Varadero - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kuba/varadero/" target="_blank"><strong>Varadero</strong></a> zostalo niemal zupelnie zdominowane przez przemysl turystyczny - na liczacym 25 km dlugosci pólwyspie nie ma miejsca, z którego nie byloby widac jakiegos hotelu. Praktycznie caly pólnocny brzeg tego waskiego pasa ziemi zajmuja plaze ze wspanialym jasnym piaskiem, powszechnie uwazane za najlepsze na <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kuba/" target="_blank">Kubie</a>. Obmywaja je spokojne niebieskozielone wody, tworzac zadziwiajaca turkusowa bariere pomiedzy ladem a <strong>Ciesnina Florydzka</strong>. Dla dopelnienia obrazu trzeba dodac, ze z kazdego miejsca mozna w ciagu 10 min dojsc piechota na plaze, bowiem szerokosc pólwyspu prawie nigdzie nie jest wieksza niz pól kilometra.
Varadero zostalo niemal zupelnie zdominowane przez przemysl turystyczny - na liczacym 25 km dlugosci pólwyspie nie ma miejsca, z którego nie byloby widac jakiegos hotelu. Praktycznie caly pólnocny brzeg tego waskiego pasa ziemi zajmuja plaze ze wspanialym jasnym piaskiem, powszechnie uwazane za najlepsze na Kubie. Obmywaja je spokojne niebieskozielone wody, tworzac zadziwiajaca turkusowa bariere pomiedzy ladem a Ciesnina Florydzka. Dla dopelnienia obrazu trzeba dodac, ze z kazdego miejsca mozna w ciagu 10 min dojsc piechota na plaze, bowiem szerokosc pólwyspu prawie nigdzie nie jest wieksza niz pól kilometra. Do czasu rewolucji kubanskiej bylo to jedno z najbardziej znanych i prestizowych kapielisk na Karaibach, przyciagajace bogatych Amerykanów. We wschodniej czesci pólwyspu najlatwiej zauwazyc zmiany - powstale tam piecio- oraz czterogwiazdkowe hotele zajmuja wiekszosc terenu, i wylacznie tam buduje sie nowe obiekty. Zycie Varadero nadal w zbyt wielkim stopniu koncentruje sie wokól tych wiekszych i nowszych obiektów z dala od centrum; w samym miescie Varadero w ostatnich latach nie otwarto zadnego nowego klubu. Zdecydowana wiekszosc osób przybywa do Varadero tylko i wylacznie ze wzgledu na plaze. Pólwysep oferuje takze najlepsze na Kubie warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym trzy przystanie jachtowe i dwa kluby nurkowe. Kazda przystan zaprasza do nurkowania, a takze organizuje wyprawy wedkarskie i wycieczki lodziami. W okolicach Varadero jest ponad trzydziesci ciekawych miejsc do nurkowania, w tym 40-metrowa lódz, która zatonela podczas II wojny swiatowej i teraz stanowi schronienie dla ryb. Najciekawsze miejsca nurkowie znajda pomiedzy wysepkami rozrzuconymi na pólnocny zachód od pólwyspu, gdzie trzeba plynac lodzia przez mniej wiecej godzine. Po pokonaniu 5 km w przeciwna strone, wzdluz wybrzeza Matanzas na poludniowy zachód od Varadero, natrafia sie na dwukilometrowy fragment rafy koralowej, zamieszkiwany miedzy innymi przez papugoryby.

Opinie : w Varadero

4,7
Varadero gosc
VIVA CUBA!!!!! VIVA VARADERO!!!!! Ogólnie: Miejsce niezwykle. Enklawa dla turystow - ale z klimatem. Fantastyczne plaże, fantastyczna kawa, fantastyczne drinki. Wszędzie!!!!
Atrakcje turystyczne: Wszystko wokół jest cudne. Choć skromne - to życzliwe ludziom!!!!! Jeśli ktoś lubi "historyjki" - ma dom Ala Capone. Dziś restauracja dla turystów. Taras z widokiem na ocean. W Varadero dziesiątki knajpek i sklepiczków z pamiątkami. Zeby poznać i móc powiedzieć "Es Cuba" - warto wypozyczyć samochód /wcale nie jest tanio - jak niektorzy się mądrzą -i ale WARTO!!!!/ Trzeba pojechać do Hawany, Tryidadu i Santa Clara! Po drodze - zabieraliśmy autostopowiczow. Fantastycz\nych, zyczliwych, roześmianych - choć zmęczonych ludzi...
Aktywny wypoczynek: Nurkowanie, skutery wodne , deska. Do wyboru do koloru. Także nurkowanie w jaskiniach - w rejonie Morza Karaibskiego.
Życie nocne: Wszędzie i zawsze. Od hotelu - poprzez kluby i restauracyjki.
Jedzenie i restauracje: Jedzenie - OK
Zdrowie i bezpieczeństwo: Super!!! Szpitale pięć razy lepsze niż w Polsce. /wiem bo chorowałam!!!!/ Lekarze 10 razy lepsi niż w Polsce!!!!!
Pogoda: Ja bylam w marcu. Było super.
Plaża: Plaże bajeczne - ne mają sobie równych!!!!

Kuba na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY