Holguin - Przewodnik

<p>Na wschodnim wybrzezu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kuba/" target="_blank">Kuby</a> znajduje sie miasto <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kuba/holguin/" target="_blank"><strong>Holguin</strong></a>, stanowiace centrum i osrodek administracyjny prowincji o tej samej nazwie. To czwarte co do wielkosci miasto w kraju. Jednoczesnie ma ono wiele do zaoferowania turystom.

Pogoda w Holguin

Dzisiaj, 5.12 28°C

Na wschodnim wybrzezu Kuby znajduje sie miasto Holguin, stanowiace centrum i osrodek administracyjny prowincji o tej samej nazwie. To czwarte co do wielkosci miasto w kraju. Jednoczesnie ma ono wiele do zaoferowania turystom.

Bogactwo naturalne Holguin
Piekne krajobrazy to zdecydowany atut Holguin. Polozone w lagodnie pofaldowanym terenie miasto stanowi wspaniale miejsce do wypoczynku, ale i moze byc dobra baza wypadowa do zwiedzania kraju. Wokól Holguin roztaczaja sie polacie plantacji bananów i trzciny cukrowej. Na wybrzezu mozna znalezc liczne, male, urokliwe zatoczki kapielowe, gdzie wypoczywaja wczasowicze.

Plaze w Holguin sa przepiekne - biale i piaszczyste, jak z obrazka, a goracy klimat dopelnia atmosfery iscie wakacyjnej. Holguin mozna nazwac karaibskim rajem. Jadac do Holguin mozemy zatrzymac sie w jednym z licznych hoteli polozonych przy plazy, oferujacych wiele atrakcji.
Najbardziej popularnymi plazami w regionie sa Playa Pesquero z bialym piaskiem i rafa koralowa na wyciagniecie reki, ocieniona zielenia palm oraz Playa Esmeralda - o podobnym charakterze.

Niezwykla atmosfera
Holguin jest sympatycznym, niewielkim miasteczkiem z pieknymi parkami i zabytkami, a poza tym mozna z niego dojechac do wielu ciekawych atrakcji na Kubie. W miescie nie ma zbyt wielu turystów, co dla odwiedzajacych bedzie zdecydowanym atutem. Mozna wczuc sie tu w atmosfere Kuby - prawdziwa, wielowymiarowa. Z pobliskiego wzgórza, czyli jednego z punktów widokowych w Holguin, mozna zobaczyc cale miasto i morze.
 


Opinie : w Holguin

4,0
Guardalavaca Maria
Guardalavaca to ‘pępek’ turystyczny prowincji. Określana jest jako prawdziwy raj na północnym wybrzeżu Kuby. To tu znajdują się hotele i ośrodki wakacyjne, cieszące się niezwykłym zainteresowaniem dzięki mnogości dostarczanych rozrywek. Można tu poleniuchować na przepięknych plażach, podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, poruszając się konno, wybrać się na przejażdżkę katamaranem albo łodzią motorową czy też na wycieczkę jeepem, obejmującą wizytę w pobliskiej wiosce, zwiedzanie typowego kubańskiego domu, szkoły oraz sklepu.

Kuba na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY