Tanzania - Przewodnik

<strong>Tanzania</strong> polozona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Naleza do niej wyspy: <strong>Zanzibar, Mafia</strong> i <strong>Pomba</strong>. Na wycieczke last minute do Tanzanii warto wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury powietrza nie spadaja nigdy ponizej 24°C.

Pogoda w Tanzanii

Dzisiaj, 21.2 29°C
Tanzania polozona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Naleza do niej wyspy: Zanzibar, Mafia i Pomba. Na wycieczke last minute do Tanzanii warto wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury powietrza nie spadaja nigdy ponizej 24°C. Wakacje w Tanzanii to doskonala okazja do poznania dzikiej flory i fauny. Liczne parki i rezerwaty daja mozliwosc obserwacji afrykanskich zwierzat, z których glównie kojarzona jest Tanzania. Najlepsza forma zaznajomienia sie z charakterem i urokiem Tanzanii jest wycieczka safari, podczas której mozna spotkac najbardziej charakterystyczne zwierzeta, jakimi sa slonie, nosorozce i lwy.
Tanzania urzeka imponujacymi dzikimi terenami. Osobliwosci natury Tanzanii mozna poznac podczas wycieczki do jednego z popularnych i atrakcyjnych parków, np. do najbardziej urokliwego Parku Narodowego Serengeti z najwiekszym skupiskiem zebr, gazeli, gnu i antylop, Park Narodowy Manyara, Park Narodowy Arusha, niezwykle atrakcyjny i urokliwy park Ngorongoro z unikalnymi czarnymi nosorozcami oraz Park Narodowy Tarangire.
Amaan Bungalows

Amaan Bungalows

Cena za 1 osobę:
2 690 zł
Na terenie Tanzanii wystepuja pasma górskie, pomiedzy którymi znajduja sie malownicze jeziora. Najwyzszym szczytem Tanzanii sa góry Kilimandzaro ze szczytem Kibo o wysokosci 5895 m. n. p. m. Atrakcja jest nadal czynny wulkan Meru siegajacy 4565 m. n. p. m. oraz jeden z najwiekszych na swiecie kraterów powulkanicznych Ngorongoro. Ponadto duzym zainteresowaniem turystów spedzajacych wakacje w Tanzanii cieszy sie drugie na swiecie pod wzgledem glebokosci jezioro Tanganika, jezioro Wiktoria i Park Narodowy Serengeti
Interesujacy jest sympatyczny lud zamieszkujacy Tanzanie. Sa to przede wszystkim plemiona Bantu oraz Masajów. Sa oni bardzo barwnie i charakterystycznie odziani, niezwykle kontaktowi i przyjazni w relacjach z turystami.

Wybrzeze zarówno samej Tanzanii jak i przynaleznych do niej wysp ukwiecone jest barwnymi i bogatymi w rozmaite gatunki roslin i zwierzat rafami koralowymi. Oblewane sa czystymi i cieplymi wodami oceanu i dostarczaja znakomitych warunków do odpoczynku.

Opinie o miastach w Tanzanii

4,2
Pingwe Karolina J
Pingwe jest niewielką wioską położoną we wschodniej części Zanzibaru. Jest to świetna baza wypadowa, jeśli ktoś ma w planach wycieczkę do Parku Narodowego Jozani, by popodglądać żyjące tam małpki i prawdziwie dziką przyrodę. Długie spacery po plaży i romantyczne zachody słońca to idealna sceneria na niezapomniane wakacje we dwoje. Warto odwiedzić znajdującą się nieopodal restaurację The Rock - chyba jedno z najbardziej znanych miejsc na wyspie.

Okazje Last Minute: Tanzania

7 dni 01.06 - 08.06 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Piękną plażę z drobnym, białym piaskiem
 • Eleganckie i dobrze wyposażone pokoje
 • Smaczną i różnorodną kuchnię
 • Romantyczną atmosferę i dyskretną obsługę
3 090 zł/os.
cena za 2 os.: 6 206 zł
7 dni 16.12 - 23.12 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
3 888 zł/os.
cena za 2 os.: 7 776 zł
7 dni 18.05 - 25.05 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Zjawiskową piaszczystą plażę i egzotyczny ogród
 • Wyborną kuchnię z różnorodnymi potrawami
 • Kameralną atmosferę - tylko 98 pokoi
 • Profesjonalną obsługę z indywidualnym podejściem
3 890 zł/os.
cena za 2 os.: 7 806 zł
7 dni 01.06 - 08.06 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Dziewiczą plażę i otoczenie bujną roślinnością
 • Uśmiechniętą obsługę na najwyższym poziomie
 • Kameralną, romantyczną atmosferę
 • Zróżnicowaną ofertę kulinarną
3 990 zł/os.
cena za 2 os.: 7 980 zł

Tanzania na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY