• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty.
 • Wizy nie są wymagane dla krótkich pobytów turystycznych do 90 dni.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • Ponieważ podróż na Cypr Północny odbywa się z przelotem na Cypr Południowy, wszyscy podróżujący podlegają również przepisom wjazdowym na Cypr Południowy.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/cypr/informacje-dla-podrozujacych

Pissouri

Atrakcje i ciekawe miejsca

Amathus

Amathus

Amathus było jednym z najstarszych miast królewskich na Cyprze. Zachowały się tylko fragmenty murów i duża kamienna cysterna na akropolu. Jeden z zabytków - stary statek - trafił do francuskiego Luwru. Niektóre bardziej nowoczesne znaleziska archeologiczne trafiły do muzeów brytyjskich i metropolitalnych. Same wykopaliska rozpoczęły się dopiero w 1980 roku.

Budynki historyczne
Omodos

Omodos

Wioska Omodos znajduje się około 42 km na północny zachód od Limassol, w regionie typowym dla produkcji wina. Jest zbudowana w pobliżu zachodniego brzegu rzeki Cha-Potami na średniej wysokości 810 m. Wioska otoczona jest wysokimi górami z najwyższym szczytem Afames na wysokości 1153 m.

Ze względu na obfite opady deszczu, w okolicy uprawia się winorośl i różne owoce, takie jak jabłka, śliwki, gruszki, brzoskwinie i morele.

Co roku w sierpniu odbywa się tu festiwal wina. W miejscowości można zwiedzić XVII-wieczny klasztor, wiele sklepów z winami, restauracji i barów.

Miasta / Place / Ulice
Zamek w Limassol

Zamek w Limassol

Zamek Limassol znajduje się w pobliżu starego portu w samym sercu historycznego centrum Limassol. Zamek, który można zobaczyć dzisiaj, jest przebudowaną strukturą pochodzącą z 1590 roku podczas panowania osmańskiego. Pierwotny zamek miał formę wczesnochrześcijańskiej bazyliki i został zbudowany w IV-VII wieku. W swojej długiej historii zamek doświadczył kilku katastrof, w tym trzęsień ziemi, i musiał stawić czoła kilku atakom.

Zamki / pałace
Kourion

Kourion

Kourion to starożytne miasto na Cyprze zamieszkane od epoki brązu do wczesnego okresu bizantyjskiego. Kourion znajduje się na szczycie klifu wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Cypru, około 16 km na zachód od miasta Limassol i rzeki Kouris. Miasto o dużym znaczeniu w okresie starożytnym, zachowało się do dziś z wieloma starożytnymi zabytkami i wykopaliskami. Główne stanowiska archeologiczne obejmują budynek z IV wieku, dom gladiatorów, agorę i łaźnie, teatr i wiele innych ważnych zabytków.

Budynki historyczne

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje