Zanzibar - Przewodnik

Na Oceanie Indyjskim znajduje sie wiele bajkowych miejsc, których widoki przypominaja foldery reklamowe biur podrózy lub pocztówki z tzw. rajów na ziemi. Mozna do nich zaliczyc <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tanzania/zanzibar/" target="_blank"><strong>Zanzibar</strong></a>, czyli autonomiczny region nalezacy do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tanzania/" target="_blank"><strong>Tanzanii</strong></a>.

Pogoda na Zanzibarze

Dzisiaj, 21.2 34°C
Na Oceanie Indyjskim znajduje sie wiele bajkowych miejsc, których widoki przypominaja foldery reklamowe biur podrózy lub pocztówki z tzw. rajów na ziemi. Mozna do nich zaliczyc Zanzibar, czyli autonomiczny region nalezacy do Tanzanii. Polozenie Zanzibaru
U wybrzezy Tanzanii, na Oceanie Indyjskim znajduje sie wyspa Zanzibar, która wraz z pobliska Pemba jest odrebnym okregiem autonomicznym. Zanzibar z uwagi na historyczny handel przyprawami niegdys byl nazywany „Wyspa Przypraw”. Dzis jest to jedna z najchetniej odwiedzanych czesci Tanzanii. Nadal na wyspie uprawiane sa na licznych plantacjach gozdzikowce i palmy kokosowe.

Najwiekszym miastem i stolica okregu Zanzibar jest miasto o tej samej nazwie. Pelni ono jednoczesnie funkcje najwiekszego portu na wyspie. Od stalego ladu Zanzibar jest oddzielony Kanalem Zanzibarskim.

Walory turystyczne Zanzibaru
Polozenie Zanzibaru stanowi o jego atutach turystycznych. To typowo wakacyjna wyspa, ze znakomitymi warunkami naturalnymi. Na Zanzibarze caly czas rozwija sie infrastruktura turystyczna, ale mozna tu tez znalezc dziewicze plaze i zapierajace dech w piersiach krajobrazy. Slynie z turkusowych wód, w których podziwiac mozna wspaniale rafy koralowe. Mozna wiec powiedziec, ze Zanzibar nie jest tylko rajem dla wczasowiczów spragnionych slonca i cieplej wody, ale równiez dla pasjonatów nurkowania i innych sportów wodnych.
Amaan Bungalows

Amaan Bungalows

Cena za 1 osobę:
2 690 zł
Zanzibar to niezwykle zalesiona wyspa urzekajaca swoja prostota i surowoscia krajobrazu. Nazywana jest wyspa przypraw, gdyz slynie z plantacji cynamonu, wanilii, kardamon, gozdzików i galek muszkatolowych.
To odmienne miejsce nie jest jeszcze bardzo popularne turystycznie, choc pelne jest egzotyki i spokoju. Najczesciej odwiedzane jest Kiwengwa, Ros Mihanvi, Bwejuu i Kamienne Miasto, bedace architektonicznym labiryntem i podróza w przeszlosc. Pewnego rodzaju atrakcja dla przybywajacych tu na wakacje turystów sa gwarne bazary oraz kolorowe i krete uliczki.

Glówny osrodek turystyczny Zanzibaru stanowi Matemwe. Kurort polozony jest w pólnocno-wschodniej czesci wybrzeza, a na morzu, niedaleko brzegu polozona jest otoczona atolem Wyspa Mnemba. Wokól niej znajduja sie najlepsze w regionie miejsca do nurkowania.

Jesli chcemy odpoczywac w ciszy i spokoju, bez tlumów turystów, mozemy zawsze udac sie do wschodniej czesci Zanzibaru, która nie zostala jeszcze odkryta przez masowa turystyke i mozna tu podziwiac naturalne jej piekno.
Uroa Bay Beach Resort

Uroa Bay Beach Resort

Cena za 1 osobę:
3 090 zł
Zwiedzanie ciekawych miejsc na Zanzibarze
Bezdyskusyjnie najwazniejszym miejscem pod wzgledem aututów zabytkowych na Zanzibarze jest dzielnica Stone Town w stolicy - Zanzibarze - której najstarsza czesc zostala wpisana na liste swiatowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, wlasnie tam urodzil sie wokalista Freddie Mercury.  Stone Town Zanzibar oferuje wiele atrakcji, a jego zabudowa jest przykladem wymieszania sie wplywów arabskich, europejskich i afrykanskich.

Warto wybrac sie tez na Zanzibarze do Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay, gdzie podziwiac bedziemy malpy - gerezy rude.

Opinie : na Zanzibarze

4,8
Kiwengwa Olga
Wspaniała plaża z przypływami i dopływami ;) cudo !

Okazje Last Minute: Zanzibar

7 dni 16.12 - 23.12 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
3 888 zł/os.
cena za 2 os.: 7 776 zł
7 dni 18.05 - 25.05 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zjawiskową piaszczystą plażę i egzotyczny ogród
  • Wyborną kuchnię z różnorodnymi potrawami
  • Kameralną atmosferę - tylko 98 pokoi
  • Profesjonalną obsługę z indywidualnym podejściem
3 890 zł/os.
cena za 2 os.: 7 806 zł
7 dni 18.05 - 25.05 Inne terminy Kraków HB - Dwa posiłki Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Dziewiczą plażę i otoczenie bujną roślinnością
  • Uśmiechniętą obsługę na najwyższym poziomie
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
  • Zróżnicowaną ofertę kulinarną
3 990 zł/os.
cena za 2 os.: 7 980 zł

Tanzania na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY