Tanzania na wakacje

Wypoczynek na rajskiej plaży, całodniowe safari po afrykańskiej sawannie, czy zdobycie szczytu Kilimandżaro - to tylko niektóre z atrakcji Tanzanii. Nic zatem dziwnego, że jest to idealne miejsce dla turystów spragnionych egzotycznych wakacji.

Najlepiej ocenione hotele w Tanzanii

Tanzania

Tanzania położona jest nad Oceanem Indyjskim we wschodniej części kontynentu afrykańskiego. Infrastruktura turystyczna państwa rozwinięta jest głównie wzdłuż wybrzeża oraz na pobliskich wyspach, m.in. w popularnym na tanie wczasy Zanzibarze. Jednak najbardziej znanym miejscem w kraju jest szczyt Kilimandżaro, będący najwyższą górą w Afryce. Każdego roku śmiałkowie z całego świata wybierają się na wspinaczkę na sam szczyt.

Turyści przybywający do Tanzanii przeważnie lądują w Dar es Salaam, największym mieście w kraju, którego panoramę przecinają, pełne hoteli o różnym standardzie, liczne drapacze chmur. W trakcie wakacyjnego pobytu w Tanzanii warto wybrać się na wycieczkę w głąb kraju. Na szczególną uwagę zasługuje Wąwóz Olduvai, a także naskalne malowidła w Kandoa, które odkryto dopiero na początku XX wieku. Na terenie Tanzanii mieszczą się również liczne Parki Narodowe, m.in. Arusha i Ruaha, zamieszkałe przez ciekawe okazy roślin i zwierząt.

Tanzania - atrakcje warte zobaczenia, parki przyrodnicze

W poszukiwaniu rajskich plaż najlepiej wybrać się na Zanzibar, najpopularniejszą wyspę regionu. W stolicy wyspy, w dzielnicy Stone Town, na świat przyszedł lider grupy Queen, Freddy Mercury. Na starówce można podziwiać niezwykle różnorodną architekturę, będąca wypadkową wpływów arabskich, afrykańskich oraz europejskich. Na wyspie mieści się również park krajobrazowy Jozani Chwaka Bay, zamieszkały przez małpy z gatunku gerezów rudych.

Na pobliskiej wyspie, Mafia, panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się rafa koralowa, którą można podziwiać w trakcie nurkowania. Dużą popularnością w regionie cieszy się również windsurfing oraz kitesurfing. Południowa część wybrzeża Tanzanii to idealny region na tanie wczasy dla osób pragnących uciec od wielkiej turystyki i przepełnionych hoteli. Mieszczą się tam dziewicze plaże oraz spokojne wioski rybackie, organizowane są również wyprawy wspinaczkowe pośród tamtejszych jaskiń.

W północnej części kraju warto zwiedzić Park Narodowy Kilimandżaro, śmiałkowie mogą zapisać się również na wycieczki na sam szczyt góry. Na zachód od parku mieści się rezerwat przyrody Serengeti, zamieszkały przez najbardziej charakterystyczne dla Afryki zwierzęta, m.in. zebry i żyrafy.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Tanzanii

Co warto wiedzieć? Pogoda i ciekawostki Tanzanii

Kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Tanzanii? W zależności od rodzaju turystyki, jaką chcemy uprawiać w Tanzanii, inny okres będzie odpowiedni na podróż do tego kraju. Podróżni preferujący plażowanie powinni wybrać się tu na tanie wakacje w okresie od czerwca do października, kiedy to na wybrzeżu panuje pora sucha. Natomiast śmiałkowie, którzy pragną zdobyć szczyt Kilimandżaro, najlepsze warunki wspinaczkowe zastaną w styczniu, lutym oraz wrześniu.

Tanzania jest bardzo zróżnicowanym kulturowo państwem, zamieszkałym przez ponad 120 plemion. Najpopularniejszym są z pewnością Masajowie, których wioski można odwiedzać w trakcie licznych safari, organizowanych przez lokalnych przewoźników. W trakcie przeprawy można przemierzyć Parki Narodowe Kilimandżaro, Arusha czy Serengeti.

Tanzania jest państwem egzotycznym, dlatego przed wybraniem się tam na wakacje należy zaszczepić się przeciwko żółtej febrze, warto zaopatrzyć się również w leki profilaktyczne przeciwko malarii. Kupując pamiątki z podróży, należy unikać wyrobów z kości słoniowej, koralowców, muszli oraz zwierzęcych skór. Dobrym pomysłem będzie natomiast zakup egzotycznych przypraw, a także wyrobów rękodzieła artystycznego, takich jak maski rzeźbione w hebanie czy wielobarwne tkaniny i chusty.

Przydatne informacje