Czeskie Karkonosze na wakacje

Karkonosze to pasmo górskie należące do Sudetów, z których część znajduje się po stronie czeskiej. Co roku miejsce to odwiedza ponad dwa miliony osób, a doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że kto raz odwiedzi to miejsce, chce tutaj wracać ponownie. Urokliwa natura, liczne szlaki spacerowe, ogrom możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tutaj na turystów. Wakacje last minute w Karkonoszach to okazja do głębokiego relaksu i do zmiany perspektywy, w zależności od potrzeb i preferencji.

Co warto zobaczyć w czeskich Karkonoszach?

Karkonosze stanowią najwyższe pasmo górskie w Czechach. Są przepiękne, co sprawia, że spędzanie tutaj wakacji to czysta przyjemność. Najwyższym szczytem jest Śnieżka, która spokojnie może stanowić pierwszą atrakcję wśród wielu czekających tutaj na odkrycie. Warto się odpowiednio przygotować na wędrówkę, bowiem w przeciągu zaledwie kilku godzin pogoda może zmienić się wielokrotnie.

Cały Karkonoski Park Narodowy, którego początki sięgają 1963 roku, jest malowniczym miejscem, które powstało po to, by tutejsza przyroda była chroniona. To idealny kierunek dla miłośników aktywnego spędzania czasu, tych, którzy kochają naturę, a także całych rodzin, które pragną odsapnąć od codzienności i dobrze bawić się ze swoimi pociechami.

Będąc w czeskich Karkonoszach warto także wybrać się do siedziby "Ducha Gór". Można to zrobić albo pieszo, albo też decydując się na skorzystanie z wyciągu w Pecu. Sam Pec pod Śnieżką to miejsce, które jest niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów, co sprawiło, że miasteczko to rozbudowało się, by móc zaoferować znacznie więcej niż jedynie szybką drogę wyciągiem na szczyt Śnieżki.

Czeskie Karkonosze zachęcają do przyjazdu również dzieci. Czeka tutaj na nich szlak o nazwie "Wędrówka do Spowiednicy Karkonosza". To ścieżka, której zakończenie stanowi stara kapliczka, ma około 3 kilometry i można tutaj liczyć na takie atrakcje jak zabawy zręcznościowe, gra w kółko i krzyżyk, a także w 4 żabki w labiryncie, czy konkursy sportowe.

Pięknym szlakiem jest także droga z Peca do schroniska Kolinska, cudowne widoki sprawiają, że wędrując można głęboko się zrelaksować. Równie malownicza jest miejscowość Janske Lazne, które znajduje się u podnóża góry Cernej hory. Na turystów czekają tu źródła termalne kwasowęglowe oraz piękne widoki. Miasteczko to posiada renomę uzdrowiska.

Osoby, które fascynują się historią lub też po prostu lubią wiedzieć więcej o przeszłości danego zakątka świata, na pewno ucieszą się z faktu, że w czeskich Karkonoszach czeka na nich twierdza Stachelberg, której budowa zaczęła się w XX wieku, w latach 30, ale nie została ona zakończona. Miała ona bronić Czechosłowację przed Niemcami, jednakże z powodu paktu monachijskiego twierdza ta została zalana wodą i stała się nieatrakcyjna dla wrogich wojsk.

Karkonosze - Najlepiej ocenione hotele

Karkonosze - Najczęściej kupowane hotele

Karkonosze – hotele z najlepszymi opiniami

Klára H.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 28.9. - 1.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Horizont Ocena: 4/5 Czechy, Karkonosze

Chętny i przyjazny personel, doskonałe pod względem gastronomicznym ????

Chętny i przyjazny personel, doskonałe pod względem gastronomicznym ????

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 28.9. - 30.9.2023 Oceniono: Październik 2023

Alpský hotel Ocena: 3/5 Czechy, Karkonosze

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Karkonosze – Hotele z opiniami

Karkonosze - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda w czeskich Karkonoszach

Planując wakacje w Czechach dobrze jest orientować się jakiej pogody można się spodziewać w danym miejscu. Karkonosze to niewątpliwie idealny zakątek dla miłośników białego szaleństwa, dlatego tutaj atutem jest śnieg i chłody, które czekają na turystów od grudnia do lutego. Wtedy temperatura jest najniższa i można z powodzeniem uprawiać różnorakie sporty zimowe.

Najcieplej w Karkonoszach jest w sierpniu. Właściwie już od czerwca można tutaj radować się słońcem i korzystać z pięknej pogody, by móc nacieszyć się malowniczą naturą. To idealny czas na piesze wędrówki, zwiedzanie i relaks na łonie przyrody.

Wakacje w Karkonoszach to czas dla siebie, dla najbliższych, okazja do tego, by zanurzyć się w bycie wśród piękna natury, a także dać sobie szansę na przeróżne aktywności. Niezależnie od tego, czy jest się tutaj zimą, czy latem - Karkonosze zawsze potrafią zachwycić. Dodatkowym atutem jest fakt, że można się tutaj wspaniale bawić z rodzina, z dziećmi, przyjaciółmi i każdym, kto kocha góry.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 4 °C w nocy 2 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Poniedziałek 6 °C w nocy 2 °C

 • Wtorek 7 °C w nocy 3 °C

 • Środa 6 °C w nocy 3 °C

 • Czwartek 2 °C w nocy -1 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty -3 °C

 • Luty Lut -3 °C

 • Marzec Mar -2 °C

 • Kwiecień Kwi 2 °C

 • Maj Maj 7 °C

 • Czerwiec Cze 10 °C

 • Lipiec Lip 12 °C

 • Sierpień Sie 12 °C

 • Wrzesień Wrz 8 °C

 • Październik Paź 5 °C

 • Listopad Lis °C

 • Grudzień Gru -2 °C

Przydatne informacje