyczy zapłacimy około 5 EUR. Obiad w restauracji kosztuje od 10-15 EUR. Za posiłek w barze zapłacimy od ok. 7-10 EUR. Belgowie już od wieków zachwycali się piwem. W chwili obecnej jest tam około 500 browarów. Za szklankę piwa w barze zapłacimy ok. 1,2 EUR a w supermarkecie kosztuje nie całe 1 EUR.

Belgia na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY