Anglia na wakacje

Podróżni pragnący aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu ciekawych zabytków i atrakcji powinni wybrać wakacje w Anglii. Ten niewielki kraj skrywa wiele interesujących miejscowości zachwycających pięknymi krajobrazami, z których słynie ten popularny kraj.

Wakacje w Anglii

Malownicza Anglia w całości usytuowana jest na wyspach, czemu zawdzięcza swój wilgotny klimat. Wakacje w tym kraju oferują wszystkie atrakcje, których podróżni chcą zaznać w trakcie urlopu. Południowa część Anglii latem odwiedzana jest przez tłumy turystów, którzy odpoczywają w tamtejszych kurortach, oferujących wygodne plaże i doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy je przede wszystkim w Kornwalii, która została rozsławiona przez Agatę Christie często opisującą tę krainę na kartach powieści.

Największą popularnością cieszy się Dolina Tamiza, to właśnie tam zlokalizowany jest Londyn, stolica Wielkiej Brytanii. Z kolei północna część kraju zachwyca wspaniałymi krajobrazami, z których słynie cała Anglia. Na uwagę zasługuje przede wszystkim region Yorkshire, gdzie spotkamy wrzosowiska często opisywane przez brytyjskich pisarzy.

Zwiedzanie Anglii - co warto zobaczyć na wczasach?

Wakacje w Anglii warto rozpocząć od zwiedzania Londynu, stolicy Wielkiej Brytanii, która każdego roku bije rekordy popularności wśród podróżnych z całego świata. Najbardziej znanym zabytkiem Londynu jest Big Ben, charakterystyczna wieża, mieszcząca się przy Parlamencie Brytyjskim. W pobliżu ulokowany jest London Eye, diabelski młyn, z którego szczytu będziemy podziwiać widok na całą stolicę. W czasie zwiedzania Londynu warto odwiedzić tutejsze muzea, które w większości dostępne są za darmo. Dotyczy to przede wszystkim Muzeum Historii Naturalnej, Tate London oraz Tate Modern.

Podróżni odpoczywający w Dolinie Tamizy mogą zawitać również do Brighton, malowniczego kurortu, który jest najpopularniejszym ośrodkiem letniskowym kraju. Północna Anglia to prawdziwa gratka dla amatorów średniowiecznych zamków dotyczy to przede wszystkim regionu Newcastle, w którym spotkamy monumentalne budowle, położone wśród sennych wrzosowisk i wzgórz.

Niedaleko granicy szkockiej, w hrabstwie Kumbria, mieści się natomiast Kraina Jezior, której cały obszar został wpisany na listę UNESCO. Tamtejsze krajobrazy na długo pozostaną w pamięci podróżnych, dostępne są tam liczne szlaki turystyczne, które spodobają się osobom aktywnym.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Mapa Wielkiej Brytanii

Kiedy pojechać do Anglii? Pogoda, ciekawe wydarzenia

Cała Wielka Brytania słynie z obfitych opadów deszczu, jednak dzięki dużej wilgotności powietrza zimy są tu łagodne, przez co wakacje w Anglii można planować właściwie przez cały rok. Najwięcej słońca zaznamy tam w okresie od maja do lipca, występują wówczas tylko sporadyczne opady. Osoby planujące odpoczynek na plaży powinny wybrać wczasy w czerwcu lub lipcu, kiedy to na wybrzeżu jest słonecznie i bardzo ciepło. Na zwiedzanie Północnej Anglii można wybrać się w okresie od czerwca do września, kiedy to deszcz nie będzie zbytnio zakłócać pieszych wycieczek.

Na terenie całego kraju odbywają się liczne festiwale i wydarzenia kulturalne, które mogą skutecznie umilić pobyt. W Londynie wraz z końcem sierpnia rozpoczyna się The Nothing Hill Carnival, który organizowany jest przez lokalnych emigrantów karaibskich. Z kolei w hrabstwie Somerset warto wybrać się na Glastonbury Festival, który organizowany jest w drugiej połowie września. Jest to ciekawe wydarzenie, w którego trakcie można posłuchać koncertów gwiazd światowej muzyki.

Osoby nastawione na tanie wakacje w Wielkiej Brytanii, mogą rezerwować wycieczki jesienią oraz zimą. W tym okresie hotele oferują bardzo atrakcyjne ceny, dostępne są też okazyjne oferty last minute.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje