Varadero - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kuba/varadero/" target="_blank"><strong>Varadero</strong></a> zostało niemal zupełnie zdominowane przez przemysł turystyczny - na liczącym 25 km długości półwyspie nie ma miejsca, z którego nie byłoby widać jakiegoś hotelu. Praktycznie cały północny brzeg tego wąskiego pasa ziemi zajmują plaże ze wspaniałym jasnym piaskiem, powszechnie uważane za najlepsze na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kuba/" target="_blank">Kubie</a>. Obmywają je spokojne niebieskozielone wody, tworząc zadziwiającą turkusową barierę pomiędzy lądem a <strong>Cieśniną Florydzką</strong>. Dla dopełnienia obrazu trzeba dodać, że z każdego miejsca można w ciągu 10 min dojść piechotą na plażę, bowiem szerokość półwyspu prawie nigdzie nie jest większa niż pół kilometra.

Pogoda w Varadero

Dzisiaj, 19.4 31°C
Varadero zostało niemal zupełnie zdominowane przez przemysł turystyczny - na liczącym 25 km długości półwyspie nie ma miejsca, z którego nie byłoby widać jakiegoś hotelu. Praktycznie cały północny brzeg tego wąskiego pasa ziemi zajmują plaże ze wspaniałym jasnym piaskiem, powszechnie uważane za najlepsze na Kubie. Obmywają je spokojne niebieskozielone wody, tworząc zadziwiającą turkusową barierę pomiędzy lądem a Cieśniną Florydzką. Dla dopełnienia obrazu trzeba dodać, że z każdego miejsca można w ciągu 10 min dojść piechotą na plażę, bowiem szerokość półwyspu prawie nigdzie nie jest większa niż pół kilometra. Do czasu rewolucji kubańskiej było to jedno z najbardziej znanych i prestiżowych kąpielisk na Karaibach, przyciągające bogatych Amerykanów. We wschodniej części półwyspu najłatwiej zauważyć zmiany - powstałe tam pięcio- oraz czterogwiazdkowe hotele zajmują większość terenu, i wyłącznie tam buduje się nowe obiekty. Życie Varadero nadal w zbyt wielkim stopniu koncentruje się wokół tych większych i nowszych obiektów z dala od centrum; w samym mieście Varadero w ostatnich latach nie otwarto żadnego nowego klubu.
Be Live Turquesa

Be Live Turquesa

Cena za 1 osobę:
4 099 zł - 5 %
Zdecydowana większość osób przybywa do Varadero tylko i wyłącznie ze względu na plaże. Półwysep oferuje także najlepsze na Kubie warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym trzy przystanie jachtowe i dwa kluby nurkowe. Każda przystań zaprasza do nurkowania, a także organizuje wyprawy wędkarskie i wycieczki łodziami. W okolicach Varadero jest ponad trzydzieści ciekawych miejsc do nurkowania, w tym 40-metrowa łódź, która zatonęła podczas II wojny światowej i teraz stanowi schronienie dla ryb. Najciekawsze miejsca nurkowie znajdą pomiędzy wysepkami rozrzuconymi na północny zachód od półwyspu, gdzie trzeba płynąć łodzią przez mniej więcej godzinę. Po pokonaniu 5 km w przeciwną stronę, wzdłuż wybrzeża Matanzas na południowy zachód od Varadero, natrafia się na dwukilometrowy fragment rafy koralowej, zamieszkiwany między innymi przez papugoryby.

Opinie : w Varadero

4,3
Varadero gosc
varadero

Okazje Last Minute: Varadero

Be Live Experience Varadero

Be Live Experience Varadero
7 dni 12.09 - 19.09 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Ecco Travel
8 458 zł / 2 os.
4 229 zł / 1 os.

Be Live Las Morlas

Be Live Las Morlas 4.1
7 dni 10.10 - 17.10 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Ecco Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie bezpośrednio przy cudownej plaży
  • Pokoje z tarasem i widokiem na plażę
  • Przyjazną, rodzinną atmosferę
8 624 zł / 2 os.
4 299 zł / 1 os.
4 699 zł / 1 os. - 9 %

Gran Caribe Villa Tortuga

Gran Caribe Villa Tortuga 3.3
7 dni 12.09 - 19.09 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Neckermann
8 758 zł / 2 os.
4 379 zł / 1 os.

Gran Caribe Club Kawama

Gran Caribe Club Kawama 2.5
7 dni 14.10 - 21.10 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Neckermann
8 778 zł / 2 os.
4 389 zł / 1 os.

Kuba na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY