Zanzibar - Przewodnik

Na Oceanie Indyjskim znajduje się wiele bajkowych miejsc, których widoki przypominają foldery reklamowe biur podróży lub pocztówki z tzw. rajów na ziemi. Można do nich zaliczyć <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tanzania/zanzibar/" target="_blank"><strong>Zanzibar</strong></a>, czyli autonomiczny region należący do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tanzania/" target="_blank"><strong>Tanzanii</strong></a>.

Pogoda na Zanzibarze

Dzisiaj, 21.4 31°C
Na Oceanie Indyjskim znajduje się wiele bajkowych miejsc, których widoki przypominają foldery reklamowe biur podróży lub pocztówki z tzw. rajów na ziemi. Można do nich zaliczyć Zanzibar, czyli autonomiczny region należący do Tanzanii. Położenie Zanzibaru
U wybrzeży Tanzanii, na Oceanie Indyjskim znajduje się wyspa Zanzibar, która wraz z pobliską Pembą jest odrębnym okręgiem autonomicznym. Zanzibar z uwagi na historyczny handel przyprawami niegdyś był nazywany „Wyspą Przypraw”. Dziś jest to jedna z najchętniej odwiedzanych części Tanzanii. Nadal na wyspie uprawiane są na licznych plantacjach goździkowce i palmy kokosowe.
La Madrugada Beach Resort

La Madrugada Beach Resort

Cena za 1 osobę:
3 884 zł
Największym miastem i stolicą okręgu Zanzibar jest miasto o tej samej nazwie. Pełni ono jednocześnie funkcję największego portu na wyspie. Od stałego lądu Zanzibar jest oddzielony Kanałem Zanzibarskim.

Walory turystyczne Zanzibaru
Położenie Zanzibaru stanowi o jego atutach turystycznych. To typowo wakacyjna wyspa, ze znakomitymi warunkami naturalnymi. Na Zanzibarze cały czas rozwija się infrastruktura turystyczna, ale można tu też znaleźć dziewicze plaże i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Słynie z turkusowych wód, w których podziwiać można wspaniałe rafy koralowe. Można więc powiedzieć, że Zanzibar nie jest tylko rajem dla wczasowiczów spragnionych słońca i ciepłej wody, ale również dla pasjonatów nurkowania i innych sportów wodnych.

Zanzibar to niezwykle zalesiona wyspa urzekająca swoją prostotą i surowością krajobrazu. Nazywana jest wyspą przypraw, gdyż słynie z plantacji cynamonu, wanilii, kardamon, goździków i gałek muszkatołowych.
To odmienne miejsce nie jest jeszcze bardzo popularne turystycznie, choć pełne jest egzotyki i spokoju. Najczęściej odwiedzane jest Kiwengwa, Ros Mihanvi, Bwejuu i Kamienne Miasto, będące architektonicznym labiryntem i podróżą w przeszłość. Pewnego rodzaju atrakcją dla przybywających tu na wakacje turystów są gwarne bazary oraz kolorowe i kręte uliczki.

Główny ośrodek turystyczny Zanzibaru stanowi Matemwe. Kurort położony jest w północno-wschodniej części wybrzeża, a na morzu, niedaleko brzegu położona jest otoczona atolem Wyspa Mnemba. Wokół niej znajdują się najlepsze w regionie miejsca do nurkowania.

Jeśli chcemy odpoczywać w ciszy i spokoju, bez tłumów turystów, możemy zawsze udać się do wschodniej części Zanzibaru, która nie została jeszcze odkryta przez masową turystykę i można tu podziwiać naturalne jej piękno.
Kigwedeni Villas

Kigwedeni Villas

Cena za 1 osobę:
4 072 zł - 14 %
Zwiedzanie ciekawych miejsc na Zanzibarze
Bezdyskusyjnie najważniejszym miejscem pod względem aututów zabytkowych na Zanzibarze jest dzielnica Stone Town w stolicy - Zanzibarze - której najstarsza część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, właśnie tam urodził się wokalista Freddie Mercury.  Stone Town Zanzibar oferuje wiele atrakcji, a jego zabudowa jest przykładem wymieszania się wpływów arabskich, europejskich i afrykańskich.

Warto wybrać się też na Zanzibarze do Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay, gdzie podziwiać będziemy małpy - gerezy rude.

Opinie : na Zanzibarze

4,0
Uroa Iza
Bardzo fajne miejsce!

Okazje Last Minute: Zanzibar

La Madrugada Beach Resort

La Madrugada Beach Resort
7 dni 16.05 - 23.05 inne terminy Warszawa Według programu TOP Touristik
7 768 zł / 2 os.
3 884 zł / 1 os.

Uroa Bay Beach Resort

Uroa Bay Beach Resort 4.7
7 dni 06.06 - 13.06 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TOP Touristik

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piękną plażę z drobnym, białym piaskiem
  • Eleganckie i dobrze wyposażone pokoje
  • Smaczną i różnorodną kuchnię
  • Romantyczną atmosferę i dyskretną obsługę
8 316 zł / 2 os.
4 158 zł / 1 os.

Sea View Lodge (Jambiani)

Sea View Lodge (Jambiani) 4.6
7 dni 09.06 - 16.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
8 318 zł / 2 os.
4 159 zł / 1 os.
5 599 zł / 1 os. - 26 %

Beyt Al Salaam Boutique

Beyt Al Salaam Boutique
7 dni 06.06 - 13.06 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TOP Touristik
8 360 zł / 2 os.
4 180 zł / 1 os.

Tanzania na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY