Lizbona na wakacje

Lizbona to miasto, w którym nie brak krętych uliczek, żółtych tramwajów, zapachu grillowanych sardynek, a także słodyczy regionalnych ciastek pastel de nata. Tylko to miejsce łączy w sobie barwną kulturę, tradycję mieszkańców i przepyszną kuchnię.

Lizbona - Najlepiej ocenione hotele

Lizbona - Najczęściej kupowane hotele

Lizbona – hotele z najlepszymi opiniami

Roman S.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 18.3. - 21.3.2023 Oceniono: Marzec 2023

Miraparque Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie

Ogólna satysfakcja

Ogólna satysfakcja

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Czysto, blisko centrum, tuż przy metrze

Wyżywienie
Śniadania urozmaicone

Obsługa w hotelu
Personel bardzo miły i gościnny

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (2)

Andrea N. F.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 7.3. - 11.3.2023 Oceniono: Marzec 2023

Roma Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Lizbona – Hotele z opiniami

Lizbona - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Lizbona - mapa

Lizbona - stolica Portugalii

Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. Położona jest w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Aglomeracja znajduje się nad brzegiem rzeki Tag, przy ujściu półwyspu do Oceanu Atlantyckiego. Decydując się na wakacyjny wypoczynek, warto poświęcić dwa dni na jej zwiedzanie i zobaczyć najstarszą dzielnicę – Alfamę. Jej uliczki są wąskie i kręte, a kamienice wyłożone kafelkami azulejos. Nie brak tu kameralnych lokali, w których stoły uginają się od regionalnych potraw. To właśnie tam turyści zjedzą, na tanich wczasach, kalmary i posłuchają portugalskiej muzyki fado.

Na wzgórzu Alfamy znajduje się Zamek św. Jerzego, skąd można podziwiać panoramę miasta. Popularną atrakcją jest podróż żółtym tramwajem nr 28 – kursującym w tej dzielnicy. Podróżując nim, warto zatrzymać się na Miradouro de Nossa Senhora do Monte: najwyżej położonym punkcie widokowym Lizbony.

Zwiedzanie Lizbony, dzielnica Belem

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest Baixa. Jej zwiedzanie na wczasach najlepiej rozpocząć od Praca de Comercio – ogromnego placu, na którym znajduje się pomnik króla Józefa I. Oprócz tego, uwagę przykuwa Łuk Triumfalny, a także najsłynniejszy w Lizbonie deptak – Rua Augusta.

Charakterystyczną dzielnicą Lizbony jest Belem. To ona skrywa historyczne zabytki, takie jak budowla Torre de Belem, wzniesiona, by strzec wypływających z Lizbony żeglarzy. Niewiele z turystów wie, iż to właśnie stąd wypłynęła słynna wyprawa Vasco da Gamy, Dla upamiętnienia morskich wypraw, wybudowano Pomnik Odkrywców. Upamiętnia takie osobistości jak Vasco da Gamę, Henryka Żeglarza, a także Magellana. Oprócz tego w dzielnicy znajduje się przepiękny Klasztor Hieronimitów, który uważany jest za perłę stylu manuelińskiego. W Bele znajduje się także słynna cukiernia przy ulicy Rua Belem 84-92. To właśnie tam możemy skosztować regionalnych przysmaków – Pasteis de Belem, czyli słodkich ciasteczek okraszonych cynamonem. Są one produkowane od 1837 roku według tajemnej receptury.

Zwiedziwszy miasto i dzielnicę Belem, po odpoczynku w hotelu na wczasach last minute, warto udać się na okoliczne plaże, takie jak; Praia des Macas czy Praia do Tamaris w Estoril.

Klimat, pogoda i temperatury w Lizbonie

Lizbona znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Na jej obszarze występują bardzo łagodne zimy i długie ciepłe lata. W miesiącach zimowych temperatura w Lizbonie wynosi około 15 stopni Celsjusza. Niekiedy temperatura może spadać nawet do 10 stopni – ma to miejsce w najzimniejszych miesiącach, takich jak styczeń i luty. W zimie nie występują tam opady śniegu ani mrozy. W okresie wiosennym i jesiennym temperatury sięgają około 18 stopni Celsjusza. W lecie temperatura wynosi od 20 stopni Celsjusza do 25 stopni Celsjusza, choć w najgorętszych miesiącach osiąga nawet 33 stopni. Natomiast temperatura wody utrzymuje się na poziomie od 18-19 stopni Celsjusza.

Idealnym momentem na złapanie oferty last minute i wyjazd na tanie wakacje jest koniec wiosny lub pierwszy miesiąc lata. Zaletą tego okresu jest dwanaście słonecznych godzin w ciągu dnia i najwyżej 2 dni deszczowe w ciągu miesiąca. Ostatnim momentem na wakacyjny pobyt jest początek października, kiedy temperatura powietrza wynosi jeszcze 22 stopnie Celsjusza, a woda w morzu jest nagrzana po ciepłym i gorącym lecie.

Ci, którzy chcą udać się na wyspy poza sezonem, powinni wziąć pod uwagę, że trwa on od maja do połowy października.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje