• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty.
 • Wizy nie są wymagane dla krótkich pobytów turystycznych do 90 dni.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • Ponieważ podróż na Cypr Północny odbywa się z przelotem na Cypr Południowy, wszyscy podróżujący podlegają również przepisom wjazdowym na Cypr Południowy.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/cypr/informacje-dla-podrozujacych

Larnaka

Słońce, piaszczyste plaże, ciepłe, turkusowe morze i malownicze krajobrazy. Fascynujący zakątek Cypru, gdzie nowoczesność przenika się z duchem starożytności to doskonałe miejsce na oderwanie się od rzeczywistości i spełnienie wakacyjnych marzeń.

Larnaka na wakacje

Położona na jednej z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego Larnaka kusi zachwycającą scenerią, łagodnym klimatem, ciekawymi zabytkami oraz wyśmienitą lokalną kuchnią. Matka Natura szczególnie zatroszczyła się o ten zakątek, w którym ulokowała doskonałe plaże nad brzegiem błękitnego morza, zielone wzgórza, podwodne groty i jaskinie oraz niesamowite słone jezioro. Kurort słynie ponadto z zachęcających do spacerów palmowych bulwarów oraz idealnej na wędrówki i rowerowe wycieczki okolicy.

Pełen kontrastów kurort Larnaka posiada dwa oblicza: nowoczesne miasto o bogatym zapleczu turystycznym z rozrywkowymi dzielnicami sąsiaduje tu z ruinami starożytnego miasta Kition. W pobliżu Larnaki ukryte są także urocze wioski, gdzie wciąż kultywuje się dawne tradycje, a czas zdaje się płynąć wolniej. Błogi spokój można zaś odnaleźć w znajdujących się niedaleko miasta kameralnych i równie pięknych plażach.

Larnaka - co warto zobaczyć?

Larnaka została wzniesiona w miejscu starożytnego królestwa Kition. Do dzisiaj jednak czuć w mieście ducha antycznych czasów, przejawiającego się w fascynujących zabytkach, które warto zwiedzić będąc na wczasach na wyspie. Pozostałości po antycznym mieście z XII w. p.n.e. oraz „mury cyklopów” stanowią nie lada atrakcję kurortu, podobnie jak bogato wyposażone muzeum archeologiczne.

Zgodnie z legendą Larnaka jest także związana z Łazarzem, który podobno przybył tu po wskrzeszeniu przez Chrystusa. Na cześć tego ważnego wydarzenia został wybudowany kościół Áyios Lázaros, który stanowi obecnie najważniejszy zabytek miasta. Wakacje w tym kurorcie nie mogą odbyć się także bez zwiedzania wspaniałego Akweduktu Kamares, majestatycznej twierdzy tureckiej, czy Meczetu Ali Kebira.

Larnaka pełna jest również naturalnych skarbów i przepięknych zakątków. Do jednego z takich miejsc zalicza się Słone Jezioro, nad brzegiem którego można podziwiać wiele gatunków ptaków. Miasto znane jest ponadto z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych takich jak: żeglarstwo, windsurfing, czy parasailing. Krystalicznie czysta woda sprzyja też nurkowaniu, podczas którego można podglądać życie jeżowców i barwnych ryb oraz zobaczyć słynny wrak promu Zenobia.

Jakie wycieczki fakultatywne organizowane są z Larnaki?

Larnaka jest miejscem, gdzie można spędzić całe wakacje, rozkoszując się przepięknymi widokami i znakomitą pogodą niemal o każdej porze roku, plażując i kąpiąc się w ciepłym morzu. Jednocześnie jednak można wybrać się na organizowane z Larnaki wycieczki fakultatywne, wśród których największą popularnością cieszą się:

 • Cypr Północny – z Larnaki można wybrać się do orientalnej części wyspy. Część ta ma charakter typowo turecki i jest diametralnie różna od południowej. Podczas wycieczki turyści mogą zobaczyć największe atrakcje turystyczne Cypru Północnego, na czele z Nikozją, która jest stolicą kraju. Przechodzą przez Zieloną Linię, czyli granicę pomiędzy Cyprem Północnym i Południowym. Jadą w malownicze góry w kierunku północnego wybrzeża. Składają wizytę w wiosce Belapais, słynącej z ruin gotyckiego klasztoru augustiańskiego. Na koniec w planie wycieczki jest wizyta w Kyreni, mieście, gdzie znajduje się majestatyczna twierdza.
 • Śladami Afrodyty – według mitologii greckiej bogini piękna i miłości Afrodyta narodziła się właśnie na Cyprze. Wycieczka jej śladami stanowi okazję, by móc cofnąć się w czasie do starożytności. W planie wycieczki jest romantyczna plaża Petra tou Romiou ze Skałą Afrodyty, na której bogini miała wyłonić się z morskiej piany. Turyści mają okazję zwiedzić ruiny starożytnego Kurionu, który był miejscem kultu religijnego w czasach antycznych. Jednym z punktów wycieczki jest Pafos – kurort nadmorski, który w starożytności był stolicą kraju. Znajduje się tu park archeologiczny wpisany na listę UNESCO czy zabytkowe wille i domy, jak Dionizosa, Ajona czy Tezeusza, w których można zobaczyć piękne mozaiki podłogowe.
 • Jeep safari do Famagusty i Błękitnej Laguny – ciekawą propozycją poznania z bliska atrakcji i prawdziwego krajobrazu Cypru jest wycieczka jeepami do Famagusty z Larnaki. To tajemnicze miejsce, gdzie znajduje się np. dzielnica „Miasta Widmo” – Varosha, dawna grecka dzielnica opuszczona od czasów, kiedy Cypr podzielił się na część grecką i turecką. Turyści biorący udział w takiej wycieczce mają okazję zobaczyć potężne weneckie mury obronne czy XII-wieczną Wieżę Otella. Jeepami jadą również na wschód Cypru i podziwiają najpiękniejsze plaże na wyspie. W planie wycieczki jest też rejs statkiem wzdłuż wybrzeża wraz z przystankiem na Błękitnej Lagunie.

To tylko jedne z wielu propozycji wycieczek fakultatywnych z Larnaki na Cyprze. Oczywiście można wybrać i inne z oferty lokalnych czy polskich biur podróży lub zaplanować je na własną rękę, w czym pomóc może nasz przewodnik po Larnace wskazujący między innymi, co można zobaczyć w okolicy.

Hotele w Larnace

Baza hoteli w Larnace jest na tyle rozbudowana, że wszyscy turyści, zarówno tacy, którzy oczekują spokoju i ciszy na wakacjach na Cyprze, jak i żądni wrażeń młodzi ludzie, znajdą dla siebie odpowiedni obiekt. Tuż przy plaży znajduje się czterogwiazdkowy hotel Lordos Beach, który zapewnia liczne udogodnienia dla rodzin i aktywnych. Luksusowy wypoczynek przynosi położony przy samym morzu hotel Golden Bay Beach. W spokojnej okolicy znajduje się trzygwiazdkowy obiekt Flamingo Beach.

Wakacje z dziećmi w Larnace

Piękne piaszczyste plaże stwarzają doskonałe warunki do urlopu w Larnace wraz z dziećmi. Warto wybrać taki hotel, który znajduje się nieopodal morza, co ułatwia plażowanie nawet rodzicom, którzy wakacje na Cyprze spędzają wraz z pociechami w wózkach. Przy rezerwacji ofert wcześniej taniej w Larnace można znaleźć jeszcze wiele obiektów oferujących udogodnienia dla rodzin, np. brodzik, animacje dla dzieci itp. Takie oferty rezerwowane są nawet na rok przed planowanym wyjazdem.

Wczasy w Larnace - oferta cenowa

Najtaniej do Larnaki na urlop można jechać w cenie od 1400 zł od osoby. Będzie to wyjazd planowany na koniec stycznia na 8 dni (7 nocy), który turysta spędzi w hotelu trzygwiazdkowym. W cenie nie ma wyżywienia. Wczasy w Larnace w obiekcie 2,5-gwiazdkowym zapewniającym śniadanie, planowany na październik, kosztuje od 1630 zł od osoby. W poszukiwaniu najlepszych ofert cenowych na urlop można zainteresować się wyjazdami na ostatnią chwilę. Last minute do Larnaki można wykupić w atrakcyjnej cenie.

Uwaga: podane stawki są orientacyjne.

Zobacz oferty

Larnaka - Najlepiej ocenione hotele

Livadhiotis

Livadhiotis

Ocena: 3/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 4,5 / 5

od 612 za osobę

Lordos Beach

Lordos Beach

Ocena: 4/5

Cypr, Larnaka, Oroklini

Ocena 4,6 / 5

od 1 239 za osobę

Golden Bay Beach

Cypr, Larnaka, Oroklini

Ocena 4,3 / 5

od 1 726 za osobę

San Remo

San Remo

Ocena: 2/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 3,0 / 5

od 418 za osobę

Flamingo Beach

Flamingo Beach

Ocena: 3/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 2,5 / 5

od 671 za osobę

Cactus

Cactus

Ocena: 2/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

od 393 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Lefkara

Lefkara

Lefkara znajduje się w Larnace, na wyspie Cypr.

Jest to wioska, która słynie z koronek, ale także z ręcznie robionych wyrobów ze srebra. Nazwa wioski pochodzi od wapiennego szkła Lefka Ori, co oznacza Białe Góry, które znajdują się tutaj. Na każdym rogu wioski siedzi kobieta haftująca ręcznie robione koronki, które nazywane są "Lefkaritika". Jest to technika pracy przekazywana z pokolenia na pokolenie.

W 2009 roku koronka Lefkara została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Miasta / Place / Ulice
Akwedukt Kamares

Akwedukt Kamares

Akwedukt Kamares, znany również jako Akwedukt Bekira Paszy, znajduje się w rejonie Larnaki, w pobliżu starej drogi do Limassol. Został zbudowany w 1747 roku i jest uważany za najważniejszy akwedukt zbudowany na Cyprze. Ma 75 łuków i jest częściowo oświetlony w nocy.

Pełnił swoją funkcję do 1939 roku.

Budynki historyczne
Promenada Finikoudes

Promenada Finikoudes

Promenada Finikoudes znajduje się w Larnace.

Jest to piękna promenada nad brzegiem morza, wyłożona ławkami i palmami. Znajduje się tu przystań dla jachtów, wiele sklepów, kawiarni i restauracji, które tętnią życiem nocnym, zwłaszcza w sezonie letnim.

Miasta / Place / Ulice
Klasztor Stavrovouni

Klasztor Stavrovouni

Klasztor Stavrovouni znajduje się 30 km na zachód od Larnaki, na górze Stavrovouni.

Jest to grecki klasztor prawosławny, który został założony przez św. Helenę około 327-329 roku. W klasztorze mieszkają mnisi, a kobiety nie mają wstępu do głównej części klasztoru, tylko do kaplicy na zewnątrz klasztoru.

Budowle sakralne

Larnaka - Najczęściej kupowane hotele

Livadhiotis

Livadhiotis

Ocena: 3/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 4,5 / 5

od 1 729 za osobę

Cactus

Cactus

Ocena: 2/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

od 1 079 za osobę

Lordos Beach

Lordos Beach

Ocena: 4/5

Cypr, Larnaka, Oroklini

Ocena 4,6 / 5

od 1 239 za osobę

Golden Bay Beach

Cypr, Larnaka, Oroklini

Ocena 4,3 / 5

od 2 219 za osobę

San Remo

San Remo

Ocena: 2/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 3,0 / 5

od 769 za osobę

Flamingo Beach

Flamingo Beach

Ocena: 3/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 2,5 / 5

od 1 657 za osobę

Larnaka – hotele z najlepszymi opiniami

Jiří

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 2.9. - 6.9.2023 Oceniono: Wrzesień 2023

San Remo Ocena: 2/5 Cypr, Larnaka

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Adriana M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 28.6. - 5.7.2023 Oceniono: Lipiec 2023

SENTIDO Sandy Beach Ocena: 4/5 Cypr, Larnaka

Rewelacyjne wakacje, plaża blisko hotelu, dużo leżaków przez cały dzień, miła obsługa, wyśmienite jedzenie. Z pewnością nie mamy na co narzekać!!

Rewelacyjne wakacje, plaża blisko hotelu, dużo leżaków przez cały dzień, miła obsługa, wyśmienite jedzenie. Z pewnością nie mamy na co narzekać!!

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Larnaka – Hotele z opiniami

Larnaka - Ostatnio kupione hotele

Livadhiotis

Livadhiotis

Ocena: 3/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 4,5 / 5

od 612 za osobę

Cactus

Cactus

Ocena: 2/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

od 393 za osobę

San Remo

San Remo

Ocena: 2/5

Cypr, Larnaka, Larnaka

Ocena 3,0 / 5

od 418 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Poradnik turystyczny - Larnaka

Larnaka jest jednym z najbardziej znanych kurortów turystycznych na Cyprze. Znajduje się w południowej jego części. Rozbudowana baza turystyczna oraz spokojna okolica sprawiają, że tanie wczasy w Larnace polecane są rodzinom z dziećmi. Kierunek jest także doskonałym wyborem dla par, które szukają romantycznego zakątka. Imprezowicze będą mogli zaszaleć w rozrywkowych dzielnicach miasta, pełnych barów i dyskotek, a ciekawe zabytki zadowolą odkrywców. Powody do radości znajdą tu także zwolennicy aktywnego spędzania czasu. Krystalicznie czyste wody zapewniają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a malownicza okolica sprzyja pieszym i rowerowym wędrówkom.

Ile trwa lot do Larnaki?

Lot z Polski do Larnaki na tutejsze lotnisko LCA trwa około 3 godziny i 40 minut.

Jaka waluta obowiązuje w Larnace?

W Larnace obowiązującą walutą jest euro.

Jakich cen można się spodziewać w Larnace?

O ile turysta nie wybiera się na wakacje all inclusive w Larnace, zainteresuje się orientacyjnymi cenami w sklepach i punktach usługowych znajdujących się w tym kurorcie:

 • makaron 500 g – 0,99 euro,
 • margaryna Flora 450 g – 2,19 euro,
 • woda mineralna 6 x 1,5 l – 2,29 euro,
 • Coca-Cola 8 x 330 ml – 4,45 euro,
 • piwo Heineken 6 x 330 ml – 5,45 euro,
 • lody w pudełku 3 l – 6,49 euro,
 • wypożyczenie samochodu osobowego (Suzuki Alto) – 79 euro za 1 dzień.

Jaki transport wybrać w Larnace?

Larnaka jest dobrze skomunikowana z innymi miastami na Cyprze dzięki sieci publicznych autobusów. Warto skorzystać z takiego transportu, bo jest on najtańszy. Można wezwać także taksówkę albo skorzystać z możliwości wynajmu auta, ale trzeba pamiętać, że na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny.

Co oferuje lokalna kuchnia w Larnace?

W hotelach oferujących wyżywienie all inclusive w Larnace, podobnie jak w lokalnych restauracjach, można spróbować przysmaków kuchni cypryjskiej. Zalicza się do nich m.in. grillowany ser halloumi, sałatkę horiatiki, czyli grecką sałatkę z pomidorów, świeżego ogórka, cebuli, oliwek i sera feta, jak również danie koupepia, czyli cypryjskie gołąbki. Larnaka to ponadto raj dla smakoszy, którzy mogą skosztować tutaj wyśmienitych lokalnych serów oraz kapitalnych win.

Pogoda, informacje dla turystów

Wakacje na Cyprze są możliwe przez cały rok, zatem o każdej porze można upolować atrakcyjną ofertę hotelu na last minute. Larnaka położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, cechującego się upalnymi i suchymi latami oraz łagodną i wilgotną zimą. Zdecydowanie najcieplej jest od czerwca do września, gdy temperatury powietrza przekraczają 30°C, a woda nagrzewa się do 25°C.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 29 °C w nocy 23 °C

 • Temperatura wody 21 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Środa 30 °C w nocy 22 °C

 • Czwartek 31 °C w nocy 21 °C

 • Piątek 28 °C w nocy 20 °C

 • Sobota 27 °C w nocy 21 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 16 °C woda 18 °C

 • Luty Lut 17 °C woda 17 °C

 • Marzec Mar 19 °C woda 17 °C

 • Kwiecień Kwi 23 °C woda 18 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 21 °C

 • Czerwiec Cze 30 °C woda 24 °C

 • Lipiec Lip 32 °C woda 27 °C

 • Sierpień Sie 32 °C woda 28 °C

 • Wrzesień Wrz 30 °C woda 27 °C

 • Październik Paź 27 °C woda 25 °C

 • Listopad Lis 22 °C woda 23 °C

 • Grudzień Gru 18 °C woda 20 °C

Przydatne informacje