Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najlepsze europejskie letnie festiwale

Lato to nie tylko czas wakacji, pięknej pogody, kąpieli czy grillowania. To także czas szalonej zabawy, beztroskiego nastroju i magicznej atmosfery, której doświadczyć tylko na jednym z najlepszych europejskich festiwali. Sprawdź przygotowaną przez nas listę i wybierz coś dla siebie!

Shutterstock

Den Nesebaru

Shutterstock

Jeśli znajdziesz się w Bułgarii 15 sierpnia, koniecznie udaj się do Nesebyru. To właśnie tego dnia odbywa się tam coroczne święto poświęcone patronce miasta, Matce Bożej. Udekorowane ulice, muzyka, przejażdżki na wesołym miasteczku, stragany z jedzeniem i wszechobecna radość to powody, dla których tłumnie przybywają tam ludzie z całej okolicy. Punktem kulminacyjnym dnia jest wieczorny pokaz dronów ze spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Co więcej, w każdej chwili możesz odwiedzić kultowy kurort Nessebar, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby podziwiać lokalne kościoły i cerkwie. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Historyczne regaty w Wenecji

Shutterstock

Pierwsza niedziela września poświęcona jest festiwalowi Regata Storica w Wenecji. Historia głosi, że wydarzenie to zostało stworzone, by uhonorować dzielnych, wykwalifikowanych wioślarzy. Według legendy udało im się bowiem dogonić piratów, którzy porwali kilka weneckich kobiet. Właśnie dlatego odbywają się tu wyścigi wioślarskie i imponujące pokazy historycznych łodzi. Całe miasto przebiera się w odświętne stroje, a ludzie cieszą się wyjątkową atmosferą na tle jednego z najpiękniejszych miast na świecie.

Notting Hill Carnival

Shutterstock

Dla niektórych może być zaskoczeniem, że jeden z największych karaibskich karnawałów na świecie odbywa się właśnie w Londynie. Piękne tancerki i wszechobecne rytmy samby zamieniają ulice europejskiej stolicy w jeden wielki parkiet taneczny. Każdego roku w wydarzeniu bierze udział około dwóch milionów ludzi, którzy celebrują kulturę, różnorodność i integrację. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 27 i 28 sierpnia. Poznaj wszystkie odcienie Londynu i naucz się kroków samby!

Dax Feria

Shutterstock

Wyobraź sobie senne miasteczko uzdrowiskowe w południowo-zachodniej Francji, które na pięć dni zamienia się jednocześnie w arenę walk byków i festiwal muzyczny. Tysiące ludzi ubranych na biało-czerwono gromadzi się na ulicach, śpiewając, tańcząc i radując się przy muzyce zespołów ludowych. Odwiedzający mogą cieszyć się pokazem koni, wizytą w corridzie, gdzie odbywają się bezkrwawe walki byków, fajerwerkami i mnóstwem autentycznej gastronomii. Założymy się, że nie będziesz mógł wyjść z dobrego nastroju, który tu złapiesz. Jeśli chcesz odwiedzić Dax Festival w tym roku, zarezerwuj w kalendarzu daty od 11 do 15 sierpnia.

Ferrara Buskers Festival

Shutterstock

Ferrara to starożytne włoskie miasto, w którym dosłownie na każdym kroku można natknąć się na architektoniczny klejnot. Jego katedry i centrum są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a centrum co roku staje domem dla największego festiwalu artystów ulicznych na świecie. Pięciodniowe wydarzenie, które w tym roku rozpocznie się 24 sierpnia, zanurzy Cię w niekonwencjonalnej sztuce, muzyce, rozrywce i szansie na poznanie ludzi z całego świata. Festiwal koncentruje się również na ekologii, więc możesz wziąć tam udział w ciekawych warsztatach tematycznych, a także spróbować pysznych potraw kuchni wegetariańskiej lub bezglutenowej.

I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów)

Shutterstock

Kochasz górskie szczyty, przyrodę i muzykę? W takim razie nie wahaj się i weź udział w wydarzeniu, które łączy w sobie letni nastrój, lekkość, bajeczną naturalną scenerię i odważną mieszankę gatunków muzycznych. Muzyka na festiwalu rezonuje z krajobrazem, bawi się echem i wywołuje poczucie euforycznego szczęścia. Jeśli masz wolne pod koniec sierpnia lub września, ucieknij od codzienności i doświadcz czegoś nowego we włoskich Dolomitach.

Major de Gracia

Shutterstock

Barcelona, największe i najpiękniejsze miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego, co roku przyciąga miliony turystów spragnionych poznania jej uroków. I to właśnie w centrum tej metropolii odbywa się festiwal, który wielu mieszkańców uważa za najważniejsze wydarzenie roku. Każdego roku stowarzyszenia sąsiedzkie w dzielnicy Gracia rywalizują o udekorowanie najbardziej stylowych zakątków, ulic i placów. Jest to nie tylko uczta dla oczu, ale także niekończący się wachlarz zespołów grających na żywo hiszpańskiego rocka, muzykę klasyczną i DJ-ów grających nowoczesną muzykę taneczną. Wydarzenie to uwielbiają wszystkie pokolenia, więc zobaczysz tańczących nastolatków, dyrektorów w garniturach, małe dzieci i babcie machające biodrami w rytm muzyki. Jeśli znajdziesz się w stolicy Katalonii w tygodniu 15 sierpnia, nie przegap Major de Gracja!

Festiwal balonów w Kapadocji

Shutterstock

Być może zauważyliście, że na różnych broszurach lub stronach internetowych reklamujących wakacje w Turcji znajdują się zdjęcia balonów unoszących się nad oszałamiającymi skalistymi krajobrazami. Zapewniamy, że nie jest to dzieło sprytnego grafika. Lokalny coroczny festiwal w Kapadocji oferuje właśnie takie widowisko dla każdego odwiedzającego. W tym samym czasie w niebo wzbija się 160 balonów, a wysoko nad ziemią odbywają się imprezy, degustacje potraw, konkursy i koncerty. Jeśli chcesz doświadczyć tej podniebnej podróży na własnej skórze, znajdź czas od 25 do 27 sierpnia.

Podsumowanie

  • Den Nesebaru: Coroczne święto poświęcone patronce miasta, Matce Bożej, odbywa się 15 sierpnia w Nesebyru, Bułgaria. Uroczystości obejmują udekorowane ulice, muzykę, przejażdżki w wesołym miasteczku, stragany z jedzeniem, a punktem kulminacyjnym jest wieczorny pokaz dronów ze spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

  • Historyczne regaty w Wenecji: W pierwszą niedzielę września w Wenecji odbywa się Regata Storica - festiwal uhonorowujący wykwalifikowanych wioślarzy. Główne atrakcje to wyścigi wioślarskie i pokazy historycznych łodzi.

  • Notting Hill Carnival: Jeden z największych karaibskich karnawałów odbywający się w Londynie. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 27 i 28 sierpnia, celebrując kulturę, różnorodność i integrację.

  • Dax Feria: Senne miasteczko uzdrowiskowe w południowo-zachodniej Francji zamienia się w arenę walk byków i festiwal muzyczny. W tym roku festiwal odbędzie się od 11 do 15 sierpnia.

  • Ferrara Buskers Festival: Starożytne włoskie miasto Ferrara jest domem dla największego festiwalu artystów ulicznych na świecie, który w tym roku rozpocznie się 24 sierpnia.

  • I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów): Wydarzenie łączące muzykę z naturą i górskim krajobrazem Dolomitów. Idealne dla miłośników gór, przyrody i muzyki.

  • Major de Gracia: Festiwal w Barcelonie, uważany przez wielu mieszkańców za najważniejsze wydarzenie roku. Odbywa się w tygodniu 15 sierpnia, a punktem kulminacyjnym jest rywalizacja sąsiedzkich stowarzyszeń o najpiękniejszą dekorację ulic i placów.

  • Festiwal balonów w Kapadocji: Coroczny festiwal w Turcji, oferujący spektakularne widowisko z balonami na tle oszałamiających krajobrazów Kapadocji. Festiwal odbędzie się od 25 do 27 sierpnia.

31.07.2023 Invia

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.