Grimaud - Przewodnik

W malowniczej wsi <strong>Grimaud</strong>, na północny wschód od klasztoru w <strong>La Chartreuse de la Verne</strong>, znajdują się ruiny zamku, rzymska świątynka i zabytkowy wiatrak. Grimaud leży na terenie rozciągającego się pomiędzy Hyeres a Frejus, porośniętego sosnami, kasztanowcami i dębami korkowymi Massif des Maures. Roślinność nadaje obszarowi prawie czarne zabarwienie, od którego wzięła się nazwa masywu (prowansalskie mauro to drewno sosny czarnej).

Pogoda w Grimaud

Dzisiaj, 23.5 20°C
W malowniczej wsi Grimaud, na północny wschód od klasztoru w La Chartreuse de la Verne, znajdują się ruiny zamku, rzymska świątynka i zabytkowy wiatrak. Grimaud leży na terenie rozciągającego się pomiędzy Hyeres a Frejus, porośniętego sosnami, kasztanowcami i dębami korkowymi Massif des Maures. Roślinność nadaje obszarowi prawie czarne zabarwienie, od którego wzięła się nazwa masywu (prowansalskie mauro to drewno sosny czarnej). Jest to znakomity teren na wędrówki piesze i rowerowe. Turyści mają do wyboru cztery drogi wzdłuż masywu. Jedna z nich, sięgająca najdalej na północ 85-kilometrowa Route des Cretes, biegnie głównym grzbietem w pobliżu najwyższego punktu masywu, La Sauvette (779 m n.p.m.). Dalej prowadzi na wschód do wioski La Garde Freinet, gdzie można się zatrzymać. W okolicy nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć.

Małe okoliczne miasteczko Collobrieres słynie z purée kasztanowego i marrons glacés (kandyzowane kasztany z lukrem), mają tam też niezłe wino. Około 12 km na wschód od Collobrieres można obejrzeć pozostałości klasztoru z przełomu XII i XIII w. La Chartreuse de la Verne.

Francja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY