Anglia na wakacje

Podróżni pragnący aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu ciekawych zabytków i atrakcji powinni wybrać wakacje w Anglii. Ten niewielki kraj skrywa wiele interesujących miejscowości zachwycających pięknymi krajobrazami, z których słynie ten popularny kraj.

Najlepsze kierunki w Wielkiej Brytanii

Najlepiej ocenione hotele w Wielkiej Brytanii

Wakacje w Anglii

Malownicza Anglia w całości usytuowana jest na wyspach, czemu zawdzięcza swój wilgotny klimat. Wakacje w tym kraju oferują wszystkie atrakcje, których podróżni chcą zaznać w trakcie urlopu. Południowa część Anglii latem odwiedzana jest przez tłumy turystów, którzy odpoczywają w tamtejszych kurortach, oferujących wygodne plaże i doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy je przede wszystkim w Kornwalii, która została rozsławiona przez Agatę Christie często opisującą tę krainę na kartach powieści.

Największą popularnością cieszy się Dolina Tamiza, to właśnie tam zlokalizowany jest Londyn, stolica Wielkiej Brytanii. Z kolei północna część kraju zachwyca wspaniałymi krajobrazami, z których słynie cała Anglia. Na uwagę zasługuje przede wszystkim region Yorkshire, gdzie spotkamy wrzosowiska często opisywane przez brytyjskich pisarzy.

Zwiedzanie Anglii - co warto zobaczyć na wczasach?

Wakacje w Anglii warto rozpocząć od zwiedzania Londynu, stolicy Wielkiej Brytanii, która każdego roku bije rekordy popularności wśród podróżnych z całego świata. Najbardziej znanym zabytkiem Londynu jest Big Ben, charakterystyczna wieża, mieszcząca się przy Parlamencie Brytyjskim. W pobliżu ulokowany jest London Eye, diabelski młyn, z którego szczytu będziemy podziwiać widok na całą stolicę. W czasie zwiedzania Londynu warto odwiedzić tutejsze muzea, które w większości dostępne są za darmo. Dotyczy to przede wszystkim Muzeum Historii Naturalnej, Tate London oraz Tate Modern.

Podróżni odpoczywający w Dolinie Tamizy mogą zawitać również do Brighton, malowniczego kurortu, który jest najpopularniejszym ośrodkiem letniskowym kraju. Północna Anglia to prawdziwa gratka dla amatorów średniowiecznych zamków dotyczy to przede wszystkim regionu Newcastle, w którym spotkamy monumentalne budowle, położone wśród sennych wrzosowisk i wzgórz.

Niedaleko granicy szkockiej, w hrabstwie Kumbria, mieści się natomiast Kraina Jezior, której cały obszar został wpisany na listę UNESCO. Tamtejsze krajobrazy na długo pozostaną w pamięci podróżnych, dostępne są tam liczne szlaki turystyczne, które spodobają się osobom aktywnym.

Opinie o hotelach

Jindřich N.

Ocena 5,0 / 5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Jindřich N.

Ocena 5,0 / 5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Mapa Wielkiej Brytanii

Kiedy pojechać do Anglii? Pogoda, ciekawe wydarzenia

Cała Wielka Brytania słynie z obfitych opadów deszczu, jednak dzięki dużej wilgotności powietrza zimy są tu łagodne, przez co wakacje w Anglii można planować właściwie przez cały rok. Najwięcej słońca zaznamy tam w okresie od maja do lipca, występują wówczas tylko sporadyczne opady. Osoby planujące odpoczynek na plaży powinny wybrać wczasy w czerwcu lub lipcu, kiedy to na wybrzeżu jest słonecznie i bardzo ciepło. Na zwiedzanie Północnej Anglii można wybrać się w okresie od czerwca do września, kiedy to deszcz nie będzie zbytnio zakłócać pieszych wycieczek.

Na terenie całego kraju odbywają się liczne festiwale i wydarzenia kulturalne, które mogą skutecznie umilić pobyt. W Londynie wraz z końcem sierpnia rozpoczyna się The Nothing Hill Carnival, który organizowany jest przez lokalnych emigrantów karaibskich. Z kolei w hrabstwie Somerset warto wybrać się na Glastonbury Festival, który organizowany jest w drugiej połowie września. Jest to ciekawe wydarzenie, w którego trakcie można posłuchać koncertów gwiazd światowej muzyki.

Osoby nastawione na tanie wakacje w Wielkiej Brytanii, mogą rezerwować wycieczki jesienią oraz zimą. W tym okresie hotele oferują bardzo atrakcyjne ceny, dostępne są też okazyjne oferty last minute.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Londyn

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 9 °C woda 9 °C

 • Luty Lut 9 °C woda 8 °C

 • Marzec Mar 12 °C woda 8 °C

 • Kwiecień Kwi 15 °C woda 9 °C

 • Maj Maj 18 °C woda 11 °C

 • Czerwiec Cze 21 °C woda 14 °C

 • Lipiec Lip 23 °C woda 16 °C

 • Sierpień Sie 23 °C woda 17 °C

 • Wrzesień Wrz 20 °C woda 17 °C

 • Październik Paź 16 °C woda 16 °C

 • Listopad Lis 12 °C woda 14 °C

 • Grudzień Gru 9 °C woda 11 °C

Przydatne informacje