Kanada - Przewodnik

<p>Kanada to drugie co do wielkości państwo świata. Surowy klimat i ogromne połacie niezgłębionych lasów powodują, że rzadko pojawiają się tutaj turyści, szukający błogiego odpoczynku na plażach czy wielowiekowych zabytków. Dlaczego jednak wybrać się na <a href="https://www.travelplanet.pl/wycieczki-objazdowe/kanada/" target="_blank">wycieczkę objazdową po Kanadzie</a>?

Pogoda w Kanadzie

Dzisiaj, 21.4 9°C

Kanada to drugie co do wielkości państwo świata. Surowy klimat i ogromne połacie niezgłębionych lasów powodują, że rzadko pojawiają się tutaj turyści, szukający błogiego odpoczynku na plażach czy wielowiekowych zabytków. Dlaczego jednak wybrać się na wycieczkę objazdową po Kanadzie?

Największe miasto w Kanadzie - Toronto
Toronto pełni funkcję centrum biznesu Kanady. To jednocześnie największa metropolia w kraju. Położone jest nad jeziorem Ontario i oferuje turystom wiele zróżnicowanych atrakcji. Ze szczytu CN Tower, liczącej sobie 533 metrów można podziwiać panoramę Toronto.

W stolicy Kanady
Ottawa jest stolicą Kanady i najczęściej odwiedzanym miastem. Jak przystało na miasto stołeczne, ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Jest tu zabytkowy Parliament Hill czy Bytown Museum, najstarszy budynek w mieście. Turyści muszą zobaczyć też Kanał Rideau, który zimą zamarza i tworzy najdłuższe i największe naturalne lodowisko na świecie. Gotycki parlament Kanady w Ottawie, nad brzegiem rzeki Ottawa, ma imponujący charakter.

Kosmopolityczny Montreal
Atrakcją Montrealu, dużej, kosmopolitycznej metropolii francuskojęzycznej, jest m.in. oratorium rzymskokatolickie na najwyższym wzgórzu miasta - Mont Royal. Rocznie odwiedza je około 2 mln pielgrzymów i turystów.
Na wzór francuskiego Paryża, Montreal także ma swoją bazylikę Notre Dame - najstarszy kościół w Kanadzie, zbudowany w stylu neogotyckim. Został wpisany jako narodowy pomnik historyczny na listę National Historic Sites of Canada.

Francuski szyk w Quebecu
Stolicą francuskojęzycznej prowincji Kanady - Quebec jest miasto o tej samej nazwie. Zostało założone ponad 400 lat temu przez odkrywcę z Francji - Samuela de Champlain.

Zachwycająca Niagara
Na granicy amerykańsko-kanadyjskiej w Horsehoe Falls znajduje się imponujący, największy wodospad świata - Niagara. Można go zobaczyć od strony Kanady. Wodospad wynika z różnicy poziomów - rzeka Niagara o długości 55 km wypływa z jeziora Erie i płynie do jeziora Ontario. Na drodze tej musi pokonać prawie 100 metrową różnice poziomów. U ujścia rzeka spada dwiema, około 50-metrowymi kaskadami.

Zorza polarna w arktycznych warunkach
Powierzchnia Kanady jest ogromna i sięga aż do koła polarnego. Właśnie tam znajduje się Jukon, gdzie w arktycznych warunkach termicznych panuje na przemian dzień i nocy. Jeśli nie straszne nam chłody, warto wybrać się w to miejsce, by móc na własne oczy zobaczyć fenomen zorzy polarnej, mieniącej się kolorami zieleni, żółci i czerwieni.
Atrakcji w Kanadzie jest znacznie więcej, przede wszystkim o charakterze naturalnym. Parki Narodowe w Górach Skalistych stwarzają znakomite warunki do wspinaczki wysokogórskiej, a na wybrzeżu zachodniej i wschodniej Kanady można obserwować wieloryby w ich naturalnym środowisku. Warto wybrać się na północ kraju, żeby zobaczyć foki i niedźwiedzie polarne.


Kanada na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY