• Od dnia 19 kwietnia 2022 r. wjazd bez wizy dla pobytów turystycznych i tranzytowych do 90 dni w ciągu 180 dni.
 • Możliwość przekroczenia granicy na podstawie ważnego dowodu osobistego​​​​ lub paszportu.
 • Udając się w podróż z dzieckiem, zalecane jest, by zabrać ze sobą wielojęzyczny odpis aktu urodzenia dziecka.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/turcja/informacje-dla-podrozujacych

Gumbet - wczasy

Gumbet to wspaniałe miejsce dla nocnych marków i wszystkich tych, którzy do życia potrzebują tańca. Pięknie położone miasteczko w Turcji Egejskiej kusi również rozległą plażą i wspaniałym, turkusowym morzem. Czas na wakacje na tureckim wybrzeżu!

Bodrum - Wybrzeże Egejska w Turcji

Gaje oliwne, górskie wioski, wzniosłe meczety i wspaniałe plaże – Turcja Egejska to jeden z najpopularniejszych i najbardziej luksusowych regionów tego kraju. Dzięki bliskości Grecji (z pobliskiego Bodrum codziennie odpływają promy na greckie Rodos i Kos) i niecodziennego dla innych miejsc w Turcji krajobrazowi, czujemy się tutaj bardziej jak w Grecji, niż w Turcji. Gumbet i okoliczne turystyczne kurorty słyną z bogatego życia nocnego. Ponadto w Bodrum mieści się jedna z największych przystani jachtowych na Wybrzeżu Egejskim.

Bodrum to cudowne miejsce na wczasy dla każdego – szmaragdowe, ciepłe morze, piaszczyste plaże i moc atrakcji to jego największe zalety. Ponadto Turcja uważana jest powszechnie za jedną z najbardziej europejskich krajów muzułmańskich. Dzięki temu turyści czują się tutaj naprawdę wspaniale. Również ze względu na częste oferty last minute warto wybrać wakacje w Turcji.


Co warto zobaczyć?

Okolice Gumbet i cała Turcja Egejska to region, w którym podczas wczasów do zobaczenia jest naprawdę dużo. Jeśli udało się złapać wakacje last minute zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na atrakcje na miejscu dzięki którym wczasy w Turcji długo zapadną w pamięci.

Do zobaczenia jest Efez, świetnie zachowane ruiny starożytnego miasta, w którym wciąż można podziwiać piękne budowle, takie jak świątynia Hadriana, Biblioteka Celsusa, świątynia Domicjana, a także łaźnię i teatr. W 2015 roku stanowisko w tym miejscu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jednak nie koniec starożytnych miast wartych do obejrzenia w Turcji: następne na liście są słynne ruiny antycznego Priene, Milet czy Didymy.

Wielbicieli natury i krajobrazów z pewnością skusi Pamukkale, nazywane bawełnianą twierdzą – piękne wapienne misy naturalnie wyżłobione na zboczach to okazja do jedynej w swoim rodzaju kąpieli.

Wakacyjna wyprawa do Gumbet to również okazja do zobaczenia Grecji – odpływają stąd rejsy na wyspy Rodos i Kos. To sposobność do porównania obu krajów i spróbowania pysznej greckiej kuchni. Wartymi uwagi atrakcjami są również rejsy po wybrzeżu, nurkowanie, rafting czy szaleństwo na czterech kołkach czyli Jeep Safari.

Gümbet - Najlepiej ocenione hotele

Samara

Samara

Ocena: 5/5

Turcja, Bodrum, Torba

Ocena 4,5 / 5

od 1 530 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Mauzoleum w Halikarnasie

Mauzoleum w Halikarnasie

Mauzoleum znajduje się w mieście Halikarnas. Jest to miejsce dawnego monumentalnego grobowca króla Mauzolosa i jego żony (oraz siostry). Dziś na jego miejscu pozostały jedynie fundamenty i część murów. Na terenie można zobaczyć wystawę z modelem mauzoleum.

Budowla została wpisana na listę siedmiu cudów świata przez Antypatera z Sydonu.

Budynki historyczne
Brama Myndos

Brama Myndos

Podobnie jak  inne budowle - jak słynne mauzoleum, z którego niewiele pozostało, czy starożytny amfiteatr - Brama Myndos jest jednym z dzieł powstałych za panowania króla Mauzolosa w IV wieku p.n.e. Pierwotnie składała się z czterech wież i przylegała do fortyfikacji miejskich

Budynki historyczne
Amfiteatr w Bodrum

Amfiteatr w Bodrum

Amfiteatr to budowla, której powstanie przypisuje się panowaniu króla Mausolusa, choć w pełni ukończona została dopiero w czasach rzymskich. Jest kolejnym świadkiem wspaniałej przeszłości Bodrum i jest jedną z najlepiej zachowanych budowli. Został zbudowany około IV wieku p.n.e., a powiększony i wzbogacony 6 wieków później.

Amfiteatr składa się z trzech głównych części: sceny, części półowalnej i części dla publiczności. Amfiteatr mógł pomieścić do 13 000 widzów, na niektórych miejscach widnieją nazwiska osób, które prawdopodobnie pomogły w jego ufundowaniu.

Obecnie w sezonie odbywają się w nim koncerty i przedstawienia.

Budynki historyczne
Wyspa Królików

Wyspa Królików

Jeśli chcesz poczuć zew historii, odwiedź Wyspę Królika, która oddziela dwie plaże Gumusluk i Bodrum. Wyspa ta była niegdyś odwiedzana przez króla Mousolosa i jego ukochaną Artemizję. Król zbudował groblę prowadzącą na Wyspę Królików, aby móc nakarmić małych mieszkańców tej malowniczej wysepki i obejrzeć wyjątkowy zachód słońca z słonkami. Króliki do dziś zamieszkują wyspę.

Na wyspę można się dostać przez wodę, gdyż sięga ona tylko do kolan. Można wspiąć się na szczyt wyspy, zrobić kilka zdjęć pięknej okolicy, poopalać się lub zanurkować w czystych, błękitnych wodach Gumusluk za formacjami skalnymi i przepłynąć nad zabytkowymi ruinami.

Wyspy

Gümbet - Najczęściej kupowane hotele

Crystal

Crystal

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Koyunbaba

od 1 190 za osobę

Kassandra

Kassandra

Ocena: 3/5

Turcja, Bodrum, Yalı

Ocena 3,6 / 5

od 1 390 za osobę

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Bodrum

Ocena 3,4 / 5

od 1 324 za osobę

Kadikale Resort

Turcja, Bodrum, Turgutreis

Ocena 4,3 / 5

od 1 483 za osobę

Risa (Bitez)

Risa (Bitez)

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Bitez

od 1 318 za osobę

Gümbet – hotele z najlepszymi opiniami

Dorota J.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 9.5. - 16.5.2024 Oceniono: Maj 2024

TUI Magic Life Bodrum Ocena: 5/5 Turcja, Bodrum

Spędziłam przepiękny tydzień w hotelu Magic life Bodrum.

Wszystko na bardzo wysokim poziomie

Spędziłam przepiękny tydzień w hotelu Magic life Bodrum.

Wszystko na bardzo wysokim poziomie

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Pokój czysty, z pięknym widokim, obsługa niezwykle miła i zaangażowana

Wyżywienie
Wyżywienie to festiwal rozmaitych dań

Obsługa w hotelu
Czysto, personel bardzo dba o jakość, czystość, jest niewidoczny

Plaża
Plaża przy hotelu, piasek jest codziennie grabiony, bar i restauracja przy plaży

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Remigiusz B.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 5.5. - 12.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Blue Dreams Resort and Spa Ocena: 5/5 Turcja, Bodrum

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Gümbet – Hotele z opiniami

Gümbet - Ostatnio kupione hotele

Crystal

Crystal

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Koyunbaba

od 1 190 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda, informacje dla turystów

Najlepszy czas na wczasy w Turcji to okres od początku czerwca do września. W tym terminie temperatura jest najwyższa w roku – rzadko spada poniżej 30 stopni Celsjusza. Gwarancja bezchmurnego nieba i ciepłej wody przyciąga do Turcji każdego roku miliony turystów. To najlepszy czas nie tylko na plażowanie i urlop z dziećmi, ale również na zabawę w licznych nocnych klubach, z których słynie wybrzeże. Jeżeli wakacje chcemy spędzić na zwiedzaniu licznych tureckich atrakcji, dobrze wybrać termin w czasie, kiedy temperatury są nieco niższe i upał aż tak nie przeszkadza.

Najlepszy czas na wycieczki objazdowe to maj i październik, w którym jest nadal ciepło, ale jednak znacznie lżej niż w szczycie sezonu. To również dobra pora na urlop bez tłumu turystów oraz na łapanie hotelowych okazji last minute, które w tym okresie pojawiają się bardzo często.

Wybierając się do Turcji nie sposób nie spróbować tutejszych specjałów (szczególnie kebabu i wybornych owoców morza) oraz ominąć licznych sklepów z pamiątkami - polecamy fajki wodne, wyroby z onyksu, lampy i świeczniki oraz wyborną kawę po turecku. Wszystkie osoby wybierające się do Turcji muszą posiadać ważny paszport oraz wizę, którą można nabyć przez internet lub bezpośrednio na granicy.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje