• Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Można przebywać do 90 dni bez wizy.
 • Możesz podróżować z dowodem osobistym lub paszportem.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/portugalia/informacje-dla-podrozujacych

Estoril

W niewielkiej odległości od Lizbony, na Wybrzeżu Lizbońskim, znajduje się urokliwy kurort turystyczny – Estoril. Jakie atrakcje się w nim znajdują? Jak można spędzić wczasy w Estoril?

Estoril na wakacje

Miasto położone jest w Portugalii, w odległości zaledwie 25 km na zachód od Lizbony. Dlatego wczasy w Estoril można potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania urokliwych miast w obrębie Wybrzeża Lizbońskiego czy stolicy Portugalii. Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że Estoril znajduje się na lazurowym wybrzeżu Portugalii, nic więc dziwnego w tym, że jeszcze przed wojnami światowymi przyjeżdżali tu członkowie rodzin królewskich.

Plaże w Estoril

Jedną z najpiękniejszych plaż jest Tamariz, pokryta delikatnym, drobnym piaskiem. Od wschodniej strony okolona jest palmami, a na skraju stoją prywatne domy stylizowane na zamki.

Estoril - co warto zobaczyć?

Z uwagi na wieloletnią historię znajduje się tu wiele miejsc, które są warte zobaczenia. Można ruszyć np. na poszukiwania śladów dawnych ludów zamieszkujących te tereny – Rzymian i Arabów. W czasach największych odkryć geograficznych Estoril pełniło funkcję ważnego portu, biorąc pod uwagę bliskość samej Lizbony. Kiedy doszło do wojny Portugalii z Hiszpanią, a kraj cierpiał pod okupacją, zaczęto budować forty w całej okolicy wzdłuż wybrzeża.

Z kolei w okresie wojen napoleońskich miasto pozostało neutralne. Dziś Estoril znajduje się na tzw. Słonecznym Wybrzeżu, które wiele oferuje turystom, niezależnie od preferowanego przez nich modelu wypoczywania.

Jako że niegdyś Estoril był ważnym portem morskim, wybudowano tu latarnię morską – Farol de Santa Maria, która stoi do dziś. Wypoczynek dla znużonych plażowaniem czy zwiedzaniem turystów zapewnia ogromny park Marechal Carmona.

Estoril - atrakcje

W mieście i w najbliższej okolicy dostępnych jest wiele ciekawych atrakcji, w tym zabytki architektoniczne. Zalicza się do nich ratusz, cytadelę, Fort Burgio z ozdobnymi kaflami, fort Cascais, gdzie w ogrodzie mieści się niewielkie muzeum artylerii. Obowiązkowym punktem dla osób zwiedzających Estoril jest kościół Assunção, gdzie znajduje się drewniany ołtarz z XVI wieku. Prócz tego w Estoril są inne zabytkowe kościoły, jak m.in. Igreja Misericórdia, Igreja dos Navegantes itp. Warto zobaczyć w obrębie starego miasta pałac Marquesa z Pombal, zbudowany w XVIII wieku, czy dawny zamek Castro Guimarães Museum nad samym brzegiem morza.

Będąc na urlopie w Estoril, można odwiedzić kameralne Muzeum Muzyki Portugalskiej zlokalizowane w zabytkowym budynku z początku XX wieku czy też otaczający je ogród.

Atrakcją dla dorosłych turystów jest wizyta w kasynie Estoril, które nadało temu miejscu kosmopolityczny charakter. Miasto zyskało popularność wśród turystów z początkiem XX wieku, ponieważ odkryto tu lecznicze źródła. Estoril zaistniał jako miejscowość z torem wyścigowym i polem golfowym.

Jakie wycieczki fakultatywne organizowane są z Estoril?

Wakacji nie muszą polegać jedynie na leniuchowaniu. Można aktywnie spędzać czas w okolicy lub wybrać się na jedną z wycieczek fakultatywnych organizowanych przez polskie i zagraniczne biura podróży z Estoril. Wśród najbardziej popularnych wymienia się takie jak:

 • Wycieczka do Sintry, Cascais i Estoril – podróż po kilku najbliższych miejscowościach na Wybrzeżu Lizbońskim. Turyści trafiają do najdalej na zachód położonego punktu kontynentalnej Europy – Cape Roca. Odwiedzają Palacio da Pena. Zwiedzają także urokliwą wioskę rybacką Cascais.
 • Wycieczka do Lizbony – w stolicy Portugalii turyści zaliczają plac Marquês de Pombal, wieżę Belém, pomnik Odkrywców i klasztor Hieronimitów, a także Palácio da Ajuda czy Restauradores.
 • Wycieczka do Fatimy – w planie zwiedzania Fatimy, czyli miasta, które zyskało miano centrum wiary chrześcijańskiej, znajdują się Bazylika Matki Boskiej Różańcowej, Bazylika Trójcy Przenajświętszej czy Kaplica Objawień.
 • Śladami historii Portugalii – wycieczka wiedzie do urokliwego Obidos, miasteczka z zabudową w postaci białych domków, otoczonego średniowiecznymi murami. W planie zwiedzania są gotyckie kościoły i klasztory w Alcobaça i Batalha czy też malownicze Nazare i Sanktuarium Fatimskie.

Hotele w Estoril

Kurort ma wiele znakomitych obiektów, w których można spędzić wakacje. Dobrą bazą wypadową do zwiedzania Wybrzeża Lizbońskiego i samej Lizbony będzie czterogwiazdkowy Villa Gale Cascais, położony w bujnym ogrodzie palmowym. Turyści, którym zależy na pobycie w eleganckim otoczeniu i na najwyższej jakości usług, powinni przejrzeć ofertę pięciogwiazdkowych hoteli w Estoril, takich jak Palacio Estoril.

Wakacje z dziećmi w Estoril

Spędzając wczasy z dziećmi w tym mieście, można plażować na pięknej, piaszczystej plaży z widokiem na ocean, przechadzać się po parkach i ogrodach czy korzystać z infrastruktury hotelowej. Warto planować wyjazd wcześniej, bo w ofercie na lato 2024 do Estoril znajduje się zazwyczaj wiele obiektów z udogodnieniami dla najmłodszych. Najlepiej wybrać taki, który położony będzie w niewielkiej odległości od morza.

Wczasy w Estoril - oferta cenowa

Najtaniej na wczasy można pojechać w cenie około 2200 zł od osoby, jeśli będzie to wyjazd na 6 nocy, bez wyżywienia, w grudniu do obiektu czterogwiazdkowego. Cena obejmuje bilet lotniczy. Nieco więcej, bo od 2600 zł, trzeba zapłacić w przypadku wyboru wyjazdu na 7 dni w hotelu czterogwiazdkowym ze śniadaniem w terminie na koniec listopada. Cena zawiera również opłaty za loty. Można śledzić oferty last minute do Estoril, by wybrać tę najkorzystniejszą cenowo, ale trzeba też liczyć się z tym, że przy tak późnej rezerwacji lot do Portugalii może odbywać się nawet z dnia na dzień.

Czemu Estoril

miejsce zatłoczone restauracja nurkowanie z rurką plaża żwirowa odpowiedni dla dzieci plażowanie

Estoril - Najlepiej ocenione hotele

Alvorada

Alvorada

Ocena: 3/5

Portugalia, Estoril, Estoril

od 1 225 za osobę

Inglaterra

Inglaterra

Ocena: 4/5

Portugalia, Estoril, Estoril

od 2 746 za osobę

Estoril - Najczęściej kupowane hotele

Alvorada

Alvorada

Ocena: 3/5

Portugalia, Estoril, Estoril

od 1 752 za osobę

Inglaterra

Inglaterra

Ocena: 4/5

Portugalia, Estoril, Estoril

od 1 917 za osobę

Estoril - Ostatnio kupione hotele

Alvorada

Alvorada

Ocena: 3/5

Portugalia, Estoril, Estoril

od 1 225 za osobę

Inglaterra

Inglaterra

Ocena: 4/5

Portugalia, Estoril, Estoril

od 1 917 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Estoril - mapa

Poradnik turystyczny - Estoril

Przed wyjazdem warto dowiedzieć się nieco więcej o takiej lokalizacji, m.in. o czasie lotu i największych atrakcjach kurortu. Jak się przemieszczać po okolicy? Jaką zabrać walutę?

Ile trwa lot do Estoril?

Turyści lecą do Lizbony. Lot pomiędzy Polską a stolicą Portugalii trwa około 4 godziny.

Jaka waluta obowiązuje w Estoril?

To portugalski kurort nadmorski, dlatego obowiązująca tu walutą jest euro.

Jakich cen można się spodziewać w Estoril?

O ile turysta nie rezerwuje wakacji all inclusive w Estoril i nie ma zapewnionych w cenie wyjazdu wszystkich posiłków i napojów, być może będzie chciał znać orientacyjne ceny produktów na miejscu. Oto przykłady:

 • olej słonecznikowy 1 l 0 1,99 euro,
 • czekolada gorzka 100 g – 1,49 euro,
 • soki owocowe 200 ml – 0,39 euro,
 • sok wieloowocowy 1 l – 1,29 euro,
 • groszek zielony mrożony 375 g – 2,07 euro,
 • chipsy Ruffles 122 g – 1,69 euro,
 • mleko 1 l – 1,27 euro.

Jaki transport wybrać w Estoril?

Z miejscowości można wygodnie dojechać do Lizbony czy pobliskiego Cascais z wykorzystaniem połączeń kolejowych. Kursują tu także autobusy.

Co oferuje lokalna kuchnia w Estoril?

Będąc na wczasach, warto w lokalnych restauracjach i tawernach spróbować grillowanych ryb, zup z warzyw czy też owoców morza z sałatkami.

Pogoda w Estoril

Dzięki klimatowi śródziemnomorskiemu, jaki panuje w mieście, można przyjechać tu na wakacje właściwie przez cały rok. Umiarkowane zimy i optymalnie ciepłe lata sprawiają, że warto tu odpoczywać na plaży i zażywać kąpieli morskich nawet poza ścisłym sezonem urlopowym.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 22 °C w nocy 16 °C

 • Temperatura wody 19 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 23 °C w nocy 16 °C

 • Sobota 24 °C w nocy 17 °C

 • Niedziela 20 °C w nocy 16 °C

 • Poniedziałek 24 °C w nocy 17 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 18 °C woda 16 °C

 • Maj Maj 20 °C woda 17 °C

 • Czerwiec Cze 23 °C woda 19 °C

 • Lipiec Lip 25 °C woda 20 °C

 • Sierpień Sie 26 °C woda 21 °C

 • Wrzesień Wrz 25 °C woda 21 °C

 • Październik Paź 21 °C woda 20 °C

 • Listopad Lis 17 °C woda 19 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 17 °C

Przydatne informacje