Wakacje i last minute z Katowic

Z portu lotniczego Katowice można polecieć na wakacje do wielu wspaniałych destynacji. Masz do dyspozycji wycieczki last minute do dużych metropolii, a także niewielkich kurortów z dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Sprawdź, gdzie warto pojechać na wczasy z Katowic!

Maroko

Jeśli lubisz słońce i ciekawe zabytki architektoniczne, wakacje w Maroko powinny przypaść Ci do gustu. Wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego usytuowane są malownicze kurorty, takie jak m.in. Ain Diab oraz Essaouira. Miasta znajdują się w regionie Casablanki, która warto odwiedzić w ramach wycieczki! Na tamtejszej starówce znajdziesz zjawiskowy meczet Hasana II, warto zwiedzić też mury obronne Starej Medyny. W głębi lądu także czeka wiele atrakcji, zwłaszcza w miejscowości Marrakesz. Będąc na miejscu, musisz się udać na plac Dżami al-Fana, miejsce spotkań turystów. Na uwagę zasługuje też zjawiskowa nekropola Saadytów. W mieście możesz też odwiedzić tradycyjny bazar arabski, na którym sprzedawane są lokalne specjały.

Chorwacja

Ten słoneczny kraj to jedna z ulubionych destynacji polskich turystów! Chorwacja oferuje wiele przytulnych kurortów zapewniających udogodnienia dla podróżnych w każdym wieku. Na szczególną uwagę zasługuje południowa część kraju w regionie Dubrownik. To historyczne miast słynie z przepięknej zabudowy miejskiej, którą możesz podziwiać w kultowym serialu Gra o Tron. Do najważniejszych zabytków należą tam fort-baszta św. Jana, czy też barokowy kościół Jezuitów. W regionie usytuowane są też malownicze kurorty, takie jak np. Split. W miejscowości czekają na Ciebie zadbane, kamieniste plaże. Na miejscu warto spróbować swoich sił w nurkowaniu oraz snorkelingu.

Malta

Dobrym kierunkiem turystycznym na udane wakacje z Katowic jest Malta. Ta malownicza wyspa to prawdziwa gratka dla podróżnych lubiących plażowanie, jak również zwiedzanie pięknych zabytków. Wzdłuż całego wybrzeża kraju znajdziesz piękne kurorty, np. St. Julian’s idealny dla amatorów całonocnych imprez, Marsaskala gwarantujący spokojny wypoczynek z dala od zgiełku, czy Mellieha, który spodoba się rodzinom podróżującym z małymi dziećmi. Warto przeznaczyć kilka dni na zwiedzanie najważniejszych atrakcji Malty. Ras il-Wardija to starożytna świątynia z czasów punickich, z nowożytnych zabytków na uwagę zasługuje Pałac Wielkich Mistrzów w Valletcie, czy Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Moście.

Hiszpania

Również piękna Hiszpania jest miejscem, do którego możesz zarezerwować wycieczki last minute z Katowic. Północno-zachodnia część kraju to przede wszystkim region Katalonia i jego stolica, Barcelona. Na miejscu czekają fenomenalne zabytki architektury projektu Antonio Gaudi, np. Sagrada familia. W okolicy znajdziesz wygodne, piaszczyste plaże zaopatrzone w liczne atrakcje. Z kolei na południowym krańcu kraju mieści się Andaluzja, pełna wspaniałych kurortów, takich jak np. Garrucha czy Mojacar. Będąc w regionie, koniecznie zawitaj do Sewilli, gdzie czekają na Ciebie wspaniałe zabytki architektury mauretańskiej.

Lotnisko w Katowicach - informacje praktyczne

Port lotniczy Katowice mieści się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej od centrum miasta o ok. 33 kilometry. Podróż z centrum na lotnisko zajmuje około godziny i możesz się w nią wybrać zarówno pociągiem, także z Krakowa, jak również komunikacją autobusową - publiczną lub prywatną. Na miejsce dojedziesz liniami metropolitalnymi AP1-AP4, które odjeżdżają z różnych części aglomeracji Górnego Śląska. Na porcie lotniczym znajdziesz trzy terminale pasażerskie, a także liczne parkingi płatne, na których możesz zostawić samochód na czas wakacji.

Sprwadź dokąd polecisz na wakacje z innych lotnisk?

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Potrzebujesz inspiracji lub pomocy w podjęciu decyzji?

Nasi eksperci imponują wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie turystyki. Zadzwoń teraz, aby uzyskać pomoc w znalezieniu najlepszej oferty dostosowanej do Twojego budżetu oraz preferencji.

+48 71 771 76 55 (pn. - nd.: 8:00 - 23:00)

Lub rozpocznij czat z jednym z naszych agentów.

Travel Care 24/7

Dedykowana infolinia dla Klientów Travelplanet.pl. Jesteśmy dla Ciebie przez całą dobę!

szczegóły >>