Wybrzeże Lizbońskie na wakacje

Wybrzeże lizbońskie to doskonały pomysł na zarówno na wycieczkę, jak i na dłuższe wczasy. Usytuowane nad Oceanem Atlantyckim wybrzeże składa się z przepięknych kurortów (Cascais, Costa da Caparica), w których czuć historię odkrywców Nowego Świata.

Czemu Wybrzeże Lizbońskie na wakacje

ciche miejsce restauracja turystyka plaża żwirowa odpowiedni dla dzieci plażowanie

Wybrzeże Lizbońskie - Najlepiej ocenione hotele

Zdjęcia z regionu

Wybrzeże Lizbońskie - Najczęściej kupowane hotele

Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie – hotele z najlepszymi opiniami

Roman S.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 17.3. - 20.3.2023 Oceniono: Marzec 2023

Miraparque Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie

Ogólna satysfakcja

Ogólna satysfakcja

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Czysto, blisko centrum, tuż przy metrze

Wyżywienie
Śniadania urozmaicone

Obsługa w hotelu
Personel bardzo miły i gościnny

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

Andrea N. F.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 6.3. - 10.3.2023 Oceniono: Marzec 2023

Roma Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

{placeName} – hotele z opiniami

Wybrzeże Lizbońskie - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Mapa

Wybrzeże Lizbońskie

Lizbońska Riwiera kojarzy się przede wszystkim ze znakomitymi plażami i lazurowo-błękitną tonią Atlantyku. Miejsce to jednak zaprasza turystów również na podróż w głąb historii. Graniczące od północy z regionem Costa de Prata, od wschodu z Alentejo, położone bezpośrednio przy kosmopolitycznej Lizbonie, wybrzeże składa się z malowniczych miejscowości, bogatych w średniowieczną architekturę. Przypomina ona turystom m.in. o słynnych templariuszach po których pozostały w tym miejscu godne zwiedzenia zamki i warownie.

Miasteczka Riwiery Lizbońskiej, takie jak Estoril, Cascais czy kurort Praia Grande, z jednej strony wyposażone są w najnowocześniejsze i luksusowe zaplecze hotelarsko-gastronomiczne, z drugiej zaś strony oferują wciąż wręcz dziewicze krajobrazy, idealne zarówno do zażywania kąpieli słonecznych na plażach, jak i uprawiania sportów wodnych podczas wczasów w Portugalii.

Do międzynarodowego lotniska w Lizbonie przylecimy m.in. z Katowic, Krakowa czy Warszawy. Czas lotu to średnio ok. 4 godziny, no chyba, że wybierzemy port lotniczy w Berlinie. Czas lokalny na wybrzeżu lizbońskim to godzina do tyłu w stosunku do strefy czasowej w Polsce.

Wybrzeże Lizbońskie - plaże, zabytki, przyroda i atrakcje

Możliwości wypoczynku na Wybrzeżu Lizbońskim jest wiele. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście odpoczynek na szerokich plażach Portugalii, które przeplatają się ze sobą niemalże na całej długości linii brzegowej. Jedną z bardziej interesujących plaż dla wczasowiczów może być plaża w miejscowości Sesimbra, zlokalizowana bezpośrednio przy fortecy Fortaleza de Santiago. Wakacjom atrakcyjności dodadzą widoki przepływających żaglówek i tradycyjnych łódek rybackich.

Idealnym miejscem na wczasy na wybrzeżu lizbońskim wydaje się być także miejscowość Setubal, która oferuje m.in. loty balonem, przejażdżki jeepem, wiele zabytków (np. bogaty w zdobienia kościół Igreja de Jesus) i jest świetną bazą wypadową do miejscowości oraz ogromnej plaży Costa da Caparica. Koniecznie trzeba zwiedzić w tym miejscu Praca da Liberdade – główny plac i serce miasta, wokół którego rozciągają się magiczne uliczki pełne sklepów z pamiątkami, kawiarni (kawa dla Portugalczyków jest prawie tak istotna, jak dla Włochów), luksusowych restauracji, jak i małych, rodzinnych knajpek, oferujących owoce morza.

Miłośnicy aktywnych wakacji powinni udać się do kurortu Praia Grande, by zażyć sportów wodnych na najwyższym poziomie. Znajdziemy tam wiele atrakcyjnych hoteli w taniej opcji last minute!

Klimat, pogoda i wydarzenia na Wybrzeżu Lizbońskim

Kiedy najlepiej pojechać na wczasy do lizbońskiej riwiery? Klimat Portugalii jest niezwykle interesujący – o ile w głębi kontynentu panuje gorący, prawie bezdeszczowy klimat podzwrotnikowy, o tyle już nad wybrzeżem lizbońskim dominuje klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się gorącym sezonem letnim i chłodniejszymi zimami. Entuzjaści wysokich temperatur, myśląc o wycieczce na wczasy nad riwierę lizbońską, powinni rozważyć sierpień – to właśnie wtedy jest tutaj najgoręcej, a dobowe średnie temperatury oscylują wokół 30℃ w cieniu.

Cały sezon letni rozciąga się jednak od maja aż do października, w związku z czym turyści wybierający się na wycieczkę np. w październiku, mogą liczyć na temperatury rzędu nawet 26℃. Na początku jesieni i pod koniec wiosny na wybrzeżu lizbońskim jest także relatywnie mniej tłumów względem lipca i sierpnia. Ze względu na to, że wybrzeże usytuowane jest w bezpośrednim otoczeniu Lizbony, dobrym miesiącem na tanią wakacyjną podróż wydaje się także czerwiec. Warto już dziś sprawdzić oferty biura podrózy Rainbow czy Exim Tours.

W czerwcu w samej Lizbonie organizowany jest coroczny festiwal świętego Antoniego, zwany też Festiwalem Lizbońskim (Festas de Lisboa). Uliczne imprezy, pokazy tańców i różne romantyczne wydarzenia (św. Antoni jest patronem małżeństw) dostarczą wiele rozrywki!

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 22 °C w nocy 16 °C

 • Temperatura wody 17 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • day_3 26 °C w nocy 14 °C

 • day_4 27 °C w nocy 15 °C

 • day_5 26 °C w nocy 16 °C

 • day_6 28 °C w nocy 16 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 17 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 19 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 16 °C

 • Maj Maj 23 °C woda 17 °C

 • Czerwiec Cze 27 °C woda 19 °C

 • Lipiec Lip 28 °C woda 20 °C

 • Sierpień Sie 29 °C woda 21 °C

 • Wrzesień Wrz 27 °C woda 21 °C

 • Październik Paź 23 °C woda 20 °C

 • Listopad Lis 18 °C woda 19 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 17 °C

Przydatne informacje