Jelenia Góra - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/polska/sudety/jelenia-gora/" target="_blank">Jelenia Góra</a> bedzie doskonala baza do wyjazdów na górskie wedrówki <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/polska/" target="_blank">w Polsce</a>. Miasto równiez oferuje liczne atrakcje warte zobaczenia, jak np. Rynek z XVIII wiecznym ratuszem czy czesc uzdrowiskowa Cieplice z cudownym parkiem i deptakiem oraz termami.

Jelenia Góra bedzie doskonala baza do wyjazdów na górskie wedrówki w Polsce. Miasto równiez oferuje liczne atrakcje warte zobaczenia, jak np. Rynek z XVIII wiecznym ratuszem czy czesc uzdrowiskowa Cieplice z cudownym parkiem i deptakiem oraz termami.

Polozenie Jeleniej Góry
Jelenia Góra polozona jest w województwie dolnoslaskim w Kotlinie Jeleniogórskiej. Przez miasto przeplywa rzeka Bóbr. W niedalekiej odleglosci od miasta znajduje sie Karkonoski Park Narodowy z jedna z najpopularniejszych polskich gór - Sniezka. Nie sa to jednak jedyne góry jakie znajduja sie w poblizu miasta. W poblizu znajduja sie równiez Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie oraz Góry Izerskie. Sprawia to, ze wczasy w Jeleniej Górze, beda doskonalym pomyslem dla osób lubiacych aktywnie spedzac czas.

Jelenia Góra - atrakcje
Centralnym punktem Jeleniej Góry jest Rynek z XVIII ratuszem. Przed glównym budynkiem znajduje sie fontanna Neptuna. W poblizu centrum znalezc mozna równiez Baszte Zamkowa i pozostalosci dawnych murów miejskich. Ciekawym obiektem jest równiez Kaplica sw. Anny. Zostala ona dobudowana do wiezy obronnej i przez lata wspierala ja w pelnieniu funkcji obronnej.

Jelenia Góra posiada w swoim obrebie równiez uzdrowisko w Cieplicach. Znalezc tam mozna wyjatkowy deptak. Znajduja sie przy nim liczne kawiarnie i restauracje, w których mozna odpoczac po dlugim spacerze. W poblizu deptaka znajduje sie równiez Park Zdrojowy, z charakterystycznym Pawilonem Edward. Na terenie uzdrowiska sa równiez Termy Cieplickie, nowoczesny kompleks basenów ze strefa fitness i SPA.

Rowerowa Jelenia Góra
W okolicy miasta znajduje sie równiez Pasmo Rowerowe Olbrzymy. Jest to siec specjalnie przygotowanych tras MTB, do jazdy na rowerach górskich. W pasmie mozna znalezc kilka petli. Laczna dlugosc tras wynosi ponad 70 km. Znalezc tutaj mozna zarówno odcinki dla poczatkujacych rowerzystów, jak i dla zaawansowanych osób. Ogromnym plusem jest oznaczenie skali trudnosci, dzieki czemu rowerzysci wiedza czy dana trasa jest dla nich przeznaczona.


Polska na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY