Varadero - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kuba/varadero/" target="_blank"><strong>Varadero</strong></a> zostało niemal zupełnie zdominowane przez przemysł turystyczny - na liczącym 25 km długości półwyspie nie ma miejsca, z którego nie byłoby widać jakiegoś hotelu. Praktycznie cały północny brzeg tego wąskiego pasa ziemi zajmują plaże ze wspaniałym jasnym piaskiem, powszechnie uważane za najlepsze na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kuba/" target="_blank">Kubie</a>. Obmywają je spokojne niebieskozielone wody, tworząc zadziwiającą turkusową barierę pomiędzy lądem a <strong>Cieśniną Florydzką</strong>. Dla dopełnienia obrazu trzeba dodać, że z każdego miejsca można w ciągu 10 min dojść piechotą na plażę, bowiem szerokość półwyspu prawie nigdzie nie jest większa niż pół kilometra.

Pogoda w Varadero

Dzisiaj, 15.2 27°C
Varadero zostało niemal zupełnie zdominowane przez przemysł turystyczny - na liczącym 25 km długości półwyspie nie ma miejsca, z którego nie byłoby widać jakiegoś hotelu. Praktycznie cały północny brzeg tego wąskiego pasa ziemi zajmują plaże ze wspaniałym jasnym piaskiem, powszechnie uważane za najlepsze na Kubie. Obmywają je spokojne niebieskozielone wody, tworząc zadziwiającą turkusową barierę pomiędzy lądem a Cieśniną Florydzką. Dla dopełnienia obrazu trzeba dodać, że z każdego miejsca można w ciągu 10 min dojść piechotą na plażę, bowiem szerokość półwyspu prawie nigdzie nie jest większa niż pół kilometra. Do czasu rewolucji kubańskiej było to jedno z najbardziej znanych i prestiżowych kąpielisk na Karaibach, przyciągające bogatych Amerykanów. We wschodniej części półwyspu najłatwiej zauważyć zmiany - powstałe tam pięcio- oraz czterogwiazdkowe hotele zajmują większość terenu, i wyłącznie tam buduje się nowe obiekty. Życie Varadero nadal w zbyt wielkim stopniu koncentruje się wokół tych większych i nowszych obiektów z dala od centrum; w samym mieście Varadero w ostatnich latach nie otwarto żadnego nowego klubu.
Gran Caribe Palma Real

Gran Caribe Palma Real

Cena za 1 osobę:
4 485 zł - 33 %
Zdecydowana większość osób przybywa do Varadero tylko i wyłącznie ze względu na plaże. Półwysep oferuje także najlepsze na Kubie warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym trzy przystanie jachtowe i dwa kluby nurkowe. Każda przystań zaprasza do nurkowania, a także organizuje wyprawy wędkarskie i wycieczki łodziami. W okolicach Varadero jest ponad trzydzieści ciekawych miejsc do nurkowania, w tym 40-metrowa łódź, która zatonęła podczas II wojny światowej i teraz stanowi schronienie dla ryb. Najciekawsze miejsca nurkowie znajdą pomiędzy wysepkami rozrzuconymi na północny zachód od półwyspu, gdzie trzeba płynąć łodzią przez mniej więcej godzinę. Po pokonaniu 5 km w przeciwną stronę, wzdłuż wybrzeża Matanzas na południowy zachód od Varadero, natrafia się na dwukilometrowy fragment rafy koralowej, zamieszkiwany między innymi przez papugoryby.

Opinie : w Varadero

4,3
Varadero Ania
Było pieknie, listopad 2013 hotel melia las antilas -rewelacja, super jedzenie grilowane ryby krewetki warzywa napoje -cudo , obsługa pierwsza klasa-alkohole orginalne wszystkie . Plaz i spacery -super.

Okazje Last Minute: Varadero

Gran Caribe Club Kawama

Gran Caribe Club Kawama 2.5
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Kraków AI - All Inclusive Neckermann
9 106 zł / 2 os.
4 553 zł / 1 os.

Gran Caribe Villa Tortuga

Gran Caribe Villa Tortuga 3.3
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Kraków AI - All Inclusive Neckermann
9 212 zł / 2 os.
4 606 zł / 1 os.

Be Live Experience Varadero (ex Gran Caribe)

Be Live Experience Varadero (ex Gran Caribe) 5.0
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Kraków AI - All Inclusive Neckermann
9 394 zł / 2 os.
4 697 zł / 1 os.

Melia Marina Varadero

Melia Marina Varadero 4.2
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Wyjątkowy marynistyczny styl
  • Nowoczesne wnętrza i tropikalny ogród
  • Przestronne i dobrze wyposażone pokoje
  • Uśmiechniętą i pomocną obsługę
9 520 zł / 2 os.
4 760 zł / 1 os.

Kuba na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY