Tanzania - Przewodnik

<strong>Tanzania</strong> polozona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Naleza do niej wyspy: <strong>Zanzibar, Mafia</strong> i <strong>Pomba</strong>. Na wycieczke last minute do Tanzanii warto wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury powietrza nie spadaja nigdy ponizej 24°C.

Pogoda w Tanzanii

Dzisiaj, 18.9 31°C
Tanzania polozona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Naleza do niej wyspy: Zanzibar, Mafia i Pomba. Na wycieczke last minute do Tanzanii warto wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury powietrza nie spadaja nigdy ponizej 24°C. Wakacje w Tanzanii to doskonala okazja do poznania dzikiej flory i fauny. Liczne parki i rezerwaty daja mozliwosc obserwacji afrykanskich zwierzat, z których glównie kojarzona jest Tanzania. Najlepsza forma zaznajomienia sie z charakterem i urokiem Tanzanii jest wycieczka safari, podczas której mozna spotkac najbardziej charakterystyczne zwierzeta, jakimi sa slonie, nosorozce i lwy.
Tanzania urzeka imponujacymi dzikimi terenami. Osobliwosci natury Tanzanii mozna poznac podczas wycieczki do jednego z popularnych i atrakcyjnych parków, np. do najbardziej urokliwego Parku Narodowego Serengeti z najwiekszym skupiskiem zebr, gazeli, gnu i antylop, Park Narodowy Manyara, Park Narodowy Arusha, niezwykle atrakcyjny i urokliwy park Ngorongoro z unikalnymi czarnymi nosorozcami oraz Park Narodowy Tarangire.
Sea View Lodge (Jambiani)

Sea View Lodge (Jambiani)

Cena za 1 osobę:
3 709 zł - 34 %
Na terenie Tanzanii wystepuja pasma górskie, pomiedzy którymi znajduja sie malownicze jeziora. Najwyzszym szczytem Tanzanii sa góry Kilimandzaro ze szczytem Kibo o wysokosci 5895 m. n. p. m. Atrakcja jest nadal czynny wulkan Meru siegajacy 4565 m. n. p. m. oraz jeden z najwiekszych na swiecie kraterów powulkanicznych Ngorongoro. Ponadto duzym zainteresowaniem turystów spedzajacych wakacje w Tanzanii cieszy sie drugie na swiecie pod wzgledem glebokosci jezioro Tanganika, jezioro Wiktoria i Park Narodowy Serengeti
Interesujacy jest sympatyczny lud zamieszkujacy Tanzanie. Sa to przede wszystkim plemiona Bantu oraz Masajów. Sa oni bardzo barwnie i charakterystycznie odziani, niezwykle kontaktowi i przyjazni w relacjach z turystami.

Wybrzeze zarówno samej Tanzanii jak i przynaleznych do niej wysp ukwiecone jest barwnymi i bogatymi w rozmaite gatunki roslin i zwierzat rafami koralowymi. Oblewane sa czystymi i cieplymi wodami oceanu i dostarczaja znakomitych warunków do odpoczynku.

Opinie o miastach w Tanzanii

4,3
Uroa Magda
Hotel mieści się we wsi Marumbi. Uroa jest kawałek dalej - dojeżdża tam busik dala-dala (ten na plaże)
Miejscowość bardzo biedna, ale roślinności przepiękna a ludzi bardzo mili.

Okazje Last Minute: Tanzania

7 dni 15.07 - 22.07 inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
3 934 zł/os.
cena za 2 osoby: 7 868 zł
3 934 zł/os.
cena za 2 os. 7 868 zł
7 dni 27.05 - 03.06 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
4 030 zł/os.
cena za 2 osoby: 8 060 zł
4 030 zł/os.
cena za 2 os. 8 060 zł
7 dni 26.08 - 02.09 inne terminy Warszawa All Inclusive TUI DOBRY WYBÓR

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Usytuowanie w pięknym, egzotycznym ogrodzie
  • Przestronne pokoje z afrykańskim wystrojem
  • Smaczną kuchnię z lokalnymi specjałami
  • Przyjazną i pomocną obsługę
4 031 zł/os.
cena za 2 osoby: 8 062 zł
4 031 zł/os.
cena za 2 os. 8 062 zł
7 dni 26.08 - 02.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
4 197 zł/os.
cena za 2 osoby: 8 394 zł
4 197 zł/os.
cena za 2 os. 8 394 zł

Tanzania na skróty

Miejsca: