Zanzibar - Przewodnik

Na Oceanie Indyjskim znajduje się wiele bajkowych miejsc, których widoki przypominają foldery reklamowe biur podróży lub pocztówki z tzw. rajów na ziemi. Można do nich zaliczyć <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tanzania/zanzibar/" target="_blank"><strong>Zanzibar</strong></a>, czyli autonomiczny region należący do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tanzania/" target="_blank"><strong>Tanzanii</strong></a>.

Pogoda na Zanzibarze

Dzisiaj, 25.6 28°C
Na Oceanie Indyjskim znajduje się wiele bajkowych miejsc, których widoki przypominają foldery reklamowe biur podróży lub pocztówki z tzw. rajów na ziemi. Można do nich zaliczyć Zanzibar, czyli autonomiczny region należący do Tanzanii. Położenie Zanzibaru
U wybrzeży Tanzanii, na Oceanie Indyjskim znajduje się wyspa Zanzibar, która wraz z pobliską Pembą jest odrębnym okręgiem autonomicznym. Zanzibar z uwagi na historyczny handel przyprawami niegdyś był nazywany „Wyspą Przypraw”. Dziś jest to jedna z najchętniej odwiedzanych części Tanzanii. Nadal na wyspie uprawiane są na licznych plantacjach goździkowce i palmy kokosowe.

Największym miastem i stolicą okręgu Zanzibar jest miasto o tej samej nazwie. Pełni ono jednocześnie funkcję największego portu na wyspie. Od stałego lądu Zanzibar jest oddzielony Kanałem Zanzibarskim.

Walory turystyczne Zanzibaru
Położenie Zanzibaru stanowi o jego atutach turystycznych. To typowo wakacyjna wyspa, ze znakomitymi warunkami naturalnymi. Na Zanzibarze cały czas rozwija się infrastruktura turystyczna, ale można tu też znaleźć dziewicze plaże i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Słynie z turkusowych wód, w których podziwiać można wspaniałe rafy koralowe. Można więc powiedzieć, że Zanzibar nie jest tylko rajem dla wczasowiczów spragnionych słońca i ciepłej wody, ale również dla pasjonatów nurkowania i innych sportów wodnych.
Sea View Lodge (Jambiani)

Sea View Lodge (Jambiani)

Cena za 1 osobę:
4 179 zł - 27 %
Zanzibar to niezwykle zalesiona wyspa urzekająca swoją prostotą i surowością krajobrazu. Nazywana jest wyspą przypraw, gdyż słynie z plantacji cynamonu, wanilii, kardamon, goździków i gałek muszkatołowych.
To odmienne miejsce nie jest jeszcze bardzo popularne turystycznie, choć pełne jest egzotyki i spokoju. Najczęściej odwiedzane jest Kiwengwa, Ros Mihanvi, Bwejuu i Kamienne Miasto, będące architektonicznym labiryntem i podróżą w przeszłość. Pewnego rodzaju atrakcją dla przybywających tu na wakacje turystów są gwarne bazary oraz kolorowe i kręte uliczki.

Główny ośrodek turystyczny Zanzibaru stanowi Matemwe. Kurort położony jest w północno-wschodniej części wybrzeża, a na morzu, niedaleko brzegu położona jest otoczona atolem Wyspa Mnemba. Wokół niej znajdują się najlepsze w regionie miejsca do nurkowania.

Jeśli chcemy odpoczywać w ciszy i spokoju, bez tłumów turystów, możemy zawsze udać się do wschodniej części Zanzibaru, która nie została jeszcze odkryta przez masową turystykę i można tu podziwiać naturalne jej piękno.
Uroa Bay Beach Resort

Uroa Bay Beach Resort

Cena za 1 osobę:
4 209 zł - 27 %
Zwiedzanie ciekawych miejsc na Zanzibarze
Bezdyskusyjnie najważniejszym miejscem pod względem aututów zabytkowych na Zanzibarze jest dzielnica Stone Town w stolicy - Zanzibarze - której najstarsza część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, właśnie tam urodził się wokalista Freddie Mercury.  Stone Town Zanzibar oferuje wiele atrakcji, a jego zabudowa jest przykładem wymieszania się wpływów arabskich, europejskich i afrykańskich.

Warto wybrać się też na Zanzibarze do Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay, gdzie podziwiać będziemy małpy - gerezy rude.

Opinie : na Zanzibarze

4,2
Pingwe Karolina J
Pingwe jest niewielką wioską położoną we wschodniej części Zanzibaru. Jest to świetna baza wypadowa, jeśli ktoś ma w planach wycieczkę do Parku Narodowego Jozani, by popodglądać żyjące tam małpki i prawdziwie dziką przyrodę. Długie spacery po plaży i romantyczne zachody słońca to idealna sceneria na niezapomniane wakacje we dwoje. Warto odwiedzić znajdującą się nieopodal restaurację The Rock - chyba jedno z najbardziej znanych miejsc na wyspie.

Okazje Last Minute: Zanzibar

Kiwengwa Beach Resort

Kiwengwa Beach Resort 4.7
7 dni 30.06 - 07.07 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zjawiskową plażę z drobnym, białym piaskiem
  • Smaczną i różnorodną kuchnię
  • Zaciszną, romantyczną atmosferę
  • Uśmiechniętych i profesjonalnych pracowników
last
minute
8 998 zł / 2 os.
4 499 zł / 1 os.
6 649 zł / 1 os. - 32 %

Amaan Bungalows

Amaan Bungalows
6 dni 11.09 - 17.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
9 284 zł / 2 os.
4 629 zł / 1 os.

Indigo Beach

Indigo Beach
7 dni 04.12 - 11.12 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
9 484 zł / 2 os.
4 742 zł / 1 os.

Tanzania na skróty

Miejsca: