• Przed wylotem wymagany negatywny wynik testu RT-PCR (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 48h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione (pełna dawka co najmniej 14 dni przed przybyciem), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 30 do 180 dni przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Obowiązek wypełnienia formularza PLF na travel.gov.gr do godziny 22:59 dnia poprzedzającego przyjazd do Grecji i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR). Kod QR otrzymasz w dzień planowanego przylotu do Grecji (o północy).
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
Powrót do Polski
 • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
 • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Ios na wakacje

Grecka wyspa Ios nigdy nie śpi. Należąca do archipelagu Cyklad, jest idealnym miejscem na wakacje dla osób aktywnych, które kochają zabawę. Jednak Ios to nie tylko imprezowa stolica Cyklad, ale też idealne miejsce na spokojne wczasy z rodziną.

Wyspa Ios na wczasy

Wyspa Ios zachwyca górzystym krajobrazem, jest tu sporo przestrzeni dlatego można w spokoju podziwiać wspaniałe krajobrazy. Łatwo tu znaleźć ciche zakątki z romantyczną atmosferą, gdzie można się zaszyć. Zwłaszcza wschodnia cżęść wyspy jest idealna na spokojne wczasy z rodziną. Znajdują się tam kameralne plaże Agia Theodoti i Psathi a także urokliwa restauracja z widokiem na wybrzeże.

Na Ios znajdziemy wiele zadbanych, piaszczystych plaż. Osoby żądne wrażeń powinny wybrać się na Mylopotas Beach gdzie impreza zaczyna się po południu i trwa do białego rana. Można tam zjeść w dobrych restauracjach, napić się kolorowych drinków i zarezerwować pobyt w luksusowych resortach.  Na wyspie Ios jest dosyc wietrznie, co oznacza, że panują tam wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing.

Ios to świetne miejsce na wakacje w Grecji dla aktywnych! Okoliczne pensjonaty i tanie hotele kuszą turystów, dzięki atrakcyjnym ofertom m.in. biura podróży Grecos. W ok. 2,5 godziny dolecimy z Warszawy do lotniska na pobliskiej wyspie Santorini, dalej pozostaje już tylko przyjemna podróż promem. Czas lokalny jest o godzinę późniejszy niż w Polsce.

Atrakcje i zwiedzanie zabytków na wyspie Ios

Ios jest bogata w zabytkowe ruiny. Na wyspie znajduje się domniemany grób Homera, który będzie gratką nie tylko dla miłośników antycznej literatury. W okolicy warto odwiedzić ruiny miasta Plaktatos. Na Ios można spotkać też wiele śladów kultury bizantyjskiej. Warto odwiedzić zwłaszcza zamek w Paleokastritsie. Rozciąga się z niego wspaniały widok na Morze Egejskie.

Na całej wyspie można spotkać białe, urocze niewielkie kapliczki z błękitnymi kopułami, które tworzą wyjątkowy klimat Ios. Wyspa nie jest przeludnionym kurortem, dlatego łatwo tu znaleźć atrakcyjne oferty na tanie wczasy. Największą osadą na wyspie jest Chora. Wąskie, kamieniste uliczki pną się po licznych wzgórzach miasta i obrośnięte są palmami. Liczne, urocze zatoczki oblewają złote, czyste plaże. Ios jest też dobrą bazą wypadową na jedno lub kilkudniową wycieczkę na Santorini.

Perełką wyspy jest miasto Oia położone na wulkanicznych klifach. Białe kręte uliczki prowadzą do wielu niezwykłych miejsc. W starym porcie znajduje się popularna tawerna serwująca kultowe tradycyjne greckie jedzenie. W porcie można podziwiać wulkaniczne klify i poczuć morską bryzę. Bardzo popularną rozrywką w Oia jest oglądanie zachodu słońca, który wygląda tam spektakularnie.

Ios - Najlepiej ocenione hotele

Ios - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Václav R. Lipiec 2016

Data pobytu: 31.5. - 10.6.2016

Ocena 4,7/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kamila D. Czerwiec 2017

Data pobytu: 9.6. - 20.6.2017

Ocena 4,5/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Helena S. Lipiec 2018

Data pobytu: 10.7. - 20.7.2018

Ocena 3,2/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 2,8/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,0/5

Cena 2,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Kamila D. Czerwiec 2017

Data pobytu: 9.6. - 20.6.2017

Ocena 4,5/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Václav R. Lipiec 2016

Data pobytu: 31.5. - 10.6.2016

Ocena 4,7/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ios - Ostatnio kupione hotele

Pogoda na Ios - klimat, kiedy pojechać? Ciekawe wydarzenia

Na wyspie Ios panuje klimat śródziemnomorski z łagodnymi, krótkimi i dość wilgotnymi zimami oraz długą ciepłą (wręcz gorącą) porą letnią. Dobra aura utrzymuje się jednak praktycznie przez cały rok, bowiem częsty wiatr i orzeźwiająca morską bryza dają uczucie miłego ochłodzenia podczas upałów. Najchłodniejsze miesiące to styczeń i luty ze średnią temperaturą około 15 stopni.

Najcieplejszym miesiącem na Ios jest lipiec, kiedy to temperatura wynosi średnio około 28 stopni. To właśnie lato jest najbardziej popularną porą roku na wakacje w Grecji, wtedy też wyspy przyciągają największe tłumy. Jeżeli ktoś chce uniknąć tłoku powinien wybrać się na wczasy wiosną lub jesienią. Pogoda jest nadal przyjemna, lecz nie upalną i można odpocząć w spokoju. Liczne hotele mają w swojej ofercie propozycje na tanie wczasy last minute na wyspie Ios, i to nawet w sezonie.

W maju na wyspie Ios organizowany jest uroczysty festiwal poświęcony twórczości antycznej ikony literatury – Homera. Podczas festiwalu odbywają się gry sportowe, wystawy sztuki i warsztaty twórcze. Celebracja odbywa się także wokół grobu Homera na wyspie. Koncerty i przedstawienia teatralne można podziwiać w kamiennym teatrze Odysseas Elytis, z którego rozciąga się piękny widok na Mylopotas.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje