Wakacje i last minute z Krakowa

Z lotniska przy stolicy Małopolski każdego dnia odlatują samoloty do wspaniałych miejscowości turystycznych. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na wakacje z Krakowa, sprawdź koniecznie propozycje, jakie przygotowaliśmy! Znajdziesz tutaj słoneczne i pełne zabytków destynacje, w których nie sposób się nudzić.

Portugalia

Ten wspaniały kraj usytuowany wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego to doskonałe miejsce na najbliższe wczasy! Na miejscu czekają na Ciebie różnorodne kurorty, które zapewniają atrakcje dla podróżnych w każdym wieku. Do najciekawszych regionów wakacyjnych należą Costa Verde na północy, Costa de Prata w centralnej części kraju, a także Alentejo na południu. W tamtejszych kurortach możesz spróbować swoich sił w sportach wodnych. Na zwiedzanie zabytków warto wybrać się do Lizbony, stolicy kraju. Czeka tam na Ciebie m.in. piękny klasztor Hieronimitów. Na uwagę zasługuje też miasto Porto, słynące z wina o tej samej nazwie, a także ze zjawiskowej, średniowiecznej starówki.

Czarnogóra

Z roku na rok coraz więcej turystów z Polski wybiera wakacje w Czarnogórze. Nic dziwnego, ten piękny kraj, usytuowany nad Morzem Adriatyckim, to obietnica malowniczych krajobrazów i słonecznej pogody. Wczasy z Krakowa możesz zarezerwować w regionie Zatoki Kotorskiej czy na riwierze Budva-Petrovac. Czeka tam na Ciebie wiele rozłożystych plaż kamienistych, żwirowych i piaszczystych. Panują tam doskonałe warunki dla płetwonurków. Jednak Czarnogóra to nie tylko morze, warto zawitać też w głąb w kraju, w celu zwiedzenia zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje dawna stolica Cetynia, w której znajdziesz m.in. Niebieski Pałac.

Meksyk

Jeśli nie boisz się długich podróży samolotem, to możesz wykupić wycieczkę do jednego z wielu kurortów turystycznych w Meksyku. Ten egzotyczny kraj to prawdziwa gratka zarówno dla młodych turystów nastawionych na imprezowanie, jak również rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Kultowym regionem wakacyjnym kraju jest półwysep Jukatan, na którym czeka wiele luksusowych kurortów. W północnej części Meksyku na uwagę zasługuje Riwiera Kalifornijska, z kolei na południu region Zatoki Meksykańskiej. Będąc w tym kraju zapisz się koniecznie na wycieczkę objazdową po okolicy. Warto odwiedzić prekolumbijskie miasto Teotihuacan czy też kolonialny zespół zabytkowy w Xochimilco.

Grecja

Ten wspaniały, starożytny kraj to doskonałe miejsce na wakacje! Masz do dyspozycji wiele słonecznych regionów w Grecji, które oferują wygodne kurorty i wspaniałe zabytki architektoniczne różnych epok. Przede wszystkim możesz zarezerwować wczasy last minute z Krakowa na greckie wyspy. Do najpopularniejszych należy Korfu, którą polecamy zwłaszcza dla podróżnych lubiących nocne życie. Na uwagę zasługuje też Santorini znana ze spektakularnej zabudowy miejskiej. A może preferujesz urlop w wielkim mieście? W takim razie rezerwuj wczasy w Atenach! Na miejscu masz do dyspozycji miejskie, piaszczyste plaże, na których czekają wszelkie wygody a wejście do morza jest bezpieczne dla osób nie potrafiących pływać. Stolica kraju to też wspaniałe, starożytne zabytki usytuowane na malowniczym wzgórzu Akropol.

Lotnisko w Krakowie - informacje praktyczne

Lotnisko im. Jana Pawła II mieści się na zachodnich obrzeżach Krakowa, w niewielkiej miejscowości Balice, która położona jest ok. 11 kilometrów od centrum miasta. Do portu lotniczego możesz dotrzeć bezpośrednio z Dworca Głównego PKP, mieszczącego się w centrum miasta - zarówno pociągiem, jak i komunikacją autobusową, w tym prywatną. Jest to drugie lotnisko w kraju pod względem liczby obsługiwanych pasażerów w ciągu roku. Znajdziesz na nim jeden terminal pasażerski.

Sprwadź dokąd polecisz na wakacje z innych lotnisk?

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Prezentowane poniżej ceny oraz dostępność mogą ulegać zmianie. Przejdź do wybranej wycieczki, aby sprawdzić aktualną cenę oraz dostępność.

Potrzebujesz inspiracji lub pomocy w podjęciu decyzji?

Nasi eksperci imponują wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie turystyki. Zadzwoń teraz, aby uzyskać pomoc w znalezieniu najlepszej oferty dostosowanej do Twojego budżetu oraz preferencji.

+48 71 771 76 55 (7 dni/tyg. 8:00-23:00)

Lub rozpocznij czat z jednym z naszych agentów.

Travel Care 24/7

Dedykowana infolinia dla Klientów Travelplanet.pl. Jesteśmy dla Ciebie przez całą dobę!

szczegóły >>