Wakacje autokarem

1 - 15 z 380 znalezionych ofert na wakacje

Letnie wakacje to idealna okazja na zwiedzenie Europy, w której nie brak interesujących miejsc, które można zobaczyć podróżując autokarem. Francja, Austria, Włochy, Czechy czy Hiszpania to tylko niektóre z ciekawych propozycji na najbliższy sezon.

Wycieczki autokarem - Austria, Czechy

Dużą popularnością cieszą się wycieczki autokarowe do Wiednia, stolicy Austrii. Ta piękna metropolia zachwyca wspaniałą architekturą, będącą świadectwem prosperity kraju na przestrzeni minionych wieków. Jednak Austria to nie tylko Wiedeń, również niewielkie, alpejskie miejscowości pełne są ciekawych atrakcji. Oprócz wspaniałych, malowniczych zamków mieszczących się na górskich szczytach, zachwycają tam też piękne krajobrazy.

Również nasi południowi sąsiedzi, Czesi, mogą się pochwalić ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić w czasie wakacji w Czechach. W historycznej Pradze będziemy podziwiać piękne budowle królujące na starówce, m.in. Stary Ratusz czy katedrę Najświętszej Marii Panny. Warto wybrać się też na zwiedzanie południowych Moraw, które zachwycają zapierającym dech w piersiach krajobrazem. Rejon znany jest z pięknych zamków, dawniej należących do lokalnych włodarzy.

Włochy i Niemcy na wycieczkę objazdową

Turyści pragnący zobaczyć Włochy w ramach wycieczki objazdowej, mają ogromny wybór ciekawych miejsc do odwiedzenia. Popularne są oferty w ramach których zwiedzimy największe skarby Italii - renesansową Florencję, Pizę z legendarną, Krzywą Wieżą, starożytny Rzym czy Romantyczną Wenecję. Miłośników pięknej architektury i malowniczych krajobrazów powinny zainteresować wczasy w Toskanii, jednym z ciekawszych regionów Włoch. Oprócz pięknej Florencji w ramach wycieczki można też odwiedzić mniejsze miejscowości, słynące z licznych winnic i smakowitej, lokalnej kuchni. Również północna część kraju cieszy się uznaniem wielu turystów. Popularne są wczasy autokarem, w czasie których zobaczymy takie miasta, jak nizinna Padwa, szekspirowska Werona, olśniewający piękną architekturą Mediolan, oraz pełna malowniczych kanałów Wenecja.

Nie można zapomnieć też o naszych zachodnich sąsiadach, na terenie Niemiec czeka wiele pięknych miejsc i ciekawych atrakcji. W ramach wycieczki objazdowej można zwiedzić stolicę kraju, Berlin, będący miastem pełnym kontrastów. Rodziny podróżujące z dziećmi mogą z kolei zawitać do Parku Serengeti w dolnej Saksonii, lub do miasta rozrywki, Tropical Islands, usytuowanego niedaleko miejscowości Krausnick.

Autokarem do Hiszpanii i Francji

Słoneczna Hiszpania to także idealne miejsce na wakacje autokarem, w trakcie wycieczki objazdowej podróżni mają okazje zobaczyć wiele pięknych miejsc, będących wizytówką Półwyspu Iberyjskiego. Na szczególną uwagę zasługuje Katalonia, region posiadający własną architekturę, kuchnię a nawet język. W tamtejszej stolicy, Barcelonie, można podziwiać wspaniałe budowle secesyjne, zaprojektowane przez niezrównanego Antonio Gaudi. W niewielkim Figures znajdziemy jedną z większych galerii poświęconych twórczości Salvadora Dali, który urodził sie w tym mieście. Także seniorzy chcący odwiedzić Hiszpanię mogą liczyć na ciekawą opcję wakacyjną dla siebie. W ramach taniej oferty można zwiedzić Barcelonę, pobliski klasztor w Montsserat, odpocząć na plażach Costa Brava oraz podziwiać turniej rycerski w Castillo Medieval.

Z kolei we Francji ciekawą opcją na wczasy autokarem jest zwiedzanie zamków nad Loarą, połączone z krótkim pobytem w romantycznym Paryżu. Francja słynie z pięknych, doskonale odrestaurowanych budowli z różnych epok, które wznoszono w malowniczej Dolinie Loary. Do najpopularniejszych obiektów należą tam renesansowy zamek w Chambord, monumentalny Zamek Chenonceau, czy wysunięty najdalej na południe Zamek Ainay-le-Vieil.

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Gwarancja najniższej ceny

Zwrot różnicy i 300 zł jeśli znajdziesz taniej. Porównaj i oszczędź!

szczegóły >>