Świeradów-Zdrój - Przewodnik

<p><strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/polska/sudety/swieradow-zdroj/" target="_blank">Swieradów-Zdrój</a></strong> to takze miasto uzdrowisko w pelni tego slowa znaczeniu. Miejsce cechuja wyjatkowy mikroklimat, bogate zasoby borowiny oraz wód radonowo zelazistych. Co roku leczy sie tu tysiace osób z dolegliwosciami narzadów ruchu, chorobami reumatycznymi czy problemami ukladu krazenia. 

Swieradów-Zdrój to takze miasto uzdrowisko w pelni tego slowa znaczeniu. Miejsce cechuja wyjatkowy mikroklimat, bogate zasoby borowiny oraz wód radonowo zelazistych. Co roku leczy sie tu tysiace osób z dolegliwosciami narzadów ruchu, chorobami reumatycznymi czy problemami ukladu krazenia. 

Wczasy w Swieradowie-Zdroju
Swieradów-Zdrój to miejscowosc wypoczynkowa polozona na poludniowo-zachodnim krancu Polski, w sercu Gór Izerskich, nieopodal granicy z Czechami i Niemcami.  

Dla tych którzy przybywaja do Swieradowa w celach rekreacyjnych, miejscowosc zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku i turystyki, niezaleznie od pory roku. Zima dostepnych jest tu kilka wyciagów narciarskich zarówno dla poczatkujacych jak i zaawansowanych fanów zimowego szalenstwa. Jeszcze wiecej propozycji niesie ze soba pora letnia. Swieradów Zdrój na wakacje to znakomity pomysl, jesli chce sie czas spedzic aktywnie, zwiedzajac i spacerujac.

Dom Zdrojowy 
Budowla, powstala w 1899 r., znajduje sie w centrum miejscowosci, w otoczeniu zieleni parku. Dom Zdrojowy wyróznia wysoka na 46 m wieza zegarowa, zas wyjatkowa atrakcja jest jedyna taka na Dolnym Slasku, dluga na 80 m, Hala Spacerowa. 

Kolej Gondolowa i Schronisko na Stogu Izerskim
To popularne atrakcje Swieradowa-Zdroju. Stacja górna kolejki znajduje sie na Stogu Izerskim, na wysokosci 1060 m n.p.m., zapewniajac malownicze widoki. Przez caly rok wwozi turystów – zima narciarzy i snowboardzistów, zas latem fanów kolarstwa górskiego.

Izerski punkt antygrawitacyjny 
To jedno z najciekawszych miejsc Swieradowa-Zdroju. Intryguje turystów, gdy zauwaza, ze zatrzymany na jezdni samochód, samoczynnie zaczyna podjezdzac pod góre. Zludzenie optycznie czy anomalia grawitacyjna, z pewnoscia doswiadczyc mozna tu zabawy.

Inne atrakcje na mapie Swieradowa-Zdroju i okolic
Jesli czasu jest wiecej, warto odwiedzic kolejne interesujace miejsca, które oferuje uzdrowisko. Wsród nich godne polecenia:
- Czarci Mlyn
- Wodospad Kwisy
- Chaty Sudeckie
- Wieza widokowa na Czerniawskiej Kopie
- Szlaki turystyczne: Bobrowe Skaly, Sepia Góra, Zajecznik.

Niewielkie miasteczko, leczy kryje wiele atrakcji. Dobre miejsce na krótki wyjazd czy dluzsze wakacje w górach.


Polska na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY