Wakacje i last minute z Zielonej Góry

1 - 15 z 206 znalezionych ofert na wakacje

Interesuje Cię urlop w Europie, a może w bardziej odległej destynacji? Bez względu na potrzeby masz do dyspozycji różnorodne oferty last minute z Zielonej Góry. W omówionych poniżej regionach będziesz korzystać z bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

Cypr

Ta piękna wyspa każdego roku przyciąga do siebie tłumy turystów z całej Europy. Na wakacje letnie na Cyprze możesz wybrać jeden z wielu, nowoczesnych kurortów, które usytuowane są wzdłuż tamtejszego wybrzeża. W północnej części wyspy znajdziesz między innymi miejscowość Pafos, w której możesz podziwiać wspaniały bizantyjski zamek. Na spokojny wypoczynek w regionie wybierz natomiast niewielką wioskę Polis. Kolejny dystrykt wakacyjny, w którym spędzisz udane wczasy to Larnaka. Spotkasz tam miasto o tej samej nazwie ze wspaniałym Muzeum Średniowiecza, a także historyczną dzielnicą bazarową, gdzie zakupisz pamiątki z wakacji. W regionie znajdziesz też neolityczne stanowisko archeologiczne Choirokoitia.

Macedonia Północna

Chociaż kraj ten nie ma dostępu do morza, to na miejscu na pewno nie zabraknie Ci aktywnego wypoczynku w wodzie. W Macedonii Północnej usytuowane są liczne akweny, z czego największym i najpopularniejszym jest Jezioro Ochrydzkie. Wzdłuż tamtejszego wybrzeża ciągną się wspaniałe, kameralne i bardziej zatłoczone kurorty, w których czeka na Ciebie wiele atrakcji. Urlop możesz planować w miejscowości Ochryda oraz Struga, które zapewniają atrakcje dla podróżnych w każdym wieku. Jezioro doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Na miejscu możesz wypożyczyć rower wodny, sprzęt do snorkelingu czy też zapisać się na lekcję windsurfingu. W okolicy akwenu znajdziesz też piękne zabytki np. klasztor św. Nauma.

Kuba

Na wczasy z Zielonej Góry możesz wybrać się też bezpośrednio na Kubę. Ten piękny, wyspiarski kraj słynie z produkcji cygar oraz rumu, które doskonale sprawdzą się w ramach pamiątki z urlopu. Najpopularniejszym regionem turystycznym jest Wybrzeże Hawany, w którym mieści się stolica kraju o tej samej nazwie. W samym mieście możesz podziwiać nieco podniszczoną architekturę kolonialną, a także zabytkowe samochody, które pamiętają jeszcze lata 50. ubiegłego wieku. Na wybrzeżu czeka na Ciebie malownicza, piaszczysta plaża z licznymi beach barami i wypożyczalniami sprzętu sportowego. Możesz też wybrać wczasy na Wybrzeżu Wschodnim, które słynie z popularnych kurortów np. Caya Coco czy Varadero. W regionie znajdziesz też ruiny dawnych plantacji kawy - Santiago de Cuba.

Sri Lanka

Wyspa Cejlon to doskonałe miejsce na wakacje z Zielonej Góry, jeśli interesuje Cię zwiedzanie zabytków i opalanie się na plaży. Sri Lanka jest krajem Oceanu Indyjskiego, który słynie ze wspaniałych regionów wakacyjnych. Na zachodnim wybrzeży czekają na Ciebie nowoczesne kurorty zaopatrzone w wiele udogodnień. Masz do dyspozycji m.in. Waikkal, gdzie panują doskonałe warunki dla płetwonurków. Region słynie z pięknych świątyń, głównie buddyjskich. Sprawdź koniecznie Skalne Świątynie w Dambulli, które zachwycą nie tylko miłośników orientalnej architektury. W głąb lądu rozpościerają się wspaniałe trasy turystyczne, które doskonale sprawdzą się na dłuższy spacer.

Lotnisko w Zielonej Górze - informacje praktyczne

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost usytuowany jest we wsi Nowe Kramsko, około 4 kilometry od Lubuskiego Trójmiasta. Na miejscu znajdziesz tylko jeden terminal, więc na pewno się nie zgubisz. Masz do dyspozycji kilka środków transportu z centrum Zielonej Góry. Najszybszą opcją jest taksówka lub własny pojazd, który możesz zostawić na tamtejszym parkingu. Na lotnisko kursują też połączenia PKS oraz PKP.

Sprwadź dokąd polecisz na wakacje z innych lotnisk?

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Gwarancja najniższej ceny

Zwrot różnicy i 300 zł jeśli znajdziesz taniej. Porównaj i oszczędź!

szczegóły >>