Tanzania - Przewodnik

<strong>Tanzania</strong> polozona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Naleza do niej wyspy: <strong>Zanzibar, Mafia</strong> i <strong>Pomba</strong>. Na wycieczke last minute do Tanzanii warto wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury powietrza nie spadaja nigdy ponizej 24°C.

Pogoda w Tanzanii

Dzisiaj, 26.9 33°C
Tanzania polozona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Naleza do niej wyspy: Zanzibar, Mafia i Pomba. Na wycieczke last minute do Tanzanii warto wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury powietrza nie spadaja nigdy ponizej 24°C. Wakacje w Tanzanii to doskonala okazja do poznania dzikiej flory i fauny. Liczne parki i rezerwaty daja mozliwosc obserwacji afrykanskich zwierzat, z których glównie kojarzona jest Tanzania. Najlepsza forma zaznajomienia sie z charakterem i urokiem Tanzanii jest wycieczka safari, podczas której mozna spotkac najbardziej charakterystyczne zwierzeta, jakimi sa slonie, nosorozce i lwy.
Tanzania urzeka imponujacymi dzikimi terenami. Osobliwosci natury Tanzanii mozna poznac podczas wycieczki do jednego z popularnych i atrakcyjnych parków, np. do najbardziej urokliwego Parku Narodowego Serengeti z najwiekszym skupiskiem zebr, gazeli, gnu i antylop, Park Narodowy Manyara, Park Narodowy Arusha, niezwykle atrakcyjny i urokliwy park Ngorongoro z unikalnymi czarnymi nosorozcami oraz Park Narodowy Tarangire.
Uroa Bay Beach Resort

Uroa Bay Beach Resort

Cena za 1 osobę:
4 099 zł - 29 %
Na terenie Tanzanii wystepuja pasma górskie, pomiedzy którymi znajduja sie malownicze jeziora. Najwyzszym szczytem Tanzanii sa góry Kilimandzaro ze szczytem Kibo o wysokosci 5895 m. n. p. m. Atrakcja jest nadal czynny wulkan Meru siegajacy 4565 m. n. p. m. oraz jeden z najwiekszych na swiecie kraterów powulkanicznych Ngorongoro. Ponadto duzym zainteresowaniem turystów spedzajacych wakacje w Tanzanii cieszy sie drugie na swiecie pod wzgledem glebokosci jezioro Tanganika, jezioro Wiktoria i Park Narodowy Serengeti
Interesujacy jest sympatyczny lud zamieszkujacy Tanzanie. Sa to przede wszystkim plemiona Bantu oraz Masajów. Sa oni bardzo barwnie i charakterystycznie odziani, niezwykle kontaktowi i przyjazni w relacjach z turystami.

Wybrzeze zarówno samej Tanzanii jak i przynaleznych do niej wysp ukwiecone jest barwnymi i bogatymi w rozmaite gatunki roslin i zwierzat rafami koralowymi. Oblewane sa czystymi i cieplymi wodami oceanu i dostarczaja znakomitych warunków do odpoczynku.

Opinie o miastach w Tanzanii

4,5
Uroa Marta Raj
Przepiękna miejscowość, można poznać życie lokalnych, warto zajrzeć do szkoły. Cudowne plaże, roślinność. Na pewno tam wrócimy. Hakuna Matata!

Okazje Last Minute: Tanzania

7 dni 14.03 - 21.03 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka
5 699 zł/os.
4 119 zł/os.
cena za 2 os.: 8 238 zł
7 dni 29.11 - 06.12 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka
6 499 zł/os.
4 349 zł/os.
cena za 2 os.: 8 698 zł
7 dni 09.11 - 16.11 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
5 481 zł/os.
4 390 zł/os.
cena za 2 os.: 8 780 zł
7 dni 06.12 - 13.12 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka
5 899 zł/os.
4 399 zł/os.
cena za 2 os.: 8 798 zł

Tanzania na skróty

Miejsca: